Historie světa je plná válek a bojů, při nichž přicházejí o život tisíce mužů. Zdá se, že tragické události zanechávají na bitevních polích jakýsi temný otisk na dlouhá léta.
Není výjimkou, že na místech, kde během krátkého času vyhaslo mnoho lidských životů, pociťují citliví jedinci nepříjemnou závrať a úzkost. Někdy zde dokonce dochází k pozorování přízračných vojsk nebo se odsud nesou zvuky připomínající bitvu.
Podle senzibilů jsou na takových lokacích silné negativní geopatogenní zóny a jejich vliv může zapříčinit i další úmrtí.
V okolí obcí Chlumec a Přestanov na severu Čech se v roce 1813 odehrává jedna z nejdůležitějších bitev napoleonských válek. Francouzská vojska císaře Napoleona Bonaparta (1769–1821) stojí proti mužům z rakouských, ruských a pruských oddílů.
Francouzi jsou poraženi a slavného vojevůdce zanedlouho čeká strmý pád. Česká země je sice uchráněna, ale půda v okolí Chlumce je nasáklá krví 20 000 vojáků, kteří zde během dvou dnů položili své životy. Zdá se, že tak tragická bilance nemůže zůstat bez následků…
Nebezpečí pro řidiče
Podkrušnohorské vesnice či zdejší osamělá pole často zdobí památné sloupy na připomínku této události. Zdá se však, že dramatické souboje tak docela neustaly. Za mlžného počasí či v noci se údajně v polích objevují vojáci, aby znovu svedli slavnou bitvu.
Nejsou-li vidět přímo muži ve zbroji, pak alespoň z dálky doléhá ryk a sténání. Takové historky se tradují zejména v okolí Nakléřova, který se později stane oblíbenou lokalitou chatařů.
Vnímavější jedinci se údajně při toulkách tamní přírodou leckdy střetnou s mlhavými záblesky velké bitvy. Oblast je prý natolik poznamenána, že zde vznikají silné geopatogenní zóny, jež mohou mít nepříznivý vliv na zdraví člověka.
Na silnici, která protíná Nakléřovský průsmyk, je dokonce velmi častá nehodovost. Je na vině nepřehledný silniční úsek, nebo si bitva u Chlumce vybírá další oběti?