3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     V Bermudském trojúhelníku zmizela za podivných okolností loď s dvaceti lidmi
V Bermudském trojúhelníku zmizela za podivných okolností loď s dvaceti lidmi
od 18.2.2021
3.9tis
Bermudský trojúhelník je jednou z nejznámějších záhad vůbec. ZDROJ: mysteriousuniverse.com
329
SDÍLENÍ
3.9tis
ZOBRAZENÍ

Dvacítka lidí vyplula na malé jachtě 28.12. z přístavu v Bimini na Bahamách. Namísto do svého cíle ale doplula do neznáma. Beze stopy se totiž ztratila v oblasti známé jako Bermudský trojúhelník.

Bermudský trojúhelník je jednou z nejznámějších záhad vůbec. ZDROJ: mysteriousuniverse.com V této oblasti mizí za podivných okolností lodě i letadla. ZDROJ: mysteriousuniverse.com

I přes to, že za nevysvětlitelných okolností zmizely dvě desítky lidí, případ do médií příliš nepronikl. Oficiální složky k němu také nechtějí podat příliš informací.

reklama

A tak téměř jediné, co se podařilo zjistit to, že pobřežní stráž nemá žádnou věrohodnou teorii o tom, co se před koncem minulého roku na moři stalo.

Bez nouzového signálu

Do pátrání po ztracené jachtě se zapojily nejen lodě, ale také letadla. A společně prohledaly rozsáhlou oblast o dvojnásobné velikosti Massachusetts. Pátrání však nepřineslo žádný výsledek. „Je zvláštní, že jsme nezachytili žádný pohotovostní signál.

reklama

Podobné jachty mají systém, který se dá ručně aktivovat, nebo se aktivuje při kontaktu s vodou. Ten systém pak vyšle nouzový signál i s lokalitou lodi. Nic takového se ale nestalo,“ uvedl člen pobřežní stráže Jose Hernandez.

Zatímco o snaze loď vypátrat pobřežní hlídka informovala na svém Facebooku, o tom, kdo byli pasažéři lodi a jaký byl účel plavby, vyšetřovatelé zarytě mlčí. „Nejprve chceme loď zkusit najít. Vysvětlovat a ptát se můžeme později,“ sdělil Hernandez.

Foto: mysteriousuniverse.com
Lokalita:
reklama
Související články
od 2.12.2022 874
Rodiče Jarmily K. z Brna bydlí na Vysočině. Jejich dcera se provdá za mladíka z Brna a nastěhuje se k němu. Zprvu za rodiči jezdí o každém volném víkendu, s narozením druhého potomka ale frekvence návštěv pomalu klesá. Na začátku nového milénia se vídají přibližně šestkrát za rok a jednou týdně si zavolají. Tatínkova holčička „S mamkou jsme si obvykle vola
od 1.12.2022 1.3tis
V závěru devatenáctého století začaly oblast západní Afriky děsit záhadné útoky. Těla obětí byla navíc zbavena části vnitřní orgánů. Letmé ohledání těl naznačovalo, že se tito nešťastníci stali cílem brutálního útoku velké kočkovité šelmy – leoparda. Pravda však byla mnohem temnější!   Koloniální úřady se snažily poskytnout nějaké logické v
od 30.11.2022 2.5tis
Moře čas od času vyplaví opravdové podivnosti, které se nedaří úplně jednoduše identifikovat. Tentokrát bylo na jedné brazilské pláži nalezeno cosi připomínající velkou kostlivou ruku. "Myslíme si, že to není člověk kvůli velikosti a množství kostí," říká Leticia Gomes Santiago, která strašidelnou část kostry objevila při procházce společně s přítelem. Ač by mohl někdo tipovat, že jde jen o něj
od 29.11.2022 2.6tis
Je to scéna, při které zalapá po dechu i tak zkušená vyšetřovatelka paranormálních jevů, jako je Lorraine Warren. Z temnoty hlubokých lesů v Tennessee na ní hledí pár nelidských očí. Tak Bigfoot je tedy skutečný… Napjatě čeká, co bude dál. Do toho případu se americkým manželům Edu (1926–2006) a Lorraine (1927–2019) Warrenovým původně moc nechtělo.
od 28.11.2022 2.9tis
Bizarní příběh zaznamenaný v Anglii roku 1912 popisuje neobyčejný případ spontánního a zcela jistě nechtěného přesunu v čase. Ve vlaku do Londýna se náhle objevil a poté zase zmizel záhadný cestující – muž z minulosti.     K velkému štěstí hlavního aktéra trvá jeho nedobrovolné cestování v čase jen krátce, přesto je svým zážitkem těžce poz