reklama
29. června 1968: Během letu z amerického Illinois do Texasu z paluby letadla za nejasných okolností mizí jeden z cestujících - Jerrold Potter.
Domů     Paranormální jevy
Zachytila bezpečnostní kamera domácího skřítka?
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 21.2.2022
2.6tis
Tvor zachycený na kameře velmi připomínal skřítka Dobbyho z filmů o Harrym Potterovi. FOTO: Unsplash
266
SDÍLENÍ
2.6tis
ZOBRAZENÍ

Nejen fanoušci fantasy zpozorní při pohledu na videozáznam, který nahrává 6. června 2019 na internet Američanka Vivian Gomez. Kamera u jejího domu zachycuje groteskní postavičku, která se tam po noční ulici prochází velmi zvláštním způsobem!

Tvor zachycený na kameře velmi připomínal skřítka Dobbyho z filmů o Harrym Potterovi. FOTO: Unsplash Přesně takhle ta zvláštní malá postavička zezadu vypadala. FOTO: Pixabay

Za ten by ji nejspíš pochválilo i „Ministerstvo švihlé chůze“ z humoristické scénky legendární britské komediální skupiny Monty Python. Malé stvoření si vykračuje možná až příliš uvolněně, kolena svých hubených nohou vytáčí do stran a útlýma ručkama chvílemi napodobuje mávání slepičích křídel.

Také se zdá, že se jí kolem hlavy plácají velké uši, zkrátka – je jako vystřižený z knih o čaroději Harrym Potterovi od britské spisovatelky J. K. Rowling (*1965)! Právě takto totiž vypadá domácí skřítek Dobby, jedna z velmi oblíbených postav celé série.

Je ale možné, aby se jeho potenciální příbuzný nechal takto vidět v lidském, tedy „mudlovském“ světě?

Přesně takhle ta zvláštní malá postavička zezadu vypadala. FOTO: Pixabay

Realita, nebo všechny napálili?

Autorka videa k tomu píše: „V neděli ráno jsem se probudila a tohle jsem našla na záznamu. Pořád si říkám: ,Co to, sakra, je? Napřed vidím jen stín přecházející před dveřmi, a pak se objeví celá ta věc… Už jste to také někdo natočil?

Moje další dvě kamery to ale z nějakého důvodu nezachytily.“ Konec jejího prohlášení znamená lehce podezřelou, příhodnou shodu okolností. Těsně před pochodem bizarní postavy lze na videu vidět ještě jeden stín.

Nemohl patřit přímo Vivian, která takto vyslala svého malého synka, aby ostatní napálili? Matka se dušuje, že tak to určitě není, a stejně se brání i podezřením, že jde o práci ve Photoshopu a stvoření je digitální.

Určit pravdu je těžké i při blízkém zkoumání. Může jít jen o hodně hubené dítě předvádějící malý bláznivý taneček? Možná. Mezi časté názory patří i to, že ony vlající uši jsou ve skutečnosti spodním prádlem, které si dotyčný nasadil místo čepice.

Ale ať už to byl skutečný skřítek, nebo jen malý kluk s trenkami na hlavě, Vivianino video přebírají média z celého světa, vidí ho miliony lidí a představuje pro někoho děsivé, pro jiného veselé rozptýlení.

Foto:
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 27.6.2022 1.3tis
Tragické krveprolití, při němž umírá šest členů rodiny DeFeových, se stává předlohou několika hororů. Skutečný příběh odehrávající se v roce 1974 v městečku Amityville je přitom stejně děsivý a záhadný jako jeho verze filmové verze.     Krvavá scéna se policistům naskytne v noci 13. listopadu 1974 poté, co vtrhnou do domu na Ocean Avenue […]
od Mirek Brát 26.6.2022 1.5tis
Broumovský klášter Řádu svatého Benedikta je spojen nejen s takzvanou kopií Turínského plátna, ale i s fextem, člověkem, jehož ostatky se po smrti jaksi odmítají rozložit. Důkaz se nachází v klášterním podzemí. Do východočeského Broumova se v roce 2000 dostal soubor desítek mumifikovaných těl ze sedmnáctého a osmnáctého století. Původně byly uchovávány v kryptě farního kostela svatého Prokopa ve Vamberku. […]
od Pavel Polcar 24.6.2022 3.3tis
Top 10 nejstrašidelnějších silnic Spojeného království – 2. část Obchvat Stocksbridge, Stocksbridge Ve srovnání s ostatními se jedná o poměrně novou silnici, i tak se ale k Stocksbridge váže plno paranormálních událostí. Silnice spojuje M1 s A1616 a od zahájení stavby v roce 1988 se stala místem pro řadu strašidelných podvodů. Během prací dva hlídači […]
od Pavel Polcar 23.6.2022 1.7tis
Top 10 nejstrašidelnějších silnic Spojeného království – 1. část Cesta duchů, A75 od Gretny po Annan Jen na skotské straně hranice je trasa pověstná extrémně špatně osvětlenou silnicí. Od Gretny po Annan si mohou tmavé cesty pohrát s myslí člověka a vyvolají obzvláště děsivé představy. Zejména paranormální minulost této silnice je velmi dobře známa. Policie […]
od Dalibor Vrána 22.6.2022 2.5tis
Koncem podzimu 1974 se tehdy ještě začínající spisovatel Stephen King (*1947) trápí se svou novou knihou. Spolu s manželkou Tabithou (*1949) jedou na výlet do Boulderu v Coloradu. Netuší, že mu to změní jak kariéru, tak vlastně i celý život… Místní dají Kingovým tip, ať vyrazí do hor, pročistit si hlavu. Stephenovi to přijde jako […]