26. května 1936: Při tragédii řece Dyji v Rakvicích utonulo 31 školáků, jejichž duchové tu prý dodnes straší.
Domů     Zázraky
Vidění katolické misionářky: První skutečné zjevení v USA?
Filip Appl
od Filip Appl 18.7.2019
6.4tis
463
SDÍLENÍ
6.4tis
ZOBRAZENÍ

Píše se rok 1831 a v Belgii přichází na svět dívka jménem Marie Adele Joseph Brise (1831–1896). A je to právě ona, kolem které se odehraje vůbec první církví potvrzené mariánské zjevení na území Spojených států amerických.

Marie už od malička zasvěcuje svůj život víře. Kvůli nehodě oslepne na jedno oko a i s rodinou nakonec emigruje do Spojených států s cílem šířit tam katolickou víru. Několik let žijí všichni ve Wisconsinu.

9. října 1859 se však odehraje něco, co změní jejich život a výrazně zasáhne křesťanskou komunitu v celém Wisconsinu.

Městečko Champion ve Wisconsinu. Zde se vše odehrálo.

„Poprvé spatřila Bohorodičku, když kráčela s pytlem pšenice do mlýna. Paní celá v bílém stála mezi dvěma stromy. Adele to zprvu vyděsilo, protože nevěděla, o koho se jedná,“ vysvětluje americký kněz a spisovatel Edward Looney.

O chvíli později přízrak mizí a dívka pokračuje ve své cestě. Vše ale teprve začíná.

O pár dní později prochází tou samou cestou, tentokrát ji však doprovází její sestra a jedna dívka ze sousedství. Žena v bílém se objevuje znovu, beze slov na ně shlíží a následně zase mizí. Nejzajímavější však je až třetí setkání. Padnou při něm i nějaká slova?

Marie Adele. Skutečně spatřila Bohorodičku?

PLAMENY SE JIM VYHÝBAJÍ

Při třetím zjevení se Adele na radu kněze zeptá přízraku, kdo je. Odpověď ji šokuje. „Jsem Královna Nebes, která se modlí za obracení hříšníků. Učiň velkou zpověď, abys napravila hříšníky. Pokud tak neučiníš, můj syn je bude muset potrestat.“ Hrozivé sdělení Adele poslechne a snaží se šířit víru v Boha, jak jen jí síly stačí.

Zřejmě to ale není dost. V říjnu 1871 v oblasti propukají jedny z nejničivějších požárů v americké historii. Umírá při nich 2500 lidí a plameny působí obrovské materiální škody.

Sama Adele se během řádění živlu ukrývá společně s dalšími lidmi v kapli vybudované ke vzpomínce na zjevení před dvanácti lety. Všichni jsou přesvědčeni, že právě přišel konec světa. Jenže požár se jejich úkrytu zázračně vyhýbá a nakonec jeho řádění utichne.

Tyto události jsou církví uznány až v roce 2010 a stanou se tak prvním církevně potvrzeným zjevením Panny Marie na území Spojených států.

Foto: www.ncregister.com, Wikimedia commons, www.catholicnewsagency.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Dalibor Vrána 24.5.2022 2.1tis
11. září 2001 dochází v USA k teroristickým útokům, při nichž zemře 3000 lidí. Mohlo jich být ale mnohem víc, někteří ovšem unikli smrti jako zázrakem. Něco ten den bylo v jejich životě jinak, a proto tu dnes mohou ještě být. Holly Winter chce spolu s nejlepší kamarádkou překvapit jejich společného kamaráda pracujícího ve věži […]
od Dalibor Vrána 18.5.2022 2.8tis
Od roku 1998 si čtyřletý Luke Burgie z amerického Colorado Springs prochází peklem. Ze dne na den začne být nevysvětlitelně nemocný. Ze všeho nejvíc trpí žaludečními a zažívacími problémy. Ale když už se všichni obávají nejhorší, stane se něco, co si nikdo nedovede vysvětlit. Luke tehdy mívá po dobu půl roku až desetkrát denně silný […]
od Dalibor Vrána 18.5.2022 3.1tis
Statistika říká, že pád ze třetího patra domu přežije jen polovina lidí. Z desátého patra téměř nikdo. A ze 47. patra mrakodrapu? To přežije patrně jedině Alcides Moreno (*1970), bývalý umývač oken na výškových budovách! 7. prosince 2007 se spolu se svým mladším bratrem Edgarem vydává do práce, čeká je zakázka na Solow Tower, mrakodrapu […]
od Dalibor Vrána 17.5.2022 1.8tis
Papež František (*1936) bývá nazýván papežem plným překvapení, ale může být také papežem zázraků? Rodák z argentinského Buenos Aires vzbuzuje pozornost v březnu 2015. Při návštěvě italského města Neapol totiž údajně dokáže přeměnit usušenou krev svatého Januária (asi 272–305) zpět na kapalinu! To ale není vše. Svatý Januárius je patronem Neapole, jeho krev se uchovává […]
od Mirek Brát 14.5.2022 791
Dnes jeho jméno už žádné velké vášně nebudí, v minulosti však Apollónius z Tyany vzbuzoval pozitivní, nebo naopak negativní reakce. V každém případě nenudil…Už pozdní antika ho srovnávala s Ježíšem. Život a doba Apollónia z Tyany patřily do prvního století našeho letopočtu. Rodák z města na území dnešního Turecka se proslavil nejen jako filozof, ale i jako cestovatel. Jeho výpravy vedly […]