Skip to content

Vydali se na lov banditů. Namísto toho se měli setkat s živým mamutem

Mamuti jsou fascinující pravěká zvířata, která měla vymřít před asi deseti tisíci lety. Někteří lidé však věří, že tato zvířata připomínající zjednodušeně chlupaté slony, přežila mnohem déle. A to až téměř do dnešních dní.

Důkazy o existenci mamutů můžeme najít i v 16. století. Zajímavý příběh, ve kterém se tito majestátní tvorové objevují, přichází z osmdesátých let tohoto století ze zamrzlého Ruska. Skupina vojáků vedená mužem jménem Yermak Timofeyevitch se vydala do zmrzlé přírody na lov banditů, kteří trápily místní obyvatele.

Jak dlouho mohla tato prehistorická zvířata přežít? ZDROJ: mysteriousuniverse.com
Nečekané setkání

Při přechodu pohoří Ural se však měl Yermak a jeho skupina setkat namísto s bandity s podivným tvorem, který mu připomínal obrovského, chlupatého slona. Tvor se zdál být mírumilovný. Před skupinou, která byla jeho zjevem tak překvapená, že se nezmohla k žádnému činu, prý ustoupil a zmizel v horách.

Zůstaly po něm jen velké stopy ve sněhu.

O výpovědi Yermaka a jeho druhů se zajímal jeden z místních badatelů, který od místních vyzvěděl, že podobná zvířata v nehostinné přírodě vzácně vídají. V době nejvyšší nouze se prý dokonce muži z některých okolních vesnic vydávaly na jejich lov.

To bylo nebezpečné, ale odměna za úspěch byla lákavá: hora čerstvého masa, hustá srst a slonovina z obrovských klů. Jestli ale mamuti ještě v šestnáctém století opravdu v Rusku žili, to zůstává pro vědce otázkou.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky historie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články