Skip to content

Z pralesa přinesl historku o podzemním městě postaveném bohy

Vyšel z pralesa a na rtech měl podivný příběh. Tak se hovořilo o muži jménem Tatunca Nara, který se v sedmdesátých letech minulého století objevil v Amazonii a svým příběhem šokoval mnohé badatele a milovníky záhad.

Po stopách příběhu, který tento muž oděný pouze v bederní roušce, přinesl, se vydal německý badatel Karl Brugger.

Tatunca hovořil o ztraceném kmeni, skrytém podzemním městě i mimozemských návštěvnících. On sám prý býval náčelníkem a vládl v podzemním sídle Akakor skrytém pod zemí neprostupných brazilských pralesů.

Většina těch, kdo jeho příběh vyslechli, jej považovali za podvodníka. A to zejména kvůli jeho bílé kůži a německému přízvuku. To ale neplatilo o Karlu Bruggerovi.

VYVOLENÝ KMEN

Tomu Tatunca prozradil, že kmen, kterému vládl, se v dobách druhé světové války spojil s německými nacisty, kteří prchli do džungle. On sám se prý narodil ze smíšeného partnerství indiánky a německého vojáka.

Kmen Ugha Mogulala, jak jej Tatunca nazýval, podle něj obývá podzemní město, které pro něj, jako pro vyvolenou skupinu, postavili bohové. „Bohové nás stále navštěvovali, měli lodě bez plachet rychlejší než světlo, kameny, skrze které viděli jakékoliv místo na světě,“ svěřil se Tatunca, který také tvrdil, že bohové původně přicestovali na Zemi z jiné planety.

Město samo mělo být plné klášterů a pyramid, bohatě zdobené zlatem a osvětlené soustavou zrcadel, která přiváděla sluneční světlo. Tatunca předal Bruggerovi velmi detailní plánek s přesným popisem ulic a budov.

Podobně podrobně hovořil také o lidech, kteří město obývali. O jejich kultuře a zvycích. Přidal navíc tvrzení, že se ve městě nacházejí hrobky s pozůstatky mocných bohů, kteří měli Akakor vybudovat. Co však Tatunca neprozradil to byla přesná poloha ztraceného podzemního města a důvod, proč jej opustil a jal se o něm vyprávět lidem.

ODHALENÍ

Dvacet let poté, co se příběh Tatunca Nary stal známým, přišlo velké odhalení. Skutečné podivínovo jméno bylo Gunther Hauck a šlo o podvodníka, který měl v roce 1967 uprchnout z Německa do Brazílie před dluhy, které si udělal.

Muže dokonce údajně poznala jeho žena. I přesto ale Tatunca všechna tato tvrzení zarputile odmítal a stále trval na svém detailním a záhadném příběhu.

Foto: viz galerie
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články