Jedním z míst, které se pravidelně objevuje v žebříčcích nejtajemnějších a nejděsivějších míst světa, je čínské město démonů Moguicheng. Z dálky připomíná obří hrad, lidská ruka jej ale nevytvořila. Co se v nelítostných a odlehlých koutech pouště Gobi děje tak strašidelného?
Obrovské písečné duny, nemilosrdně spalující slunce přes den a mrazivě temné noci, které z člověka vymáčknou poslední zbytky síly. Do toho nedostatek vody a nekonečné dálky, které dokážou netrénovaného osamoceného člověka připravit o rozum.
Poušť Gobi je i dnes stále hrozivé místo, které každoročně bere lidské životy. A také prý ukrývá mnohé záhadné tvory a především tajemná místa, na která se vypravují jen ti nejodvážnější. Jedním takovým je i Moguicheng.
Oblast na severozápadě Číny plná obrovských skalisek a přírodních soch, které připomínají bizarní obludy z legend. Jenže ty jsou jen špičkou ledovce. To nejděsivější v Moguichengu prý nelze spatřit zrakem a rozhodně není tak snadné to pojmenovat. Skutečně se tam neustále odehrávají nevysvětlené paranormální jevy?
Strašidelné zvuky
Město démonů, jak sami Číňané přezdívají této rozlehlé a těžce přístupné oblasti, zdálky připomíná obrovský středověký hrad vystupující přímo z pouště.
Vzhled některých skal je tak zvláštní, že lovci záhad dokonce věří, že nemohly vzniknout pouze přírodní cestou, ale že za tím musely stát nějaké tajemné síly.
Ve skutečnosti bylo v oblasti před desítkami milionů let velké sladkovodní jezero, které postupně ustupovalo, jak celá oblast vysychala. Původ místa však není tím největším otazníkem.
Badatelé zkoumají především zvláštní úkazy, které jsou z této lokality hlášeny. „Nejbizarnějším aspektem Města démonů jsou nevysvětlitelné tajemné zvuky, které se v oblasti ozývají.
Některé zní jako praskající kytarové struny, jiné jako šeptající lidské hlasy, křik, hádky nebo dětský pláč,“ uvádí americký záhadolog Brent Swancer. Mohou za vším být duchové, jak se domnívají někteří paranormální vyšetřovatelé?
Duchové dávných vojáků?
Brent Swancer hovoří o tom, že nejsilněji se zvuky ozývají v noci. Jejich zdroj však není znám. Na první pohled by šlo všechno přisoudit větru prohánějícímu se mezi skalami, jenže to prý odborníci vyloučili. „Výzkum akustiky oblasti nepřinesl jasné výsledky.
Většinou se totiž zdá, že zvuky přichází ze všech stran najednou, jako by přímo vznikaly kolem vás,“ dodává záhadolog. Není proto divu, že se stále častěji hovoří o přízracích a démonech, kteří se v oblasti zdržují.
Údajně by mohlo jít o duchy vojáků z nějaké dávné armády, která v oblasti kdysi našla svou zkázu. O jakou armádu by mělo jít? To se zatím nikomu nepodařilo objasnit. O ničem takovém totiž neexistují záznamy. Jediným zdrojem jsou legendy a zkazky kolující mezi lidmi, kteří žijí v okolí.
Působivé záběry z města démonů si prohlédněte zde:
UFO nad skalami
Celá záhada má ovšem ještě další rovinu. Už desítky let se totiž objevují informace, že v tomto skalním městě dochází k podivným poruchám všech možných přístrojů včetně mobilních telefonů a další elektroniky.
Různá měření prý ukázala, že oblast vykazuje neobvyklou úroveň magnetismu, což by podle některých teorií mohlo souviset i s tajemnými zvuky.
A co víc, Moguicheng je také lokalitou s abnormálním počtem zpráv o pozorování UFO. Nejčastěji jsou hlášena menší černá tělesa pohybující se rychle po obloze nad skalami. V několika případech byly přímo zmíněny létající talíře.
Jde snad o oblast, kde v dávných dobách havarovalo mimozemské plavidlo, jak věří někteří ufologové? Nebo je za vším testování nějakých zbraní čínskou armádou? To jsou otázky, na které zatím neznáme odpověď.