8. prosince 1980: Populárního hudebníka Johna Lennona zastřelí Američan Mark D. Chapman. Mnozí věří, že vraždu zosnovala CIA.
Domů     Zázrak jménem uzdravení nevyléčitelných nemocí
Zázrak jménem uzdravení nevyléčitelných nemocí
od 16.10.2022
887
Víra je stěží hmatatelná, pro mnohé je tak obtížné k ní nalézt cestu. Foto: Pixabay

Říkám ti, vstaň, vezmi si lehátko a jdi domů.“ A ten muž před nimi hned vstal, vzal, na čem ležel, odešel domů a cestou chválil Boha. Všichni začali v naprostém ohromení oslavovat Boha. Naplněni bázní říkali: „Dnes jsme viděli něco neuvěřitelného!“ (Lukáš 5,24-26)

Víra je stěží hmatatelná, pro mnohé je tak obtížné k ní nalézt cestu. Foto: Pixabay Lidé se odedávna snažili hledat „boží znamení“, která by jim prokázala, že Bůh skutečně existuje. Foto: Pixabay Důkazem byly nevysvětlitelné jevy, až nadpozemské – zázraky. Foto: Pixabay V Bibli je popsáno mnoho zázraků a jiných událostí, jež dnešní věda popírá. Foto: Pixabay

Každý nemocný si ze všeho nejvíce přeje být uzdraven z nemoci, ať už je to nemoc mysli, či těla. Modlitby vysílané k Bohu tak zůstávají mnohdy bez odpovědi, avšak jsou zaznamenány také případy, kdy skutečně došlo k nečekanému – k „zázračnému“ uzdravení.

Lidé se odedávna snažili hledat „boží znamení“, která by jim prokázala, že Bůh skutečně existuje. Foto: Pixabay
Lidé se odedávna snažili hledat „boží znamení“, která by jim prokázala, že Bůh skutečně existuje. Foto: Pixabay

Nejznámější případ

Bezesporu tím nejznámějším případem náhlého uzdravení je ten z města Lurdy. 11. února 1858 se mladá Bernadett Soubirousová vydala do jeskyně v podhůří Pyrenejí poblíž jihofrancouzského poutního města Lurdy. Právě zde došlo k údajnému zjevení Panny Marie.

reklama

Od té doby se místo stalo stěžejním římskokatolickým dějištěm. Do historie se zapsalo uzdravení Jeanne Fretelové, jež od 23 let trpěla trpěla zánětem podbřišnice způsobeným v důsledku tuberkulózy. Velká bolest byla spojena s častým vnitřním i vnějším krvácením.

Důkazem byly nevysvětlitelné jevy, až nadpozemské – zázraky. Foto: Pixabay
Důkazem byly nevysvětlitelné jevy, až nadpozemské – zázraky. Foto: Pixabay

Za 11 let absolvovala celkem 13 operací, avšak úleva se stále nedostavovala. Lékaři byli už v koncích. V roce 1948 jí její přátelé zavezli na výlet do Lurd, Jeanne tehdy byla již v tříměsíčním kómatu.

Tamní kněží ji dopravili do jeskyně zasvěcené Panně Marii, krátce nato se Jeanne zázračně probrala z kómatu a uzdravila se.

Církví uznaný zázrak

V roce 1950 byla tato událost církví uznána za zázrak. V místní jeskyni poté docházelo i k dalším uzdravením. Od roku 1954 každý případ lurdského uzdravení prošetřuje Mezinárodní lékařský výbor.

V Bibli je popsáno mnoho zázraků a jiných událostí, jež dnešní věda popírá. Foto: Pixabay
V Bibli je popsáno mnoho zázraků a jiných událostí, jež dnešní věda popírá. Foto: Pixabay

Se zvyšující se popularitou město nepopiratelně bohatne díky turistickému ruchu. Mohlo by se tak jednat o strategický krok?

Foto: Úvodní foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od 7.12.2022 1.1tis
Chapadla, ostré zuby či démonické ryby bez tváře. Hlubomořská zóna Abysál je jedno z nejtemnějších míst na naší Zemi. Sluneční světlo sem neproniká, a tak zde život probíhá ve věčné temnotě. Mohou se v této oceánské propasti nacházet monstra, která si ani nedokážeme představit? Abysál je nejméně prozkoumanou zónou, a to zejména kvůli svému nebezpečnému prostředí. Tlak dole je tak silný, že je p
od 5.12.2022 2.2tis
Před čtyřmi lety bydlela Jane ve velmi velkém statku, který byl přeměněn na dva byty. Dům byl známý jako ''domov starých chlapců''. Sloužil k ubytování chlapců s problémovým chováním, ale byl uzavřen kvůli obvinění z obtěžování.  Jane tam tehdy bydlel se svým manželem a tříletou dcerou. Jejich ložnice měla velký krb, který byl zabedněný a v
od 4.12.2022 2.3tis
Známý prorok Edgar Cayce přišel na svět 18. března 1877 v Kentucky v USA do farmářské rodiny. Když mu bylo 6 let, řekl rodičům, že vidí duchy zesnulých příbuzných, a dokonce s nimi i promlouvá.     Později u něj propukla další pozoruhodná vlastnost. Když omylem usnul na jedné z učebnic, po probuzení zjistil, že zná celý její obsah! Cayce
od 2.12.2022 3.2tis
Mohou být některá náboženská zjevení tak konkrétní, aby nás varovala před nadcházejícími událostmi? Italka jménem Gisella Cardia tvrdí, že ano! V italském městečku Trevignano Romano se každý měsíc scházejí věřící, aby si prostřednictvím vizionářky Giselly Cardie vyslechly vzkazy od samotné Panny Marie. Ačkoliv se zde údajně zázraky odehrávají již od roku
od 26.11.2022 1.5tis
Dvanácté století nebylo v našich zeměpisných šířkách žádnou idylou. Německý král Lothar III. táhl s vojskem do Čech. Kníže Soběslav I. se rozhodl povolat na pomoc „nejtěžší kalibr“, který měl k dispozici. Jednalo se o posvátné relikvie patronů české země. Pomohou? Za posvátné české relikvie s magickou mocí jsou považovány kopí sv. Václava a prapore