Skip to content

Záhada: Co se s člověkem stane po spolknutí slimáka?

Poučný případ s velmi nešťastným koncem se v horizontu posledních osmi let odehrál v Austrálii. Mladík Sam Ballard se totiž před osmi lety na jedné party nešťastně vsadil, že spolkne živého slimáka. Sázku sice vyhrál, jeho odměnou ovšem bylo ochrnutí a také poškození mozku.

Ballard strávil po tomto incidentu osm let v nemocnici, než před několika dny zemřel.

Proč k takové tragédii došlo? Spolu se slimákem totiž mladý ragbista polkl také parazita s názvem Angiostrongylus cantonensis. Slimák ho nejspíš pozřel spolu s krysími výkaly, ve kterých se tento parazit běžně vyskytuje.

Problémy, způsobené tímto parazitem, je obvykle možné léčit. Výjimečně jsou ale následky pozření parazita tak silné, že trvale a nevratně poškodí nervový systém člověka. Mezi další symptomy patří bolest hlavy, zvracení nebo nevolnosti.

Několik dní po spolknutí slimáka se u Sama objevily první příznaky, zvracel a trpěl bolestmi končetin. Nedlouho poté, co byl hospitalizován, upadl do kómatu, ve kterém strávil více než rok. Po probuzení už byl od krku dolů ochrnutý, a komunikoval jen s obtížemi.

Pro vyhnutí se podobné hrozbě by se měli lidé vyvarovat pojídání živých slimáků, žab nebo také šneků. Je dobré také omývat zeleninu, která mohla do kontaktu se slimáky přijít. Obzvláště pokud ji chceme jíst syrovou.

Foto: madmikesamerica.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články