Skip to content

V mělké řece se často topí lidé. Může za to vodní příšera?

Mostu přes řeku Mtshabezi ve městě Gwandan v Zimbabwe se už místní raději vyhýbají. V poslední době v jeho blízkosti došlo hned k několika záhadným úmrtím. Podle mnohých je na vině neznámý netvor, který místo obývá.

Řetězec smrtí v tomto místě začal už v roce 1970, když se v řece hned u mostu utopilo několik místních dětí. Svědci této události uvedli, že v místě, kde se děti utopily, viděli pod hladinou velký tmavý stín.

O několik měsíců později zde pak přišlo o život několik mladých mužů, kteří se do řeky vyrazili vykoupat.

Kdo je na vině?

Jak k utonutím v řece, která je mělká a nemá žádný výrazný proud, došlo, je záhadou. I díky tomu se brzy vyrojily historky o vodním monstru, které má řeku obývat a topit nebohé. Podle některých lidí jde o velkou, neznámou a dravou rybu.

Podle jiných zase stojí za utonutími vodní víla. „V našem folklóru existují případy, kdy lidé mizí pod hladinou, protože si je přivolali velcí duchové. Takoví lidé se ale po chvíli vracejí na svět živý a zdravý.

Případ mostu přes Mtshabezi je pro mě ale záhadou,“ uvedl historik Gogo Meltah Banda.

Vyšetřování záhady se chopil místní kněz jménem Mehluli Moyo. Podle něj pokaždé, když někdo v řece utone, následuje vlna úmrtí ve městě. „Je to jako by s každým utonutím přišel do města nějaký zlý duch,“ popsal Moyo. Kněz nyní chystá rituály, kterými chce řeku od záhadného tvora očistit.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články