Skip to content

Vodní drak z jezera Tota. Kolumbijskou Lochnesku už léta nikdo nespatřil.

Tři hodiny cesty od Bogoty, hlavního města Kolumbie, leží uprostřed hor majestátní jezero Tota. Největší kolumbijské jezero, které leží v řídce obydlené části země, láká nejen turisty a dobrodruhy, ale také milovníky záhad.

Údajně jej totiž obývá obrovské vodní monstrum.

Dávnými obyvateli země bylo jezero považováno za svaté. O jeho zvláštnosti jsou přesvědčeni i dnešní Kolumbijci, kteří tvrdí, že jezero obývá tvor připomínající obrovského černého hada či draka. Tyto zvěsti byly poprvé zaznamenány už v 16.

století a jsou v kurzu dodnes. Místní obyvatelé chovají k tomuto tvorovi posvátnou úctu a říkají mu Muyso Akyqake. Na jezero se raději nevydávají, protože tvor poté napadá jejich lodě a stahuje je do hlubiny jezera.

Někdy prý dokonce zaútočí i na postavy stojící na břehu. Podobné příběhy se objevují napříč staletími, jen popis tvora zůstává víceméně stejný: obrovský černý had s velkou hlavou.

Takto nějak podle svědectví a popisů vypadá jezerní příšera. FOTO: Mysteriousuniverce.com
NEVYŘEŠENÁ ZÁHADA

Svědků, kteří by tvora spatřili, však stále ubývá. Od začátku dvacátého století je známo jen několik případů svědectví o tomto tvorovi. Zdá se, jako by se posvátný obří had nadobro skryl do dodnes neprobádaných hlubin jezera.

Podle mnohých to má co do činění s nárůstem počtu turistů, kteří jezero navštěvují. Ostatní zase tvrdí, že velký černý had byl jen neexistující legendou. Pravda o tomto tvorovi však zůstává i nadále ukryta někde v tmavých vodách jezera Tota, které na každého příchozího zapůsobí svou mystickou atmosférou.

Foto: Mysteriousuniverce.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články