3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Zachytila bezpečnostní kamera domácího skřítka?
Zachytila bezpečnostní kamera domácího skřítka?
od 21.2.2022
2.6tis
Tvor zachycený na kameře velmi připomínal skřítka Dobbyho z filmů o Harrym Potterovi. FOTO: Unsplash
266
SDÍLENÍ
2.6tis
ZOBRAZENÍ

Nejen fanoušci fantasy zpozorní při pohledu na videozáznam, který nahrává 6. června 2019 na internet Američanka Vivian Gomez. Kamera u jejího domu zachycuje groteskní postavičku, která se tam po noční ulici prochází velmi zvláštním způsobem!

Tvor zachycený na kameře velmi připomínal skřítka Dobbyho z filmů o Harrym Potterovi. FOTO: Unsplash Přesně takhle ta zvláštní malá postavička zezadu vypadala. FOTO: Pixabay

Za ten by ji nejspíš pochválilo i „Ministerstvo švihlé chůze“ z humoristické scénky legendární britské komediální skupiny Monty Python.

reklama

Malé stvoření si vykračuje možná až příliš uvolněně, kolena svých hubených nohou vytáčí do stran a útlýma ručkama chvílemi napodobuje mávání slepičích křídel.

Také se zdá, že se jí kolem hlavy plácají velké uši, zkrátka – je jako vystřižený z knih o čaroději Harrym Potterovi od britské spisovatelky J. K. Rowling (*1965)! Právě takto totiž vypadá domácí skřítek Dobby, jedna z velmi oblíbených postav celé série.

Je ale možné, aby se jeho potenciální příbuzný nechal takto vidět v lidském, tedy „mudlovském“ světě?

Přesně takhle ta zvláštní malá postavička zezadu vypadala. FOTO: Pixabay
Přesně takhle ta zvláštní malá postavička zezadu vypadala. FOTO: Pixabay

Realita, nebo všechny napálili?

Autorka videa k tomu píše: „V neděli ráno jsem se probudila a tohle jsem našla na záznamu. Pořád si říkám: ,Co to, sakra, je? Napřed vidím jen stín přecházející před dveřmi, a pak se objeví celá ta věc… Už jste to také někdo natočil?

reklama

Moje další dvě kamery to ale z nějakého důvodu nezachytily.“ Konec jejího prohlášení znamená lehce podezřelou, příhodnou shodu okolností. Těsně před pochodem bizarní postavy lze na videu vidět ještě jeden stín.

Nemohl patřit přímo Vivian, která takto vyslala svého malého synka, aby ostatní napálili? Matka se dušuje, že tak to určitě není, a stejně se brání i podezřením, že jde o práci ve Photoshopu a stvoření je digitální. Určit pravdu je těžké i při blízkém zkoumání.

Může jít jen o hodně hubené dítě předvádějící malý bláznivý taneček? Možná. Mezi časté názory patří i to, že ony vlající uši jsou ve skutečnosti spodním prádlem, které si dotyčný nasadil místo čepice.

Ale ať už to byl skutečný skřítek, nebo jen malý kluk s trenkami na hlavě, Vivianino video přebírají média z celého světa, vidí ho miliony lidí a představuje pro někoho děsivé, pro jiného veselé rozptýlení.

Foto:
Lokalita:
reklama
Související články
od 3.12.2022 185
Černá Volha, tak se říká městské legendě rozšířené v Polsku, Rumunsku, Maďarsku, Rusku, Bělorusku, na Ukrajině, v Řecku a Mongolsku především v 60. a 70. letech 20. století. Vypráví o vozu GAZ-21 nebo GAZ-24, který byl údajně používán k únosům a vraždám lidí. Podle různých verzí jím jezdila komunistická tajná policie, ruská mafie, satanisté nebo sám Satan. Legenda nejspíš souvisí s faktem, že t
od 2.12.2022 1.4tis
Může člověk při transplantaci srdce přijmout i chuť vraždit? Ve Španělsku to raději nehodlají riskovat. Za všechny mluví případ vraha Juana Carlose Alfara. Ten se zastřelí zabarikádovaný ve svém domě v roce 2012 poté, co spáchá dvojnásobnou vraždu ve vesnici Salobral. Americký sériový zabijá
od 2.12.2022 1.9tis
Popularita proutkaření neustále stoupá, nyní se s virgulí hledají například nemoci v lidském těle. Údajně se může proutkařem stát každý z nás. Otestujte se, zda máte talent! Na začátek budete potřebovat svou vlastní virguli. Důležité je, že se vůbec nemusí jednat o dřevěnou vidlici, každému proutkaři vyhovuje jiný nástroj, materiál i tvar, někteří
od 30.11.2022 2.6tis
Je noc. Dům je tichý, všichni už spí. V tom se pomalu otevřou dveře pokoje, ozve se slabé zavrzání. Opatrné kroky. Mladá žena, která tu leží na posteli, se posadí na posteli. To, co se stane vzápětí, si bude pamatovat celý život. Žena v pokoji je 24letá Eva Kočová. Zamžourá do tmy ke knihovně, kde kdosi postává: „Tati, ty si jdeš pro knížku? Tak já ti rozsvítím.“ Podobná příhoda by nebyla ničím
od 30.11.2022 3.1tis
Město Malbork se stejnojmenným hradem najdeme nyní v severním Polsku. Kdysi se jednalo o lokalitu s „pruským“-německým osídlením. Nepřekvapí tak, že město i hrad založili ve třináctém století rytíři Řádu německých rytířů. Podle všeho se duchům těchto bojovníků nechce Malbork opustit ani v moderní současnosti… Hrad Malbork je nejrozsáhlejší o