Skip to content

V bývalé psychiatrické léčebně se prý dodnes ozývají hlasy a křik pacientů

Léčebna pro duševně choré v Beechworthu je už 20 let uzavřena. Mnoho pacientů tu prý přesto zůstává. Jenže všichni jsou již dávno po smrti! Jedno z nejděsivějších míst Austrálie za svými zdmi ukrývá celou řadu děsivých přízraků.

Duchové pacientů dodnes bloudí chodbami, jimiž se rozléhá bolestný křik.

Léčebna v 50. letech

Městečko Beechworth ve státě Victoria na jihovýchodě Austrálie se začíná prudce rozrůstat v 50. letech 19. století díky zlaté horečce, která zachvátila tehdejší svět. Příliv nových obyvatel si také vyžádal nutnost zřízení psychiatrické léčebny.

Ta byla otevřena v roce 1867 a mohla se pochlubit nevídanou kapacitou. Zařízení bylo schopno pojmout až 1200 pacientů najednou. Velmi brzy je však léčebna zcela přeplněná. K umístění libovolné osoby do péče psychiatrů totiž tehdy postačily pouze dva ověřené podpisy.

Zbavit se takto nežádoucích osob a umístit je za mříže v Beechworthu je pozoruhodně snadné. A mnohdy i definitivní. Pacienti se totiž stávají pokusnými králíky pro experimentální léčbu a nezřídka za neobjasněných okolností umírají.

Oběti této děsivé léčebny se prý počítají na tisíce! Nikoho proto příliš nepřekvapí, že někteří zemřelí tu stále přetrvávají. Odehrává se dávný teror za zdmi léčebny znovu a znovu?

Zeď, která dělila pacienty od okolního světa.
ŠEPOT A KŘIK NA CHODBÁCH

Léčebna fungovala téměř 130 let. Definitivně byl její provoz ukončen až v roce 1995 a od té doby funguje jako kampus místní univerzity. Už před jejím uzavřením si ale někteří obyvatelé či zaměstnanci stěžují na podivné jevy.

Chodbami se ozývají podivné zvuky, je slyšet šepot, objevují se stopy bosých nohou a věci se samy přemisťují. „Dveře se samovolně otevírají a jindy jsou slyšet tajemné,“ popisuje současný australský spisovatel Geoff N. Braun. Co tyto jevy způsobuje? Vyšetřovatelé paranormální jevů věří, že úkazy mají na svědomí duchové pacientů, kteří tu zemřeli. Nepřetrvávají tu však jen pacienti. „Někteří říkají, že když vyhlédnou z oken za soumraku, mohou spatřit starého muže v zelené bundě, možná bývalého správce, jak se prochází kolem v zahradách,“ tvrdí Braun. Setrvávají tu i přízraky zdravotních sester v dobovém kostýmu. Je tak možné, že byla léčebna vystavena v místech, kudy proudí zatím neznámé energie, které k sobě nehmotné entity přitahují nebo dokonce váží.

Chodba opuštěné léčebny
PŘÍLIŠ MNOHO UTRPENÍ

Nejvíc negativním místem v celém areálu léčebny je podle svědků místnost, kde byla na pacientech prováděna léčba pomocí elektrošoků a jiných tehdejších léčebných metod. Na mnohých pacientech jsou prováděny kruté experimenty.

Za dobu fungování léčebny tu dle některých údajů zemřelo asi 9000 chovanců. Svědkové vyprávějí o množství sklenic s různými lidskými orgány, které jsou vystaveny na poličkách. Tato bizarní sbírka ale mizí během rekonstrukce někdy v 50.

letech minulého století. V místnosti a kolem ni je slyšet křik mučených pacientů a zjevují se tu postavy s bolestí či děsem pokřiveným obličejem. Mají badatelé pravdu, když se domnívají, že díky silnému emočnímu náboji tehdejších událostí zdi místnosti „vsákly“ jejich obraz a zvuk a nyní je přehrávají, jako by byly magnetofonovou páskou?

Není ani vyloučeno, že se zde usadily temné síly, které se obrátily proti zdejším obyvatelům. Některá úmrtí totiž mívají tajemný nádech.

U okna se zjevuje duch zachmuřeného staříka.
NA PACIENTY DOHLÍŽÍ MRTVÉ SESTRY

Pacient jménem Tommy Kennedy je za svého života u personálu tolik oblíbený, že dostává práci jako pomocná ruka v nemocniční kuchyni. Jenže tady vlastní rukou umírá. Lidé v tomto místě nyní cítí jak je někdo úpěnlivě tahá za oděv.

Několik přízraků je možné spatřit i v bývalé rekreační místnosti, která sloužila k hraní her, odpočinku a příležitostně i jako kaple. Zjevuje se zde duch hrající si holčičky, mladé dívky, která se snaží komunikovat zejména s ženskými návštěvníky místnosti či zachmuřeného staříka u okna.

Jedním z nejčastěji vídaných přízraků je duch vrchní sestry Matron Sharpe. Několik lidí ji vidělo zacházet a vycházet z její pracovny. Svědkové také hlásí, že viděli mrtvou vrchní sestru, jak sedí u pacientů během elektroléčby.

Místnost je prý v tuto chvíli ledově studená, ale přítomnost sestry Sharpe je uklidňující. Dohlíží zemřelá sestra na pacienty i po své smrti? Chodbami se prý prochází i neznámý lékař. Nutí cosi v léčebně Beechworth mrtvé pacienty a zaměstnanci, aby se na místo vraceli?

Foto: Wikipedia, John T Collins, explorebeechworth.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Česká společnost investuje do řešení paradentózy
21stoleti.cz

Česká společnost investuje do...

Ačkoli paradentóza představuje široce rozšířené infekční...
Jemná koupelová pěna s esenciálním olejem růže
iluxus.cz

Jemná koupelová pěna s...

Nová řada přírodních pleťových a koupelových přípravků...
Stínění s prvky luxusu
rezidenceonline.cz

Stínění s prvky luxusu

Luxusní vzhled dodá interiéru nejenom nábytkové...
Jak probíhal krvavý zrod Spojených států?
epochalnisvet.cz

Jak probíhal krvavý zrod...

Území dnešní Spojených států amerických bylo...
Kvůli Ivaně změnil Karel celý svůj dosavadní život
nasehvezdy.cz

Kvůli Ivaně změnil Karel celý...

Vztah Karla Gotta (†80) a jeho manželky...
Krasavec Ladislav Pohrobek dostal do vínku podobo po dědečkovi
epochaplus.cz

Krasavec Ladislav Pohrobek...

Když v roce 1457 vejde do sálu Pražského hradu 172 cm...
Do Olomouce i v době COVIDové
epochanacestach.cz

Do Olomouce i v době COVIDové

Co naplánovat na...
Legenda z ostrova Man: Řádí tam tvor jménem buggane?
epochalnisvet.cz

Legenda z ostrova Man: Řádí...

V Irském moři mezi Anglií, Skotskem, Irskem...
Zničil dynastii ruského cara Borise Godunova výbuch sopky?
epochaplus.cz

Zničil dynastii ruského cara...

Žhavé kamení, potoky lávy, déšť popela a oblaka jedovatých...
Národní muzeum představilo veřejnosti dokončený Palachův pylon
21stoleti.cz

Národní muzeum představilo...

Před Novou budovou Národního muzea se již...
Zbavte se pupínků
nasehvezdy.cz

Zbavte se pupínků

Bohužel to není jen problém dospívajících, ale i...
Výlety bez davů: Přírodní krásy nedaleko Litomyšle
epochanacestach.cz

Výlety bez davů: Přírodní...

Malebné městečko Litomyšl...