Skip to content

Vidění katolické misionářky: První skutečné zjevení v USA?

Píše se rok 1831 a v Belgii přichází na svět dívka jménem Marie Adele Joseph Brise (1831–1896). A je to právě ona, kolem které se odehraje vůbec první církví potvrzené mariánské zjevení na území Spojených států amerických.

Marie už od malička zasvěcuje svůj život víře. Kvůli nehodě oslepne na jedno oko a i s rodinou nakonec emigruje do Spojených států s cílem šířit tam katolickou víru. Několik let žijí všichni ve Wisconsinu. 9.

října 1859 se však odehraje něco, co změní jejich život a výrazně zasáhne křesťanskou komunitu v celém Wisconsinu.

Městečko Champion ve Wisconsinu. Zde se vše odehrálo.

„Poprvé spatřila Bohorodičku, když kráčela s pytlem pšenice do mlýna. Paní celá v bílém stála mezi dvěma stromy. Adele to zprvu vyděsilo, protože nevěděla, o koho se jedná,“ vysvětluje americký kněz a spisovatel Edward Looney. O chvíli později přízrak mizí a dívka pokračuje ve své cestě. Vše ale teprve začíná.

O pár dní později prochází tou samou cestou, tentokrát ji však doprovází její sestra a jedna dívka ze sousedství. Žena v bílém se objevuje znovu, beze slov na ně shlíží a následně zase mizí. Nejzajímavější však je až třetí setkání.

Padnou při něm i nějaká slova?

Marie Adele. Skutečně spatřila Bohorodičku?
PLAMENY SE JIM VYHÝBAJÍ

Při třetím zjevení se Adele na radu kněze zeptá přízraku, kdo je. Odpověď ji šokuje. „Jsem Královna Nebes, která se modlí za obracení hříšníků. Učiň velkou zpověď, abys napravila hříšníky. Pokud tak neučiníš, můj syn je bude muset potrestat.

“ Hrozivé sdělení Adele poslechne a snaží se šířit víru v Boha, jak jen jí síly stačí. Zřejmě to ale není dost. V říjnu 1871 v oblasti propukají jedny z nejničivějších požárů v americké historii. Umírá při nich 2500 lidí a plameny působí obrovské materiální škody.

Sama Adele se během řádění živlu ukrývá společně s dalšími lidmi v kapli vybudované ke vzpomínce na zjevení před dvanácti lety. Všichni jsou přesvědčeni, že právě přišel konec světa. Jenže požár se jejich úkrytu zázračně vyhýbá a nakonec jeho řádění utichne.

Tyto události jsou církví uznány až v roce 2010 a stanou se tak prvním církevně potvrzeným zjevením Panny Marie na území Spojených států.

Foto: www.ncregister.com, Wikimedia commons, www.catholicnewsagency.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky zázraky Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články