15. srpna 1977: Astronom Jerry Ehman zachytí tzv. Wow! signál, nikdy nevysvětlený úzkopásmový signál přicházející zpoza hranic Sluneční soustavy.
Domů     Vesmír a technologie
Waldenburgské monstrum: Narodil se německé ženě mrtvý mimozemšťan?
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 3.1.2018
6.5tis
302
SDÍLENÍ
6.5tis
ZOBRAZENÍ

Pověsti po celém světě vyprávějí o bytostech, které se snášejí z nebe, zmocňují se pozemských žen a plodí s nimi děti. Jeden z důkazů, že jsou legendy pravdivé, má ležet v německém městečku Waldenburg.

Je takzvané waldenburgské monstrum potomkem mimozemšťana, nebo jen pitvornou hříčkou přírody?

Ti, kteří se vydají do německého města Waldenburg, by neměli minutou místní přírodovědné muzeum, v němž mohou spatřit jednoho z nejpodivnějších tvorů, který se kdy na Zemi narodil. V poličce je tu seřazeno několik skleněných válců s lihem, ve kterém je uloženo několik lidských embryí.

Pozornost většiny očí však přitahuje nádoba s název „Monstrum humanum“. Jde o tvora nalidského vzhledu, kterého porodila osmadvacetiletá Johanna Sophia Schmiedová ve Waldenburgu v roce 1735.

Jen díky okamžitému zásahu místního lékaře, který provedl pitvu a tvora zakonzervoval, se tzv. waldenburgské monstrum zachovalo do současnosti. Jeho prostému popisu by totiž dnes věřil málokdo. Jenže co je tento tvor vlastně zač?

Mnozí v něm spatřují křížence mimozemšťana s pozemskou ženou. Je skutečně možné, že se ženě narodil mimozemský hybrid?

DÍTĚ NEBO MONSTRUM?

Waldenburg je město v jižním Německu.

Tvor, který se narodil nic netušící mladé matce s již třemi zdravými syny svým vzezřením vyděsí všechny kolem. Podle některých zdrojů dokonce nějaký čas po narození žil. Jiné naopak uvádějí, že se narodil mrtvý.

Při pohledu na jeho deformované tělo je zřejmé, že byl nemohl přežít dlouho. Alespoň ne v našem světě. Tělo tvora je pevné a lidskému novorozenci se příliš nepodobá. Má velkou protáhlou hlavu zakončenou jakýmsi voletem, jeho tváři dominují velké oči.

„Když jsem držel skleněnou nádobu ve svých rukách, viděl jsem obrovské, černé oční bulvy v nepřirozeně kulatých důlcích prosvítat tenkou vrstvou kůže,“ popisuje sugestivně německý spisovatel Hartwig Hausdorf (*1955).

Nos je maličký a podobá se spíš zobáku, ústa nemají rty a uvnitř se rýsuje tuhý jazyk. Ruce složené k tělu vypadají skoro jako křídla a mají jen čtyři velmi dlouhé prsty. Stejné počet prstů má i na tenkých nohách a jeho chodidla jsou velmi plochá, jako by takové nohy ani nebyly určeny k chůzi.

Ze všeho nejvíc je zarážející, že pitoreskní tělo ani nepůsobí jako deformace, ale spíše jako přirozená podoba.

BYLA JEHO MATKA UNESENA?

Zdejší lékař okamžitě provede pitvu, z níž se zachoval 32 stránek dlouhý text v latině. Poté uloží tělo do lihu. Pitva prokázala neobvyklý obsah dutiny lebeční i břišní. Přestože lékař očekává, že velká hlava bude naplněna jen tekutinou, najde v dutině lebeční velký mozek.

Tvor má také nezvykle velká játra a ledviny, určité anomálie jsou zjištěny také na plicích a srdci. Některé kosti se liší od těch běžných lidských a některé mu chybí docela. Lékaři ve waldenburgském monstru spatřují jen vzácnou anomálii.

Hausdorf, stejně jako mnozí další záhadologové, však tvora považují za možný důkaz genetické manipulace mimozemšťanů. V jejich prospěch hovoří i fakt, že matka podivného plodu v minulosti prožila několik záhadných událostí, které odpovídají dnešním únosům do UFO. Může být tato podivná bytost dílem křížení mimozemšťanů?

Foto: cull.de, wikimedia.org
reklama
Související články
od Dalibor Vrána 14.8.2022 1.2tis
Američtí prezidenti a vetřelci z vesmíru mají bohatou společnou historii. Tedy alespoň pokud jde o filmové hity. Ovšem u Ronalda Reagana to vypadá, že měl s UFO co dočinění i v realitě! Dne 19. listopadu 1985 se koná historická událost. Poprvé po 8 letech se spolu setkávají hlavní postavy dvou znepřátelených světových mocností. Na jedné […]
od Mirek Brát 12.8.2022 2.8tis
Nizozemsko při hlášení pozorování o výskytu UFO spoléhá na rychlost. Právě proto zde byla zřízena horká linka UFO Hotline. Její idea se zrodila  již v roce 2006. Středisko pro nahlášení výskytu UFO si na nedostatek práce rozhodně nemůže stěžovat! Po nahlášení výskytu UFO hledají operátoři linky a redaktoři připojeného webu možnou příčinu záhadného jevu. Vznikají […]
od Mirek Brát 11.8.2022 1.7tis
Zdálo se, že zastánci archeoastronautických teorií mají konečně v rukou pádný a jasný argument: Je vymalováno a uklizeno. Vše je jasné. Mimozemské civilizace nás v minulosti navštěvovaly. Důkaz najdete ve španělské Salamance! Významnou stavbou v Salamance je Nová katedrála – Catedral Nueva. Vybudována byla v architektonických stylech pozdní gotiky a baroka v letech 1513-1733. Již v roce 1887 […]
od Mirek Brát 11.8.2022 3.3tis
Občas by se mohlo zdát, že UFO má zájem především o velmoci a velké státy. Není to však pravda. I evropské ministáty typu Andorry, Lichtenštejnska, Monaka, San Marina a Vatikánu jsou pro neidentifikovatelné létající objekty atraktivní vábničkou! Pozorování UFO na obloze nad evropskými ministáty můžeme dokladovat nejen konkrétními událostmi, ale i dobou, po kterou zde […]
od Filip Appl 5.8.2022 3.2tis
Dopravní prostředky ztvárněné ve sci-fi filmech nemusí být vždycky jenom nereálné a přitažené za vlasy. Některá filmová a seriálová díla ukazují v tomto směru i poměrně realistickou vizi budoucnosti. Nedávno se o to pokusil známý seriál Westworld. Především třetí řada této americké série z produkce HBO ukázala velmi zajímavé možnosti. Svět vytvořený tvůrci seriálu se […]