3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     V amerických horách zřejmě stále leží ukrytý milionový lup slavného zločince
V amerických horách zřejmě stále leží ukrytý milionový lup slavného zločince
od 17.3.2020
4.7tis
Arthur Flegenheimer, foto: Wikimedia Commons
148
SDÍLENÍ
4.7tis
ZOBRAZENÍ

Miliony dolarů v hotovosti a dluhopisech, které se ztratily ve 30. letech minulého století, prý stále leží kdesi v pohoří Catskill na severu státu New York. Ukrýt je tam měl jeden z nejaktivnějších zlodějů všech dob.

Arthur Flegenheimer, foto: Wikimedia Commons Pohoří Catskill, foto: Wikimedia Commons Plakát s popisem hledaného zločince, foto: docsteach.org
Pohoří Catskill, foto: Wikimedia Commons
Pohoří Catskill, foto: Wikimedia Commons

Arthur Flegenheimer (1901–1935), známější spíše pod jménem Dutch Schultz, se narodil v Americe dvěma německým židovským uprchlíkům. Během svého krátkého života nezahálí a stává se jedním z nejslavnějších zločinců New Yorku.

reklama

Paktuje se s členy zdejší mafie, s nimiž má vřelé přátelské i obchodní vztahy. Mimo to ukradne vše, co není pevně přibité a má nějakou hodnotu. Díky těmto aktivitám nashromáždí jmění v hodnotě desítek milionů dolarů.

Díky tomu si může dovolit i vynikajícího právníka, který ho vždy vyseká ze všech průšvihů. Přesto si je Flegenheimer vědom, že se pohybuje na tenkém ledě a může přijít den, kdy ve vězení stráví více než jednu noc ve vazbě.

Když mu pak policisté začnou šlapat na paty kvůli daním, rozhodne se část svého bohatství ukrýt tak, aby jej o miliony nepřipravila domovní prohlídka, ani nikdo ze znepřátelených gangsterů.

Za asistence svého přítele a bodyguarda Bernarda Rosenkrantze (1902–1935) jmění ukryje. Kde?

Plakát s popisem hledaného zločince, foto: docsteach.org
Plakát s popisem hledaného zločince, foto: docsteach.org

ZMIZEL POD SILNICÍ?

Speciální vzduchotěsný a vodotěsný trezor se sedmi miliony v hotovosti a dluhopisech má být pohřben kdesi v horách Catskill ve státě New York. Flegenheimer byl nakonec zproštěn obžaloby z daňového úniku a propuštěn na svobodu.

reklama

Krátce poté byl však spolu s Rosenkrantzem zastřelen a oba si informace o pokladu odnesli do hrobu. Jeden z úhlavních rivalů Flegenheimera strávil pátráním v rozlehlých horách zbytek života. Marně.

Laura Levine, americká fotografka, která po pokladu pátrá už několik let, je přesvědčena, že truhla musí ležet na břehu potoka, nedaleko opuštěné železniční stanice. Místo má také označovat X vytesané do stromu, u kterého poklad leží.

Strom ani truhlu však dosud nikdo nenašel. A to sem každoročně přichází nespočet vášnivých hledačů! Jeden z nich dokonce chodil po okolí dlouhé týdny s detektorem kovů, ale nenašel nic. A možná gangsterovu truhlu nenajde už nikdo.

Jeden z tamních horalů totiž tvrdí, že má k dispozici mapu k pokladu. Podle té se ale truhla nachází pod silničním obchvatem. Pohřbila silnice navždy Flegenheimerovy miliony?

Foto: Wikimedia Commons, docsteach.org
Lokalita:
reklama
Související články
od 1.12.2022 1.8tis
Jen jediný Necronomicon dokázal zamotat hlavu i expertům. Říká se mu Simonův. Má být temným učením až ze starověké Mezopotámie. Knihu ukořistili mniši a poté dali na překlad okultnímu knihkupectví Magickal Child. Pravda je ale trochu jiná, kniha vznikla kolem roku 1976 v USA v kruhu špičkových mágů z Warlock Shop jako funkční grimoár, který otestuje ad
od 30.11.2022 1.4tis
Období antiky je spojeno i se zbraněmi, které patří do sféry záhad. Patří k nim údajné parní dělo, jehož konstruktérem měl být slavný Archimédés. Opravdu existovala starověká zbraň, která využívala sílu páry? Archimédés (287 př. n. l. – 212 př. n. l.) se proslavil výrokem: Udejte mi pevný bod a já pohnu celou Zemí. Jeho ctižádost se však neomezoval
od 30.11.2022 3.0tis
Jednoho večera v červnu 1950 uprostřed rušné křižovatky na Times Square umírá neznámý chodec. Při pátrání po jeho identitě policisté s překvapením zjišťují, že jde o muže, který beze stopy zmizel před 74 lety.     Asi třicetiletý muž má na sobě starodávné oblečení a boty s výraznými přezkami, jaké se nosily před sto lety, a působí nanejvýš
od 29.11.2022 2.8tis
Stále další archeologické nálezy na našem území dosvědčují plány starověkého Říma vytvořit severně od Dunaje novou římskou provincii. Pronikání římských legií do oblasti Moravy začalo již za vlády císaře Tiberia a vrcholilo v časech panování císaře Marca Aurelia. Záhadou zůstává, zda se na naše území tehdy dostaly i tajné rituály související s uctíváním exotického boha Mithry? [gallery ids="112
od 28.11.2022 2.9tis
Bizarní příběh zaznamenaný v Anglii roku 1912 popisuje neobyčejný případ spontánního a zcela jistě nechtěného přesunu v čase. Ve vlaku do Londýna se náhle objevil a poté zase zmizel záhadný cestující – muž z minulosti.     K velkému štěstí hlavního aktéra trvá jeho nedobrovolné cestování v čase jen krátce, přesto je svým zážitkem těžce poz