Skip to content

V Anglii vyfotili obří kočku. Připomíná tvora z místních pověstí a legend

Svědectví o kočce, která je mnohem větší než jakýkoliv nám známý druh, už dlouhou dobu přicházejí z okolí Cambridge ve Velké Británii. Záhadnému tvorovi, kterého se nikdy nepodařilo polapit, místní přezdívají Fen Tiger.

Jednomu z místních se tvora podařilo vyfotografovat. „Nemám tušení, co je to za druh. Není to typická divoká kočka. Je hnědočerná a má velmi dlouhý a pruhovaný ocas. Velikostí připomínala dospělého labradora, takže je mnohem větší než divoké kočky, které se v Evropě vyskytují,“ uvedl svědek. Podle odhadů může kočka vážit kolem třiceti kilogramů a měřit okolo šedesáti centimetrů. Typické divoké kočky však mají okolo šesti kil a rozhodně nedorůstají velikosti labradora. Na snímku se tvor pohybuje v blízkosti univerzitního areálu Cambridge.

Typická evropská divoká kočka ZDROJ: mysteriousuniverse.com
DALŠÍ SVĚDECTVÍ

Jaktože se ale Fen Tiger, který bývá pozorován spíše v přírodě, než ve městě, odvážil tak blízko k lidem? Vždyť i jeho pojmenování pochází z lidmi nedotčené bažinaté oblasti zvané Fenlands. Podle některých teorií za to může současná situace způsobená koronavirem, kvůli kterému ulice jindy rušného města zejí prázdnotou.

Poprvé byla kočka spatřena už v roce 1982 ve městě Cottenham. O dvanáct let později jiný svědek dokonce pořídil dvouminutové video zachycující záhadného tvora. Nyní do sbírky svědectví přibyla fotografie kočky.

A přesto její identita zůstává záhadou.

Fen Tiger se prý velikostí podobá labradorovi ZDROJ: mysteriousuniverse.com
Foto: cambridge-news.co.uk, mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články