Skip to content

Přenáší se v Kamenném pastýři pozitivní energie?

Kamenný pastýř stojí osamoceně v poli asi jeden kilometr od obce Klobuky v okrese Kladno. Tomuto 3,5 m vysokému neopracovanému balvanu z tmavého železitého křídového pískovce patří jasné prvenství – je nejvyšším menhirem v České republice.

Zatím se nepodařilo zjistit, k čemu sloužil. Hovoří se o tom, že ho využívali Keltové ke svým obřadům a rituálům. Z kamene je prý možné získávat energii potřebnou k posílení a ochraně lidí, rostlin a zvířat.

Menhiry také mohly plnit ochrannou úlohu a uzavírat negativní energii. Je prokázané, že pokud by po obvodu tohoto kruhu byly seřazeny další kameny, předával by jim svoji energii.

Kdyby bylo kamenů více okolo sebe, posílaly by na sebe energie.
JAK SOUVISÍ S ŘÍPEM?

Podle informací z roku 1901 se v okolí opravdu další kameny vyskytovaly. K menhiru se váže i jedna pověst. Podle ní se pastýř při každém zvonění v kostelíku posouvá o jeden krok, který je veliký jako zrnko písku.

Až přijde pastýř ke kostelíku, nastane konec světa. Menhir má souvislost s horou Říp, kterou můžeme od kamene zahlédnout. Slunce, pozorované odtud, vychází ve dnech 30. 4. a 13. 8. přímo za Řípem přesně na významné keltské svátky Beltain a Lughnasad.

Foto: Wikimedia Commons
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky magie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články