reklama
7. srpna 1994: Na americké městečko Oakville se z nebe snáší podivná rosolovitá látka neznámého původu.
Domů     Záhady historie
Ve Skotsku mají most psích sebevrahů
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 22.7.2020
6.1tis
Z mostu Overtoun během let skočilo zhruba 600 psů! Foto: dailyrecord.co.uk
416
SDÍLENÍ
6.1tis
ZOBRAZENÍ

Britka Donna Cooper si jednoho dne vyjde na procházku se svým synem, manželem a rodinným mazlíčkem, kolií Benem. Krásný den se však mění v horor, jakmile rodinka vstoupí na neblaze proslulý most Overtoun, nacházející se u vesnice Milton ve Skotsku.

Ben se zničehonic rozeběhne a přeskočí zábradlí. Padá z výšky zhruba 15 metrů a způsobí si smrtelná zranění, takže ho později veterinář musí utratit. Co to do něj vjelo?

Z mostu Overtoun během let skočilo zhruba 600 psů! Foto: dailyrecord.co.uk Jeden příběh se šťastným koncem - tenhle pejsek skok z mostu přežil. Foto: dailyrecord.co.uk Mají psí sebevraždy spojitost s dítětem, které bylo z mostu shozeno? Foto: seeksghosts.blogspot.com Vrhají se psi dolů z mostu, protože tam cítí norky? Foto: Wikimedia Commons
Jeden příběh se šťastným koncem – tenhle pejsek skok z mostu přežil. Foto: dailyrecord.co.uk

„Byl jsem venku na procházce s partnerkou a dětmi, když můj pes znenadání prostě skočil! Moje dcera začala křičet a já běžel dolů na stráň, kde pes ležel a odnesl jsem ho do bezpečí,“ popisuje svoji příhodu Kenneth Meikle, majitel zlatého retrívra Hendrixe, který se stal další obětí podivného místa.

„Je tu spoustu majitelů, jejichž psi zemřeli, a kteří se snaží zjistit proč,“ říká pro britský deník Dailymail Dorren Graham ze Skotské společnosti pro prevenci krutosti na zvířatech. Když badatelé porovnávají jednotlivé případy, nevychází z údivu.

Zdá se, že skáčou pouze plemena s delšími čumáky (labradoři, kolie či retrívři) a pokaždé si vyberou stejné místo – poslední dvě zídky na pravé straně mostu a ještě k tomu

v podobnou dobu – ve slunný jasný den. Někteří psi dokonce skočí, zraní se, přežijí, ale jakmile se na mostě ocitnou znovu, sebevražednou akci zopakují. Je snad ve hře nějaké prokletí?

Mají psí sebevraždy spojitost s dítětem, které bylo z mostu shozeno? Foto: seeksghosts.blogspot.com

DUCH ZAVRAŽDĚNÉHO DÍTĚTE

Někteří záhadologové se domnívají, že situaci by mohla ozřejmit historie mostu. Skrývá snad něco temného? Overtoun nechal postavit v  roce 1895 John White, majitel sídla, jehož části most spojuje. Dům sloužil za 2.

světové války jako útočiště nacistů, později z něj byla vytvořena porodnice a ve druhé polovině 20. století jeho prostory využívaly dvě náboženské organizace. Podle lokálních legend se zde odehrála tragédie v roce 1994, kdy zde jistý Kevin Moy zabil svého malého syna.

Údajně ho shodil z mostu proto, že se domníval, že je Antikristem! Sám se pak pokusil o sebevraždu – neúspěšně. Mohla tato událost ovlivnit současnou temnou povahu tohoto místa? Jenže podivná psí úmrtí jsou prý pozorována už od 50.

let! Ačkoliv v poslední době se události stupňovaly. Podle některých zdrojů bylo zaznamenáno již kolem 600 takových případů! Existují nějaká racionální vysvětlení tohoto jevu?

Vrhají se psi dolů z mostu, protože tam cítí norky? Foto: Wikimedia Commons

DUCHOVÉ, ČI NORCI?

Jako první se nabízí vysvětlení, že psi skáčou z mostu omylem. Jenže aby mohli skočit, musí nejprve překonat zídku, na niž se ti menší z nich obvykle pracně drápou. Vábí je sem snad nějaký zvuk či zápach?

Výzkumníci se domnívají, že za vše mohou norci, kteří se v této oblasti přemnožili. Jejich pachové stopy prý mohou psy vábit natolik, že se za nimi bezhlavě vrhají. Co když má však celá záležitost úplně jiné pozadí?

Podle Mary Armour, která prý dokáže vnímat energie, má oblast klidnou a vyrovnanou atmosféru. „Zvířata jsou hyper senzitivní ke světu duchů, ale já tu necítím žádnou nepříznivou energii,“ vysvětluje.

Overtoun znamená údajně „tenké místo“, a tak může tvořit jakýsi spojovací článek mezi světem živých a mrtvých. Je na vině přece jen něco „vyššího“? Nebo mají absurdní sebevraždy psů racionální vysvětlení?

Michaela Vondrušková

Foto: dailyrecord.co.uk, seeksghosts.blogspot.com, Wikimedia Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Pavel Polcar 7.8.2022 868
Odlehlá vesnice Kisiljevo je domovem pro méně než 800 obyvatel – a jeden strašidelný příběh o upírech. V roce 1725 zemřel obyvatel jménem Petar Plogojowitz a v následujících osmi dnech došlo k devíti úmrtím. Vrahem je mrtvola Devět zemřelých na smrtelné posteli řeklo, že je napadla Plogojowitzova mrtvola. Kněží a úředníci se shromáždili do Kisiljeva, […]
od Mirek Brát 6.8.2022 2.1tis
Kamikaze bylo jméno legendárního tajfunu, který ve třináctém století údajně hned dvakrát rozmetal mongolskou flotilu a zachránil Japonsko před invazí. Byla to jen legenda, nebo takový tajfun opravdu v minulosti vznikl? Jméno božské bouře bylo ve druhé světové válce propagandisticky využito v zoufalé snaze japonského císařství odvrátit vojenskou porážku. Sebevražedné útoky pilotů měly být právě tím božským […]
od Mirek Brát 5.8.2022 2.5tis
Křížové výpravy do Svaté země nebyly jen prostou vojenskou akcí. Jejich účastníci se dostávali do kontaktu s poznatky jiného civilizačního okruhu. Z křížových výprav si tak rytíři mohli přivézt nejen kořist hmotnou, ale i bohatství představované nově nabytými vědomostmi. Jedna stopa vede i do Českého ráje. Místem, kde bychom možná narazili i na stopy křížových výprav, je […]
od Mirek Brát 4.8.2022 2.2tis
Hlášení o výskytu neznámých vodních tvorů lze monitorovat v mnoha zemích světa. Výjimkou není ani Vietnam, kde se záhadné monstrum zřejmě zabydlelo v rajské zátoce Halong. Ačkoli se často hovoří o velkém mořském hadovi, některá pozorování a výzkumy podporují spíše existenci obřího mnohoštětinatého červa. Zátoka Halong je uvedena na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Oblast je charakteristická […]
od Mirek Brát 2.8.2022 2.7tis
Od starověku po novověk si lidé ve Středomoří lámali hlavu se záhadnými nálezy kosterních pozůstatků. Nacházeli je na Krétě, Kypru, Sicílii, Maltě i na menších ostrovech v Egejském moři. Někdy byly považovány za ostatky antických hrdinů, jindy se staly předmětem uctívání v křesťanství. Na kloub této záhadě se přicházelo obtížně. Nyní už víme, že ještě v relativně nedávné […]