4. prosince 1872: Východně od Azorských ostrovů je nalezena plachetnice Mary Celeste. Posádka zmizela beze stopy.
Domů     VIDEO: Zachytil dron lochneské monstrum?
VIDEO: Zachytil dron lochneské monstrum?
od 28.9.2021
5.2tis
Lochneska je dnes už skutečný fenomén. Foto: StaraBlazkova/Creative commons/CC BY-SA 3.0
503
SDÍLENÍ
5.2tis
ZOBRAZENÍ

Neuplyne snad měsíc, aby se neobjevila nějaká „zaručená“ nahrávka ukazující tvora, který má dle legend přežívat v hlubinách skotského jezera Loch Ness. Tentokrát přišel s jednou takovou 54letý kanoista Richard Mavor.

Na portálu Youtube se objevilo Mavorovo video, které v jednu chvíli ukazuje i pohled z dronu na břeh a část jezera. Právě v ten moment (na videu v čase 3:52) se má údajně ukázat tvor ukrývající se jen kousek od břehu.

reklama

„Nemohl jsem tomu uvěřit,“ řekl novinářům sám Mavor. „Musel jsem se na to podívat několikrát. Nevím, co to je, ale rozhodně to má stejný tvar, jako v předchozích případech pozorování Nessie,“ dodává. Je tomu ale opravdu tak?

Natočil muž náhodou nejslavnějšího kryptida? Většina komentujících o tom pochybuje. Mnozí tvrdí, že jde jen o naplavené dřevo, které si fantazie pozmění do bájného monstra.

Jiní dokonce tvrdí, že se autor videa jen snaží zviditelnit a že je objekt ve vodě dotvořený na počítači. Názor si tak nakonec musí udělat každý sám.

Foto: Creative Commons, Youtube (Richard Outdoors)
Lokalita:
reklama
Související články
od 3.12.2022 1.3tis
24. února 2022 zahájilo Rusko rozsáhlou invazi na Ukrajinu. Během kyjevské ofenzivy, která začala první den bojů, se na sociálních sítích začala šířit videa stíhaček a  tvrzení o pilotovi, který sestřelil několik ruských letadel. Pak se objevilo tvrzení, že to byl pilot MiGu-29 přezdívaný "Kyjevský duch". Ukrajinské ministerstvo obrany nejprve tvrdilo, že Duch z Kyjeva by mohl být jedním z desí
od 2.12.2022 2.1tis
Rodiče Jarmily K. z Brna bydlí na Vysočině. Jejich dcera se provdá za mladíka z Brna a nastěhuje se k němu. Zprvu za rodiči jezdí o každém volném víkendu, s narozením druhého potomka ale frekvence návštěv pomalu klesá. Na začátku nového milénia se vídají přibližně šestkrát za rok a jednou týdně si zavolají. Tatínkova holčička „S mamkou jsme si obvykle vola
od 1.12.2022 2.0tis
V závěru devatenáctého století začaly oblast západní Afriky děsit záhadné útoky. Těla obětí byla navíc zbavena části vnitřní orgánů. Letmé ohledání těl naznačovalo, že se tito nešťastníci stali cílem brutálního útoku velké kočkovité šelmy – leoparda. Pravda však byla mnohem temnější!   Koloniální úřady se snažily poskytnout nějaké logické v
od 30.11.2022 2.8tis
Moře čas od času vyplaví opravdové podivnosti, které se nedaří úplně jednoduše identifikovat. Tentokrát bylo na jedné brazilské pláži nalezeno cosi připomínající velkou kostlivou ruku. "Myslíme si, že to není člověk kvůli velikosti a množství kostí," říká Leticia Gomes Santiago, která strašidelnou část kostry objevila při procházce společně s přítelem. Ač by mohl někdo tipovat, že jde jen o něj
od 29.11.2022 2.7tis
Je to scéna, při které zalapá po dechu i tak zkušená vyšetřovatelka paranormálních jevů, jako je Lorraine Warren. Z temnoty hlubokých lesů v Tennessee na ní hledí pár nelidských očí. Tak Bigfoot je tedy skutečný… Napjatě čeká, co bude dál. Do toho případu se americkým manželům Edu (1926–2006) a Lorraine (1927–2019) Warrenovým původně moc nechtělo.