Pro některé představuje konopí návykovou drogu a zkázu společnosti, pro jiné je vykoupením z agónie a bolesti. Dosud však není povoleno pěstování či držení konopí s množstvím THC vyšším než 0,3 procenta.
Jde ale opravdu o nebezpečnou drogu? Proč nejsou zázračné léčivé účinky marihuany oceněny moderní medicínou? A může být konopí na černé listině zkrátka proto, že by zruinovalo světový průmysl, a to nejen ten farmaceutický?
Konopí a marihuana má ve společnosti nálepku nebezpečné drogy. Málokdo však dnes ví, že v historii měla výsadní postavení a masová varování před jejími zhoubnými účinky přišla až v první polovině 20 století.
Přesto je konopí až zázračnou plodinou, ze které se dá vyrábět oblečení, papír, barvy, laky, palivo, hodnotné potraviny a účinné léky.
„Jediný známý přírodní zdroj, který je schopný poskytnout náhradu světového papíru a textilu, šetřit průmyslovou i domácí energii, zároveň snížit znečištění, obnovit půdu a vyčistit atmosféru,“ hovoří o konopí americký politický aktivista Jack Herer (1939–2010).
Staňte se naším Premium čtenářem a odemkněte si tento i tisíce dalších skvělých článků.
Navíc od nás obdržíte i celou řadu hodnotných bonusů!
Zprávu ve tvaru "CTU CLANEK" odešlete na číslo 903 33 20.