30. listopadu 1989: V Belgii začíná série pozorování UFO ve tvaru trojúhelníku. Postupně ho spatří 30 různých skupin svědků.
Domů     Úžasné objevy nových zvířat: Tajemný druh kosatek i kočka liščí!
Úžasné objevy nových zvířat: Tajemný druh kosatek i kočka liščí!
od 22.2.2022
3.2tis
Lebka nově objevené kočky liščí. FOTO: Klaus Rassinger a Gerhard Cammerer / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
339
SDÍLENÍ
3.2tis
ZOBRAZENÍ

Planeta Země nás nepřestává překvapovat. I když si občas myslíme, že už o ní víme úplně všechno, opak je pravdou. O tom svědčí i nedávné objevy dvou neobvyklých druhů jinak známých živočichů, jimiž jsou kosatky a kočky!

Lebka nově objevené kočky liščí. FOTO: Klaus Rassinger a Gerhard Cammerer / Creative Commons / CC BY-SA 3.0 Podaří se najít i další dosud neznámé druhy kosatek? FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Z tabulky kryptidů zřejmě můžeme vyškrtnout dalšího tvora, jde o mytické kočkolišky! Celá léta se na francouzském ostrově Korsika mezi pastýři šířily zvěsti o tajemné kočkovité šelmě, která jim za nocí rdousí ovce a kozy.

reklama

Situace se mění v roce 2008, kdy jednu z nich odchytnou ve slepičím kurníku. Postupně se daří najít dalších 12 šelem, na něž vědci připnou monitorovací zařízení a odeberou vzorky DNA. Po letech zkoumání tak dostáváme roku 2019 výsledky.

„Máme za to, že jde o druh divoké šelmy, o jejíž existenci se vědělo, ale až doteď nebyla vědecky identifikována.

Jde totiž o extrémně opatrné, nenápadné zvíře, které je aktivní během noci,“ říká Pierre Benedetti z francouzského národního institutu pro lov a divokou zvěř.

Nově objevená Ghjattu volpe (v češtině tedy zřejmě kočka liščí – pozn. red.), jak se oficiálně nazývá, měří od hlavy ke špičce ocasu v průměru 1,5 m, má široké uši, krátké fousy, ostré špičáky a velice hustou srst. Mohla za všechny útoky ona? Kteří další tajemní tvorové mohou být podobným způsobem v budoucnu odhaleni?

Podaří se najít i další dosud neznámé druhy kosatek? FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo
Podaří se najít i další dosud neznámé druhy kosatek? FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Byl objeven tajemný druh kosatek

Liší se na první pohled. Hlava má kulovitější tvar, kterým trochu připomíná běluhu, a bílá skvrna u očí je mnohem menší než u běžné kosatky dravé. Přesně taková podívaná se naskytla mezinárodnímu týmu badatelů u jihu Chile.

reklama

V moři se zde proháněla celá skupinka těchto odlišných kosatek, známých pod označením „Typ D“. Pomocí speciálních šipek se badatelům podařilo odebrat vzorek kůže, který podrobí dalšímu zkoumání.

„Jsme nadšení, nemůžeme se dočkat analýzy DNA,“ říká jeden z členů týmu Bob Pitman a pokračuje: „Typ D může být největší dosud nepopsaný živočich na naší planetě.

Může být důkazem, jak málo toho víme o životě v oceánech.“ Dosud byl Typ D spatřen hlavně ve vodách kolem Antarktidy, proto tak dlouho úspěšně unikal pozornosti. Potvrdí se domněnky odborníků? A kolik dalších obrovských, nám neznámých tvorů, mohou oceány ještě skrývat?

Lokalita:
reklama
Související články
od 29.11.2022 978
Je to scéna, při které zalapá po dechu i tak zkušená vyšetřovatelka paranormálních jevů, jako je Lorraine Warren. Z temnoty hlubokých lesů v Tennessee na ní hledí pár nelidských očí. Tak Bigfoot je tedy skutečný… Napjatě čeká, co bude dál. Do toho případu se americkým manželům Edu (1926–2006) a Lorraine (1927–2019) Warrenovým původně moc nechtělo.
od 28.11.2022 1.9tis
Bizarní příběh zaznamenaný v Anglii roku 1912 popisuje neobyčejný případ spontánního a zcela jistě nechtěného přesunu v čase. Ve vlaku do Londýna se náhle objevil a poté zase zmizel záhadný cestující – muž z minulosti.     K velkému štěstí hlavního aktéra trvá jeho nedobrovolné cestování v čase jen krátce, přesto je svým zážitkem těžce poz
od 28.11.2022 2.0tis
Díky populární filmové sérii má většina z nás muže v černém podvědomě stále uložené jako pohledné, elegantně oblečené hrdiny bránící Zemi před padouchy z vesmíru. Jenže podle četných svědectví je jejich reálná podoba mnohem děsivější a hlavně – nejsou to jen muži! Máme se setkání s ženami v černém obávat, nebo dokážou nastavit i laskavější tvář? Nepřiroze
od 27.11.2022 2.0tis
V oboru kryptozoologie jsou tyto pojmy notoricky známé. Někteří lidé se domnívají, že jde o jednoho tvora, jen pokaždé jinak pojmenovaného, jiní soudí, že jde o vícero rozdílných tvorů.     Podle popisů svědků se jejich výška pohybuje v rozmezí 2–3 metry a mohou prý vážit zhruba 200 kg. Jejich chůze má být po dvou nohou, jen jsou trochu na
od 26.11.2022 1.2tis
Lucidní nebo také „vědomé“ snění je stav, během něhož lze údajně ovládat vlastní sny a vytvářet si během spánku vize a příběhy dle vlastních představ...     Je prokázáno, že indická kultura zná lucidní snění již přes 3000 let. Nejstarší doklady pocházejí z posvátných indických textů, Upanišád. Můžeme zde nalézt popis stavu, p