22. února: V egyptském chrámu Abú Simbel je každoročně možné pozorovat sluneční „zázrak“, kdy jsou osvíceny zdejší sochy bohů. Nejdéle pak socha faraona Ramesse II.
Domů     Záchranáři a duchové. Hasiči se pokoušeli ze studny vyprostit přízrak neznámé ženy!
Záchranáři a duchové. Hasiči se pokoušeli ze studny vyprostit přízrak neznámé ženy!
od 27.1.2024
3.4tis
346
SDÍLENÍ
3.4tis
ZOBRAZENÍ

V září 2023 se mexičtí policisté, hasiči a záchranáři zúčastnili výjezdu k ženě, která uvízla na dně hluboké studny.

Žena se záchranáři během pokusů o její vyproštění komunikuje, jenže když se nakonec jeden z hasičů do studny spustí, nenajde na jejím dně vůbec nic a nikoho! Promlouval snad ze studny duch?

Komplikovaná záchranná akce skončila velkým překvapením. Žena ze studny náhle zmizela. Žena volající ze studny tvrdila, že se jmenuje Juanita. Duch mrtvého muže volajíci na policii.

Bizarní incident, ze kterého běhá mráz po zádech, zaznamenaly záchranné složky města Saltillo na severovýchodě Mexika v sobotu 23. září 2023. V brzkých ranních hodinách, kolem 3:30, tedy skoro v nechvalně známou „ďáblovu hodinu“, přijímají hlášení o ženě, která podle všeho uvízla na dně studny ve čtvrti Nuevo Centro Metropolitano.

Její volání o pomoc poprvé zaslechl náhodný kolemjdoucí, ten také vytočil číslo tísňové linky, přivolal pomoc a počkal na místě do příjezdu policistů. Hlídce pak zopakuje, že uvnitř studny je jemu neznámá žena.

Přestavila se prý jako Juanita a prosila ho o pomoc. Policisté si všimnou, že je oznamovatel silně pod vlivem alkoholu, ale když do studny zavolají a žena uvnitř jim skutečně odpoví, ubezpečí se, že si muž nic nevymyslel a ani se mu nic nezdálo. Jak je tedy možné, že za chvíli po ní nebude ani památky?

Komplikovaná záchranná akce skončila velkým překvapením. Žena ze studny náhle zmizela.
Komplikovaná záchranná akce skončila velkým překvapením. Žena ze studny náhle zmizela.

Nikdo ji neviděl

Na místo brzy poté přijíždějí také zdravotníci a hasiči.

Nikdo z nich sice na konec temné studny nedohlédne a neexistují svědkové, kteří by mohli vysvětlit, jak se tam dolů mohl kdokoliv dostat, navíc v tuto noční hodinu, ale ženin hlas ozývající se ze studny nezpochybnitelně dokládá, že tam nějaká nešťastnice přece jen uvízla.

„Jak se jmenujete?“ volá do tmy jeden z policistů. A zřetelný ženský hlas odpovídá: „Juanita.“ Záchranáři Juanitu ubezpečí, že dělají vše, aby ji co nejdříve dostali ven.

Jenže když se po dlouhých a náročných manévrech jeden z hasičů do studny spustí, nenajde na jejím dně vůbec nic, natož ženu, se kterou několik svědků během záchranné akce promlouvalo!

Kam mohla zmizet? Ze studny rozhodně nevede žádný tunel, kterým by se mohla jen tak vytratit. Najednou se zdá, že se celou dobu pokoušeli zachránit nějaký přelud. Hlas však slyšelo několik svědků, je proto nepravděpodobné, že šlo o pouhé šálení smyslů.

Žena volající ze studny tvrdila, že se jmenuje Juanita.
Žena volající ze studny tvrdila, že se jmenuje Juanita.

Duch, nebo škodlivá entita?

Vyšetřovatel paranormálních jevů Roberto Avila se domnívá, že to, co záchranáři slyšeli, byl hlas ducha. Juanita, ať už to byl kdokoli, mohla v minulosti zahynout pádem do studny. „Bylo nám řečeno, že tu před několika lety zemřela nějaká osoba.

Existuje možnost, že si tato osoba stále neuvědomuje, že už nepatří do světa živých, a její duch je zde stále uvězněn a žádá o pomoc,“ spekuluje Avila.

Další teorií, která by podle něj mohla tuto situaci vysvětlit, je, že by se mohlo jednat o entitu, která chtěla na místě způsobit nehodu, a proto znovu a znovu volala na kolemjdoucí.

„Hovoříme o tom, že by to mohla být entita z nižšího astrálu, které se nacházejí v místech, kde je odpadní voda. Tato místa obvykle vytvářejí portály, které jsou dveřmi do jiných dimenzí,“ tvrdí vyšetřovatel.

Mohla být Juanita ve skutečnosti škodlivou bytostí, která touto branou pronikla do studny, nebo je to příliš přitažené za vlasy?

Žena volající ze studny tvrdila, že se jmenuje Juanita.
Žena volající ze studny tvrdila, že se jmenuje Juanita.

Duch mrtvého muže si přivolal policii

Střety záchranných složek s paranormálními jevy jsou ve světě častější, než by se mohlo zdát. Jeden velmi zvláštní případ se před několika lety odehrál v USA. Na dispečink policie jednoho dne opakovaně volá stejné telefonní číslo.

Po přijetí hovoru se však na druhém konci pokaždé ozývá jen šum.

Na adresu, odkud hovory přicházejí, se proto vydává hlídka, aby situaci prověřila. Je to osamělá venkovská rezidence, uvnitř které najdou tělo v pokročilém stadiu rozkladu.

Podle koronera musel být majitel domu mrtvý už nejméně pět měsíců a nebýt tajemného hovoru, nejspíš by ho ani po letech nikdo neobjevil!

Nejpodivnější je ale skutečnost, že dům je bez proudu a jeho pevná linka je už dávno mimo provoz. Nikdo tedy odtud na policii volat nemohl! Snažil se snad duch mrtvého kontaktovat autority řadu měsíců po své smrti?

Foto: shutterstock.com, youtube.com, facebook.com
Lokalita:
reklama
Související články
od 22.2.2024 1
50 diváků v publiku zalapá po dechu. Právě jsou svědky toho, jak se z podlahy do vzduchu sám od sebe vznáší stůl! Jezdí ze strany na stranu, cosi neviditelného do něj klepe a celé to zachycují televizní kamery! Jde jen o povedený kouzelnický trik, nebo kanadští badatelé v 70. letech prolomili hranici nemožného?     Kanadský doktor psyc
od 21.2.2024 1.3tis
Je láska silnější než smrt? Všichni doufáme, že odpověď na tuto otázku zní ano. A najdou se i lidé, kteří tvrdí, že je to jisté. Zažili totiž na vlastní kůži situace, kdy jim jejich mrtví milovaní dali znamení ze záhrobí. Podlehli jen vlastní touze po tom, aby úmrtím člověka nic nekončilo? Nebo se takové tajemné romantické příběhy někdy doopravdy dějí?   Bill a Judy Guggenheimovi jsou au
od 19.2.2024 2.4tis
Při návštěvě obce Koněprusy ve Středočeském kraji bývá cílem většiny turistů prohlídka známých krápníkových jeskyní. Ty však zdaleka nejsou jedinou zdejší zajímavostí. Zaujmout by mohl například i neobvyklý název vrchu Kotýz v blízkosti obce, který je opředen nejednou legendou, a to často již z dob keltského osídlení... Starobylý kult koně Pohybujeme se přib
od 19.2.2024 3.1tis
Slečna J. M. Biggs se roku 1908 prochází u řeky Stour v anglickém Hampshiru, když si všímá postavy muže naklánějícího se nad vodu. Asi vyhlíží loď, myslí si, ale jakmile se k němu přiblíží, málem omdlí. Ten člověk nemá hlavu! Přízrak zmizí, a slečna Biggs se třese ještě v roce 1939, kdy o něm vypráví do novin...     Může to znít zvláštně, ale jako kdyby byla Anglie pro bezhlavé duchy tou
od 17.2.2024 3.0tis
V souvislosti s fenoménem UFO se nejčastěji hovoří o případech v USA, Kanadě, Rusku či Velké Británii. Ale jak jsme na tom my? Bývají i nad naší republikou pozorována záhadná světla a podivné vyspělé stroje? Odpověď zní „ano“! Přinášíme 5 nejslavnějších a dosud neobjasněných pozorování z našich krajin.   Neidentifikovatelné létající objekty jsou častým jevem i v České republice. Ačkoli
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Proč se (ne)vyplatí rozmnožovat se pohlavně?
21stoleti.cz
Proč se (ne)vyplatí rozmnožovat se pohlavně?
Evoluce sexu a význam pohlavního rozmnožování se staly možná nejdiskutovanějšími tématy evoluční biologie. Vedou nejen k mnohým rozporům mezi odborníky, ale i k mnoha matematickým modelům. Přesto, že
Jak vyjádřit svou osobnost módou? 3 tipů
panidomu.cz
Jak vyjádřit svou osobnost módou? 3 tipů
V dnešní době se můžete perfektně vyjádřit také za pomoci módy. Svůj charakter totiž můžete promítnou ve stylu vašeho oblékání. Jestliže nevíte jak na to, nevadí! My vám to totiž na následujících řádcích rádi prozradíme. Proto čtěte a nechte se inspirovat společně s námi, nebudete litovat! Co na sebe, když máme rádi sportování a cvičení?
Bod Nemo: Místo posledního odpočinku ISS
21stoleti.cz
Bod Nemo: Místo posledního odpočinku ISS
Spadnout přes palubu v bodě Nemo znamená připravit se na urputný plavecký výkon. Z nejizolovanější části oceánu je to vzdušnou čarou 3x blíž na Mezinárodní vesmírnou stanici než k nejbližší pevnině. A
Přiznal myšlenky na sebevraždu!
nasehvezdy.cz
Přiznal myšlenky na sebevraždu!
Legendární herec Alain Delon (88) je zesláblý a už nechce žít. Trápí ho zdraví a rodinné spory. Trpí neutichajícími bolestmi celého těla, myslí na sebevraždu a nemá zájem o okolní svět. Někdejší kr
Rakousko postavil na nohy z bankrotu Vídeňský kongres
epochaplus.cz
Rakousko postavil na nohy z bankrotu Vídeňský kongres
Za Marie Terezie prý habsburská říše zažila obrovskou inflaci. Došlo dokonce ke státnímu bankrotu. Papírové bankovky se u nás poprvé objevují v roce 1762 za vlády rakouské panovnice Marie Terezie. Ta provádí reformu celého peněžního systému, jejíž součástí se stává také vydání tzv. bankocetlí. Rakouská panovnice Marie Terezie (1717–1780) zavádí takzvané bankocetle. Nové papírové bankovky vydává
Chcete být podvodníkem?
epochaplus.cz
Chcete být podvodníkem?
Britský major Charles Ingram má za sebou zářivou armádní kariéru včetně účasti v mezinárodní misi OSN v Bosně. Do dějin ovšem nevstoupí jako vojevůdce nebo frontový hrdina. Jeho boj se bude odehrávat v televizním studiu. Charles Ingram je bezesporu soutěživý typ. A tak když nabývá na popularitě televizní soutěž Chcete být milionářem?, nechce zůstat stranou. Tím spíš, že
Gant přichází s novou vůní pro muže
iluxus.cz
Gant přichází s novou vůní pro muže
GANT, kultovní značka klasického amerického sportovního stylu, s hrdostí představuje svoji novou pánskou vůni. Její nadčasová kompozice je inspirovaná východním pobřežím USA, kde značka roku 1949 vzni
Bozkovské dolomitové jeskyně: Procházka kolem Zkamenělého orla
epochanacestach.cz
Bozkovské dolomitové jeskyně: Procházka kolem Zkamenělého orla
Dolomit je usazená hornina vzniklá vysrážením mořské vody a jeskyně s dolomitovou výzdobou nejsou právě obvyklé. Ty u obce Bozkov v Libereckém kraji známe od roku 1947, kdy byla objevena první dutina po odstřelu vápence v místním lomu. Jedinečnou výzdobu tu tvoří krápníky klasické, ale také unikátní vláknité a keříčkovité. Doplňují je křemenné římsy vystupující
Osvěžující zeleninový salát
tisicereceptu.cz
Osvěžující zeleninový salát
Lehký zeleninový salát vám jistě přijde vhod, navíc jej vykouzlíte pouze během necelé půlhodinky. Ingredience 1 květák 2 rajčata 1 červená cibule salátová okurka malé mozarellky 150 ml bílé
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Hrozila hugenotům pokuta za pouhé slovo?
epochalnisvet.cz
Hrozila hugenotům pokuta za pouhé slovo?
Paříží teče krev francouzských protestantů. Masakr bartolomějské noci si v roce 1572 vyžádá v celé Francii od 5000 do 30 000 obětí. Mnohem krušnější časy ovšem hugenoty ještě čekají. Král Jind
Švagrová se zamilovala do souseda
skutecnepribehy.cz
Švagrová se zamilovala do souseda
Lásku jsem jí přála, ale ne s tímto chlapem! Můj soused byl totiž nenapravitelný sukničkář. Jenže ona jeho chyby nechtěla vidět. Mého bratra prý má pořád ráda, ale, když tak náhle tragicky odešel, zůstala sama. A tak se stala možnou obětí našeho souseda. Všimla jsem si mnohokrát, že si můj soused vodí domů spoustu ženských. Vše