18. srpna 1587: V Roanoke se narodí Virginia Dare, první dítě evropských kolonistů v Americe, čili úplně první Američanka, která se pak stává symbolem této záhadně zmizelé osady.
Domů     Zázraky
Zázračný pramen v Nordenau: Vyléčí i rakovinu?
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 27.8.2019
4.8tis
389
SDÍLENÍ
4.8tis
ZOBRAZENÍ

Nordenau je malé německé městečko asi 100 kilometrů východně od Dϋsseldorfu. Za jiných okolností by kromě toho, že leží v překrásném lesnatém prostředí pohoří Hochsauerland, nebylo ničím výjimečné.

Přesto se však do něj sjíždějí lidé z celé Evropy.

Bezprostředně pod zdejším hotelem Thommes se totiž nachází břidličná štola, z níž prýští pramen léčivé vody. Prý zázračné!

Městečko Nordenau leží v poklidném údolí.

Je srpnový den roku 2000 a dvojice žen, Memo Neupert se svou přítelkyní, jede autem z Korbachu do Nordenau. Přestože Memo nemá ve zvyku brát stopaře, zastavuje neobvykle oblečenému muži a bere ho do vozu.

Ten oběma ženám tvrdí, že je tesař a hledá si práci. Jakmile se ale od žen dozvídá, že jedou do Nordenau k léčivému prameni, chce se tam zastavit také. V autě sedí na zadním sedadle, a když se Memo během cesty podívá do zpětného zrcátka, spatřuje tvář, která jí velice připomíná Ježíše (tak, jak je jeho tvář obvykle zobrazována).

Obě ženy jsou v šoku a už nejsou schopny položit tomuto muži jakoukoli otázku. Když konečně dorazí do zázračné štoly, všichni tři společně vypijí skleničku vody z pramene. Pak se už tento záhadný muž ztrácí ženám z očí. Obě ženy jsou dodnes přesvědčeny, že opravdu byly v kontaktu s reálným zjevením Krista.

Hotel Thommes, pod kterým se údajný zázračný pramen nachází.

ZÁZRAČNÁ PŘEDEHRA

Podle některých tvrzení jsou pro místa, která jsou proslavená zázračnými léčivými prameny, typické jisté společné události. Před vytrysknutím pramene se prý v jeho okolí objevuje jakýsi člověk v bílém se zvláštní aureolou.

Dalším průvodním jevem bývá také údajný výskyt světelných křížů na oknech kostelů nebo soukromých domů. A i tím je Nordenau pověstné! První zmínky o zdejším léčivém prameni nejsou nijak staré, pocházejí až z roku 1992.

Odborníci v rozborech prokázali, že jeho voda je až osmkrát lehčí než voda v jiných oblastech (má specifickou molekulární stavbu) a že obsahuje blahodárné minerály. Japonští vědci například došli k názoru, že tato voda je schopna vylučovat látky, které chrání buňky lidského těla.

Fungují tak jako účinná prevence před onemocněním i při samotné léčbě nemocí. Není tedy divu, že do Nordenau jezdí lidé s revmatem, kožními chorobami nebo poruchami krevního oběhu z celého Německa i z různých dalších koutů Evropy.

Místo, odkud léčivá voda vyvěrá.

POŠLETE SI KANYSTR!

Příznivý vliv má pramen z Nordenau údajně mít i na chronické bolestivé stavy, celkovou vyčerpanost organismu a především rakovinová onemocnění. Díky jeho síle se už prý uzdravilo více než 500 lidí! Může mít ale „obyčejná“ voda takové účinky?

Odborníci tvrdí, že ano. Podle nich v této břidličné štole opravdu existuje prostředí, které regeneraci a léčbu organismu podporuje. Údajně proto, že je v ní pozitivní energetické pole. Je ovšem zajímavé, že i přes údajná četná uzdravení, se majitel hotelu (resp.

štoly) Theo Thommes brání popularizaci tohoto místa jako místa zjevení a uzdravování. „Nechci, aby se z toho staly další Lurdy!“ říká. Návštěvníkům i nemocným aspoň vychází vstříc tím, že vodu ze zdejšího pramene rozesílá i poštou (pokud si tedy zájemce pošle kanystr a uhradí s tím spojené náklady).

Autor článku: Petr Brzokoupil

Foto: churchofjesuschrist.org, inspirationsandexplorations.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 16.8.2022 2.6tis
Jako derviš je nejčastěji označován stoupenec mystického islámského řádu. Pro derviše byl základním imperativem život v chudobě. Když to však bylo nutné, derviši uměli i čarovat a konat zázraky! Derviš se snažil přiblížit Bohu především prostřednictvím individuálních ctností. Tradiční formou božské cesty byla též askeze. S derviši je spojován i zvláštní vířivý tanec, během kterého se dostávají […]
od Mirek Brát 14.8.2022 1.3tis
Stále panuje horké léto, osvěžení všeho druhu vítáno. Pokud by takové vykoupání zajistilo i omlazení ducha a těla, člověk by si i rád připlatil. Prý kdesi ve světě existuje fontána mládí. Pojďme ji společně najít… Fontána mládí je bájným pramenem, který vrací mládí. Stačí se vykoupat. Lidé trpící akvafobií pak ocení možnost prosté konzumace formou […]
od Eva Soukupová 6.8.2022 2.9tis
Unikátní studie amerických vědců sledující dlouholetý vliv meditace na lidský mozek odhaluje překvapivé výsledky. Meditační techniky tibetských mnichů zřejmě zpomalují stárnutí jeho a současně mnohem rychleji dozrává.     Zvěsti o mimořádných, někdy dokonce až nadpřirozených dovednostech tibetských mnichů se v západním světě vyskytují odedávna. Mniši jsou podle nich schopní regulovat svou tělesnou teplotu, čímž […]
od Adriana Vojtíšková 1.8.2022 2.6tis
Zážitky z klinické smrti mohou být různé. Asi nejčastěji se setkáváme se svědectvími, která popisují blažené pocity, stoupání ke světlu, setkání s dobrými bytostmi či dojem návratu domů.   Dotyční často vypovídají, že se odsud nechtěli vrátit zpět, ale nakonec museli. Ovšem existují i lidé, kteří říkají, že by klinickou smrt již nikdy nechtěli zažít […]
od Adriana Vojtíšková 26.7.2022 3.0tis
Sedíme u doktora Jiřího Zíky, který se již 40 let zabývá hypnózou, a chystáme se na další uvedení do transu. Držíme naše dlaně proti sobě a prsty máme lehce roztažené.     Opět jsme upozorňováni na to, abychom nic nedělali vědomě a volně dýchali. „Budete se nořit do příjemného, bezpečného a účinného stavu, příjemného odpoutání […]