21. ledna 1988: O svém zážitku z předešlé noci vypovídá australská rodina Knowlesových, kterou mělo pronásledovat UFO.
Domů     Záhady historie
Opuštěná psychiatrická léčebna je rájem duchů. Příběhů o nich jsou desítky
Marek Hadrbolec
od Marek Hadrbolec 19.8.2020
6.1tis
Budovu dodnes obklopuje mrazivá atmosféra ZDROJ: mysteriousuniverse.com
209
SDÍLENÍ
6.1tis
ZOBRAZENÍ

Kde jinde hledat duchy a přízraky, než v opuštěném psychiatrickém ústavu. Jeden takový se nachází ve městě Weston v americké Západní Virginii.

A pokud se podíváme na jeho temnou a nepříjemnou minulost, není divu, že je opuštěná budova dnes místem, kde se lidé setkávají s paranormálními aktivitami.

Budovu dodnes obklopuje mrazivá atmosféra ZDROJ: mysteriousuniverse.com Čtvrté patro budovy údajně patří mezi nejstrašidelnější ZDROJ: mysteriousuniverse.com Po těchto chodbách se dnes prochází duchové pacientů ZDROJ: mysteriousuniverse.com

Léčebna vyrostla v roce 1881 s kapacitou pro dvě stě padesát pacientů. Tento limit byl ale překročen a například v roce 1950 zde ve špatných podmínkách žilo namačkáno na sobě dva tisíce čtyři sta osob. Personál ústavu neměl šanci se o takové množství pacientů svědomitě starat a tak zde mnozí z nich dlouhodobě strádali a trpěli.

Utrpení ještě pomáhali některé šílené metody léčby psychických poruch, které zdejší lékaři prováděli. Pacienti byli v rámci léčby bičováni, topeni v ledové vodě nebo připoutáváni ke zdi. Za jednoduché řešení psychických nemocí byla často považována také lobotomie.

Po těchto chodbách se dnes prochází duchové pacientů ZDROJ: mysteriousuniverse.com

Ústav byl konečně uzavřen až v roce 1994, nelze ale tvrdit, že by byl od té doby prázdný. Potvrzují to desítky svědectví o paranormální aktivitě, které se začaly množit už v době, kdy byla psychiatrická léčebna ještě v provozu.

Mnozí zaměstnanci ústavu například uváděly paranormální aktivitu jako důvod, proč z práce v ústavu odchází. Často si stěžovali například na zvuk neexistujícího invalidního vozíku jedoucího po chodbě, který je pronásleduje.

PŘEHLÍDKA DUCHŮ

Mezi další paranormální aktivitu v tomto areálu patří světelné koule, které se samovolně pohybují chodbami a dokonce procházejí zdmi a dveřmi. Mnozí zaměstnanci a návštěvníci opuštěné budovy slyšely uvnitř rány podobné tomu, když někdo tluče do stěn, nebo byli svědky toho, jak se některé z dveří samy prudce zabouchly.

Šílený smích ozývající se z prázdných místností je pak už jen pomyslnou třešničkou na dortu nadpřirozeného dění, ke kterému v budově dochází.

V ústavu se lidé setkávají také z duchy. Někteří zaměstnanci dokonce tvrdili, že je některé entity pronásledovali až do jejich domovů, kde je potom strašily. V prvním patře budovy pak vládl duch ženy jménem Ruth, která nenávidí muže.

Její nenávist se projevuje i ze záhrobí, kdy po mužích vrhá předměty. O patro výš se návštěvníkům zase podařilo nahrát hlas říkající „odejděte“ a v celém areálu existuje nejméně desítka dalších příběhů o duších zemřelých pacientů, které neopustily ústav.

Tím asi nejznámějším duchem je pak devítiletá Lily, která po ústavu chodí v bílých šatičkách. Lili se v této budově údajně narodila, když zde byla její těhotná matka zavřena. Dívka ráda zhasíná a rozsvěcuje baterky nezvaných hostů, hýbe věcmi a směje se, zatímco jsou ti, kdo ji vidí, na smrt vyděšení.

Foto: mysteriousuniverse.com
reklama
Související články
od Adriana Vojtíšková 20.1.2022 767
Zajímá vás, kým byl mytický vlk Fenrir, jak se dělí padlí andělé, nebo zda měla Amerika skutečného superhrdinu? Čtěte dál…     OTÁZKA 1.: JAK SE ROZDĚLUJÍ PADLÍ ANDĚLÉ A DÉMONI? Toto členění démonů pochází od anglického okultisty Francise Barretta z přelomu 18./19. století. Právě on stanovil počet pekelných sborů na číslovku 9. Inspiroval se […]
od Pavel Polcar 20.1.2022 1.3tis
Pro popis Karnaku není označení „chrámový komplex“ dostatečný, jednalo se totiž o stát ve státě a v době svého největšího rozkvětu poskytoval domov až 90 tisícům kněží a jejich pomocníků. K poctě Amona, krále lidí a bohů, zde byly vystavěny velkolepé chrámy a mnoho dalších významných staveb. Rekonstrukce některých budov v této lokalitě ležící v […]
od Dalibor Vrána 19.1.2022 2.0tis
Dokud bude existovat vesmír a v něm i naše planeta, bude Leonardo da Vinci vždy na předních místech seznamu těch největších géniů historie. Renesanční umělec a vynálezce dalece předběhl svou dobu a i téměř 503 let po smrti zůstává obdivovanou postavou, která ještě nevydala všechna svá tajemství. Mysterií obklopujících dílo Leonarda da Vinci (1452–1519) máme […]
od Eva Soukupová 19.1.2022 2.1tis
Strašidelné zrcadlo z domu z poloviny 19. století jeho majitelé věnují blízkému hotelu. Netrvá dlouho a hosté pokoje, ve kterém je zrcadlo umístěno, si začnou stěžovat na řadu paranormálních úkazů. Věci naberou dramatický spád poté, co se jeden z hostů pokusí u zrcadla provést seanci.     Internetový magazín Supernatural Magazine před lety informoval o […]
od Eva Soukupová 19.1.2022 2.4tis
V roce 1902 se depozitář Národního muzea rozšíří o dva zajímavé exempláře. Šlechtic Bohuslav Jiruš mu ve své závěti odkáže dvě bedny, jejichž obsah dosud není znám.     Významný lékař, botanik a nadšený cestovatel totiž ustanoví, že smějí být otevřeny až 200 let po jeho smrti, tedy v roce 2101! Jaký má jeho odkaz […]