3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Vesnice zatracených – prokletí nebo souhra okolností?
Vesnice zatracených – prokletí nebo souhra okolností?
od 1.6.2021
4.0tis
Dryden si sérií vražd a násilností vysloužil přezdívku „Vesnice zatracených“. Foto: Pxfuel
656
SDÍLENÍ
4.0tis
ZOBRAZENÍ

Vítejte v ospalém městečku Dryden, stát New York, kde každý zná každého a kde lidé dřív při odchodu ani nezamykali domy a nechávali klíčky v zapalování. To se ale změní v roce 1989, když tu dojde k brutální vraždě.

Dryden si sérií vražd a násilností vysloužil přezdívku Začalo to vyvražděním rodiny Harrisových - a pak se s vraždami roztrhl pytel. Foto: Pxfuel Dřív si v Drydenu ani nezamykali auta, teď se bojí vytáhnout paty z domu. Foto: Pxfuel

Naneštěstí se to stane těsně před Vánoci – dne 22. prosince 1989 policie vejde do domu rodiny Harrisových a najde tu manžele Warrena a Dolores a obě jejich děti, Shelby a Marca, zavražděné.

reklama

Někdo je svázal, přetáhl jim přes hlavy povlaky na polštáře a pak je střelil zezadu do hlavy jako při popravě. Pachatel nakonec těla zapálil.

Začalo to vyvražděním rodiny Harrisových - a pak se s vraždami roztrhl pytel. Foto: Pxfuel
Začalo to vyvražděním rodiny Harrisových – a pak se s vraždami roztrhl pytel. Foto: Pxfuel

Městem se šíří strach

Policie má pifku na jistého Michaela Kingea, ten ale na policisty začne střílet, sotva se přiblíží. Strhne se přestřelka jako z westernu a Kinge umírá. Případ zavražděné rodiny Harrisových zůstává nevyřešen.

reklama

To už se městečkem Dryden šíří strach, lidé začínají zamykat domy, někteří se bojí i vytáhnout paty. Nikdo ještě netuší, že podivná vlna smrti a násilí bude pokračovat – už dva měsíce po vraždě Harrisových se ztratí dvouletá Aliza Bushová. Policie holčičku najde pohřbenou v zemi, kam jí zakopala vlastní matka.

Dřív si v Drydenu ani nezamykali auta, teď se bojí vytáhnout paty z domu. Foto: Pxfuel
Dřív si v Drydenu ani nezamykali auta, teď se bojí vytáhnout paty z domu. Foto: Pxfuel

Mrtvých přibývá

Vraždění pokračuje v roce 1994, když si zahořklý bývalý přítel dcery fotbalového trenéra Stephena Starra přijde do jejich domu vyřídit účty s celou rodinou. Starr při střetu umírá a zhrzený milenec si pak na hřbitově prožene hlavu kulkou.

reklama

V roce 1996 zničehonic zmizí dvě roztleskávačky, Sarah Hajneyová a Jennifer Bolducová. Při pátrání po dívkách se najdou jen jejich kusy, roztroušené kolem města.

Podezřelý je jistý John Andrews, který dívky předtím naháněl. Oběsí se v policejní cele.

Tím náhlá úmrtí a vražedné amoky nekončí. „Je to jako kletba či co. Není to správné,“ komentuje dění jistý Rick Pace, který už přišel o dva bratrance. Je to skutečně kletba?

Nebo jde o souhru okolností, natolik tragickou, že je jednodušší uvěřit v práci nějakého démona?

Ať je to tak nebo onak, městečko si událostmi vysloužilo nelichotivou přezdívku „Vesnice zatracených“.

Foto: Pxfuel
Lokalita:
reklama
Související články
od 3.12.2022 95
24. února 2022 zahájilo Rusko rozsáhlou invazi na Ukrajinu. Během kyjevské ofenzivy, která začala první den bojů, se na sociálních sítích začala šířit videa stíhaček a  tvrzení o pilotovi, který sestřelil několik ruských letadel. Pak se objevilo tvrzení, že to byl pilot MiGu-29 přezdívaný "Kyjevský duch". Ukrajinské ministerstvo obrany nejprve tvrdilo, že Duch z Kyjeva by mohl být jedním z desí
od 2.12.2022 1.4tis
Rodiče Jarmily K. z Brna bydlí na Vysočině. Jejich dcera se provdá za mladíka z Brna a nastěhuje se k němu. Zprvu za rodiči jezdí o každém volném víkendu, s narozením druhého potomka ale frekvence návštěv pomalu klesá. Na začátku nového milénia se vídají přibližně šestkrát za rok a jednou týdně si zavolají. Tatínkova holčička „S mamkou jsme si obvykle vola
od 1.12.2022 1.6tis
V závěru devatenáctého století začaly oblast západní Afriky děsit záhadné útoky. Těla obětí byla navíc zbavena části vnitřní orgánů. Letmé ohledání těl naznačovalo, že se tito nešťastníci stali cílem brutálního útoku velké kočkovité šelmy – leoparda. Pravda však byla mnohem temnější!   Koloniální úřady se snažily poskytnout nějaké logické v
od 30.11.2022 2.6tis
Moře čas od času vyplaví opravdové podivnosti, které se nedaří úplně jednoduše identifikovat. Tentokrát bylo na jedné brazilské pláži nalezeno cosi připomínající velkou kostlivou ruku. "Myslíme si, že to není člověk kvůli velikosti a množství kostí," říká Leticia Gomes Santiago, která strašidelnou část kostry objevila při procházce společně s přítelem. Ač by mohl někdo tipovat, že jde jen o něj
od 29.11.2022 2.6tis
Je to scéna, při které zalapá po dechu i tak zkušená vyšetřovatelka paranormálních jevů, jako je Lorraine Warren. Z temnoty hlubokých lesů v Tennessee na ní hledí pár nelidských očí. Tak Bigfoot je tedy skutečný… Napjatě čeká, co bude dál. Do toho případu se americkým manželům Edu (1926–2006) a Lorraine (1927–2019) Warrenovým původně moc nechtělo.