reklama
4. července 1969: Tajemný vrah útočí v Kalifornii na další milenecký pár, brzy poté se začíná vysmívat policii a získává přezdívku, pod níž je znám dodnes – Zodiac.
Domů     Paranormální jevy
V bývalé psychiatrické léčebně se prý dodnes ozývají hlasy a křik pacientů
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 15.12.2019
5.2tis
612
SDÍLENÍ
5.2tis
ZOBRAZENÍ

Léčebna pro duševně choré v Beechworthu je už 20 let uzavřena. Mnoho pacientů tu prý přesto zůstává. Jenže všichni jsou již dávno po smrti! Jedno z nejděsivějších míst Austrálie za svými zdmi ukrývá celou řadu děsivých přízraků. Duchové pacientů dodnes bloudí chodbami, jimiž se rozléhá bolestný křik.

Léčebna v 50. letech

Městečko Beechworth ve státě Victoria na jihovýchodě Austrálie se začíná prudce rozrůstat v 50. letech 19. století díky zlaté horečce, která zachvátila tehdejší svět. Příliv nových obyvatel si také vyžádal nutnost zřízení psychiatrické léčebny.

Ta byla otevřena v roce 1867 a mohla se pochlubit nevídanou kapacitou. Zařízení bylo schopno pojmout až 1200 pacientů najednou. Velmi brzy je však léčebna zcela přeplněná. K umístění libovolné osoby do péče psychiatrů totiž tehdy postačily pouze dva ověřené podpisy.

Zbavit se takto nežádoucích osob a umístit je za mříže v Beechworthu je pozoruhodně snadné. A mnohdy i definitivní. Pacienti se totiž stávají pokusnými králíky pro experimentální léčbu a nezřídka za neobjasněných okolností umírají.

Oběti této děsivé léčebny se prý počítají na tisíce! Nikoho proto příliš nepřekvapí, že někteří zemřelí tu stále přetrvávají. Odehrává se dávný teror za zdmi léčebny znovu a znovu?

Zeď, která dělila pacienty od okolního světa.

ŠEPOT A KŘIK NA CHODBÁCH

Léčebna fungovala téměř 130 let. Definitivně byl její provoz ukončen až v roce 1995 a od té doby funguje jako kampus místní univerzity. Už před jejím uzavřením si ale někteří obyvatelé či zaměstnanci stěžují na podivné jevy.

Chodbami se ozývají podivné zvuky, je slyšet šepot, objevují se stopy bosých nohou a věci se samy přemisťují. „Dveře se samovolně otevírají a jindy jsou slyšet tajemné,“ popisuje současný australský spisovatel Geoff N.

Braun. Co tyto jevy způsobuje? Vyšetřovatelé paranormální jevů věří, že úkazy mají na svědomí duchové pacientů, kteří tu zemřeli. Nepřetrvávají tu však jen pacienti. „Někteří říkají, že když vyhlédnou z oken za soumraku, mohou spatřit starého muže v zelené bundě, možná bývalého správce, jak se prochází kolem v zahradách,“ tvrdí Braun.

Setrvávají tu i přízraky zdravotních sester v dobovém kostýmu. Je tak možné, že byla léčebna vystavena v místech, kudy proudí zatím neznámé energie, které k sobě nehmotné entity přitahují nebo dokonce váží.

Chodba opuštěné léčebny

PŘÍLIŠ MNOHO UTRPENÍ

Nejvíc negativním místem v celém areálu léčebny je podle svědků místnost, kde byla na pacientech prováděna léčba pomocí elektrošoků a jiných tehdejších léčebných metod. Na mnohých pacientech jsou prováděny kruté experimenty.

Za dobu fungování léčebny tu dle některých údajů zemřelo asi 9000 chovanců. Svědkové vyprávějí o množství sklenic s různými lidskými orgány, které jsou vystaveny na poličkách. Tato bizarní sbírka ale mizí během rekonstrukce někdy v 50.

letech minulého století. V místnosti a kolem ni je slyšet křik mučených pacientů a zjevují se tu postavy s bolestí či děsem pokřiveným obličejem. Mají badatelé pravdu, když se domnívají, že díky silnému emočnímu náboji tehdejších událostí zdi místnosti „vsákly“ jejich obraz a zvuk a nyní je přehrávají, jako by byly magnetofonovou páskou?

Není ani vyloučeno, že se zde usadily temné síly, které se obrátily proti zdejším obyvatelům. Některá úmrtí totiž mívají tajemný nádech.

U okna se zjevuje duch zachmuřeného staříka.

NA PACIENTY DOHLÍŽÍ MRTVÉ SESTRY

Pacient jménem Tommy Kennedy je za svého života u personálu tolik oblíbený, že dostává práci jako pomocná ruka v nemocniční kuchyni. Jenže tady vlastní rukou umírá. Lidé v tomto místě nyní cítí jak je někdo úpěnlivě tahá za oděv.

Několik přízraků je možné spatřit i v bývalé rekreační místnosti, která sloužila k hraní her, odpočinku a příležitostně i jako kaple. Zjevuje se zde duch hrající si holčičky, mladé dívky, která se snaží komunikovat zejména s ženskými návštěvníky místnosti či zachmuřeného staříka u okna.

Jedním z nejčastěji vídaných přízraků je duch vrchní sestry Matron Sharpe. Několik lidí ji vidělo zacházet a vycházet z její pracovny. Svědkové také hlásí, že viděli mrtvou vrchní sestru, jak sedí u pacientů během elektroléčby.

Místnost je prý v tuto chvíli ledově studená, ale přítomnost sestry Sharpe je uklidňující. Dohlíží zemřelá sestra na pacienty i po své smrti? Chodbami se prý prochází i neznámý lékař. Nutí cosi v léčebně Beechworth mrtvé pacienty a zaměstnanci, aby se na místo vraceli?

Foto: Wikipedia, John T Collins, explorebeechworth.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Dalibor Vrána 3.7.2022 1.4tis
Malý chlapec vylézá z vany, ještě v županu běží do obývacího pokoje a pouští televizi. Dávají zprávy a chvíli se neděje nic zvláštního. Dokud se moderátor neobrátí přímo na něj a neosloví ho. Chlapec sebou škubne úlekem. Obraz přeskakuje a moderátor opakuje stále dokola: „Ahoj.“ Je to nějaká noční můra? Nebo skutečnost? Poznat pravdu je […]
od Matěj Soukup 1.7.2022 720
Vyšetřování násilných trestných činů dnes obvykle provází řada vědeckých metod, které vedou od zajištění stop na místě činu přes pátrání až po vytipování a usvědčení pachatele. Nicméně, v 70. letech se ve Spojených státech objevila policejní vyšetřovatelka, která prohlašovala, že má psychické schopnosti, které jí pomáhají při pátrání po zločincích. Její jméno zní Dorothy Allisonová a […]
od Mirek Brát 30.6.2022 3.0tis
Jako fata morgana je označována optická iluze viditelná v úzkém pásu nad obzorem. Fata morgana se může objevit na souši i na moři. V případě vodního prostředí panuje podezření, že je tento jev odpovědný za velkou část pozorování záhadných lodí, a to jak na moři, tak i na velkých vnitrozemských jezerech. Pro vznik faty morgany […]
od Eva Soukupová 27.6.2022 1.9tis
Tragické krveprolití, při němž umírá šest členů rodiny DeFeových, se stává předlohou několika hororů. Skutečný příběh odehrávající se v roce 1974 v městečku Amityville je přitom stejně děsivý a záhadný jako jeho verze filmové verze.     Krvavá scéna se policistům naskytne v noci 13. listopadu 1974 poté, co vtrhnou do domu na Ocean Avenue […]
od Mirek Brát 26.6.2022 1.7tis
Broumovský klášter Řádu svatého Benedikta je spojen nejen s takzvanou kopií Turínského plátna, ale i s fextem, člověkem, jehož ostatky se po smrti jaksi odmítají rozložit. Důkaz se nachází v klášterním podzemí. Do východočeského Broumova se v roce 2000 dostal soubor desítek mumifikovaných těl ze sedmnáctého a osmnáctého století. Původně byly uchovávány v kryptě farního kostela svatého Prokopa ve Vamberku. […]