26. září 2020: Trevor Ross z města Inverness prý spatří lochnesskou příšeru poblíž části jezera, kde byla pozorována i dříve.
Domů     Paranormální jevy
Zázračná Andělská hora: Oplývá léčivou silou?
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 16.9.2022
3.1tis
Andělská hora prý uzdravuje a léčí chmury, foto Pixabay
297
SDÍLENÍ
3.1tis
ZOBRAZENÍ

Podle řady senzibilů stojí vysoko na žebříčku nejpozitivnějších míst Česka. Lidskému organismu prý účinně „dobíjí baterky“ a dokonce má léčivé vlastnosti. Citlivým osobám může pobyt ve zdejší zřícenině ulevit například od bolestí hlavy, stresu či únavy.

Andělská hora prý uzdravuje a léčí chmury, foto Pixabay Pohled na Andělskou horu z přilehlé obce, foto Zorka Sojka / Creative Commons / CC BY-SA 4.0 V minulosti tu působil také známý německý alchymista, foto neznámý autor / Creative Commons / Volné dílo

V Doupovských horách na Karlovarsku se tyčí Andělská hora, na jejímž vrcholu sedí zřícenina hradu z přelomu 14. a 15. století. Zde se podle senzibilů nachází velice silná pozitivní zóna s léčivými účinky.

Pomoci má těm, které trápí bolesti hlavy, stres, přepracování a další neduhy pramenící zejména z úbytku či nedostatku energie. Citliví jedinci pocítí úlevu už do několika minut. Hora prý patří mezi 70 míst světa s nejsilnější pozitivní energií.

S tím souhlasí také česká spisovatelka Olga Krumlovská (*1963), podle níž je „v oblasti rozsáhlá pozitivní zóna, která působí blahodárně na lidský organismus. Pomáhá proti depresivním stavům, normalizuje vibrační rovnováhu člověka, posiluje ochrannou funkci aury (energetický obal těla)“.

Krumlovská doporučuje během výstupu k vrcholu provádět jednoduchá dechová cvičení, která účinky zdejší zóny ještě znásobí. V čem spočívá její síla?

Pohled na Andělskou horu z přilehlé obce, foto Zorka Sojka / Creative Commons / CC BY-SA 4.0

NĚCO TU BUDE…

O zvláštním významu místa vypovídá i vysoká koncentrace kostelů a kapliček v blízkosti hory. O těch se říká, že bývají vybudovány na energeticky významných místech, což potvrzuje teorie, že tudy skutečně proudí jakási energie.

Té si v minulosti všiml také proslulý německý alchymista Jacob Tentzel (1630–1685), který se na Andělské hoře na nějaký čas usadil.

Tentzel je v mnoha městech své vlasti označován za ďábla, jeho spojence či alespoň čaroděje nadaného nadpřirozenými schopnostmi, a ke svému působení si Andělskou horu jistě nevybral náhodou. Přilákala ho právě silná energie, která tudy proudí?

Naštěstí tu jeho tajné experimenty žádný negativní otisk nezanechávají. Andělská hora stále dělá čest svému jménu. To podle pověsti získala po princezně Alvíně, která kdysi na hradě žila a která byla „hodná jako anděl“.

V minulosti tu působil také známý německý alchymista, foto neznámý autor / Creative Commons / Volné dílo
Foto: Creative Commons, Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Adriana Vojtíšková 26.9.2022 176
Prvním, kdo se zabývá paranormální fotografickou metodou myšlenkové fotografie, je japonský profesor psychologie Tomokichi Fukurai (1869–1952) z císařské univerzity v Tokiu. Využívá fotografické desky zabalené do neprůsvitného materiálu, které drží fotografované osoby.     Právě na těchto deskách se mají objevovat jejich myšlenky. Fukurai pracuje s mnoha lidmi, které označuje za média. Provádí experimenty mající […]
od Adriana Vojtíšková 26.9.2022 271
Uri Geller (*1946) je muž, jenž prý disponuje snad všemi druhy nadpřirozených schopností. Geller proklamuje, že dokáže silou mysli ohýbat příbory či hýbat s věcmi. Veřejně předvádí, jak dokáže číst myšlenky, či pouhou silou vůle zastaví výtah.     Od poloviny 90. let 20. století se navíc pouští i do myšlenkografie. Člověk, který má mít […]
od Mirek Brát 24.9.2022 2.6tis
Přízračná plavidla, takzvané lodě duchů, se zjevují ve všech světových oceánech. Patří k nim i plachetnice zmiňovaná v amerických folklorních legendách. Místo jejího jména se nám dochovala pouze identita kapitána. Byl to don Sandovate. Se svojí lodí je těsně spojený, a to doslova! Doba objevování, potažmo dobývání Nového světa, byla v Evropě příležitostí pro množství dobrodružných povah. Patřil […]
od Mirek Brát 23.9.2022 2.6tis
Rok 1948 byl nervózní dobou nejen v našich zeměpisných šířkách, ale i ve Spojených státech. Rozbíhala se epocha studené války, a tak klidu nepřidalo, když se u přísně střežených laboratoří v Los Alamos objevily záhadné světelné úkazy. Přiletěli jimi na exkurzi sovětští špióni, nebo se pod prsty tamních vědců chtěli podívat jejich mimozemští kolegové? Podivná létající zelená […]
od Eva Soukupová 23.9.2022 3.0tis
Hora, na které se údajně začaly psát dějiny českých zemí, je obklopena řadou pověstí a záhad. V okolí Řípu bývají často pozorovány podivné světelné jevy a piloti malých letadel při přeletu nad Řípem údajně zaznamenávají nevysvětlitelné poruchy přístrojů. Nad plochou krajinou Středočeské tabule vystupuje už z velké dálky viditelný 455 metrů vysoký kopec. Tím je […]