20. července 1969: Den, kdy lidstvo přistálo na Měsíci, je dodnes předmětem mnoha konspirací a leckdo věří, že byl historický okamžik natočen ve filmovém studiu.
Domů     Zjevují se v hotelu duchové Marylin Monroe a Montgomeryho Clifta?
Zjevují se v hotelu duchové Marylin Monroe a Montgomeryho Clifta?
od 5.9.2023
2.8tis
Marilyn Monroe se prý dodnes zjevuje na různých místech, foto 20th Century Fox / Creative Commons / Volné dílo
308
SDÍLENÍ
2.8tis
ZOBRAZENÍ

Od smrti slavné herečky uplynulo více než 60 let. Jejího ducha však lze údajně spatřit i nyní. Objevovat se má hlavně v hotelu Roosevelt, kde spolu se svým kolegou studuje scénář filmu, ve kterém spolu hráli, nebo se vzhlíží v obrovském zrcadle.

Marilyn Monroe se prý dodnes zjevuje na různých místech, foto 20th Century Fox / Creative Commons / Volné dílo Montgomery Clift je vídán v pokoji č. 928, foto Studio Publicity / Creative Commons / Volné dílo K hotelu Roosevelt má Marilyn zvláštní pouto, foto Jason Chang / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Čtyřhvězdičkový historický hotel Roosevelt stojící v Hollywoodu své dveře poprvé otevírá 15. května 1927. V současnosti je to nejstarší nepřetržitě fungující hotel v Los Angeles.

Roosevelt je původně vybudován, aby se postaral o celebrity během jejich natáčení na západním pobřeží.

Dnes se ale v hotelu za přemrštěné ceny ubytovávají i hosté, kteří se touží s některou ze slavných osobností setkat či alespoň okusit malou část jejich života. Na to má hotel k dispozici 12 pater se 300 pokoji a 63 apartmány.

Některé z nich jsou ovšem trvale obsazeny neviditelnými nájemníky. Mezi množstvím duchů, kteří údajně Roosevelt obývají, se objevují dvě slavná jména.

Jedno z nich patří legendární herečce a sexsymbolu Marilyn Monroe (1926–1962), tím druhým je hollywoodský playboy téže éry Edward Montgomery Clift (1920–1966).

Jde o pouhý marketing hotelu, nebo tu lze skutečně narazit na přízraky celebrit?

JAKO DUCH MÁ NAPILNO

Od tragické smrti slavné herečky Marilyn Monroe byl její duch spatřen na mnoha různých místech. Zjevuje se například ve svém někdejším domě v LA, zejména tam, kde bylo nalezeno hereččino bezvládné tělo.

Vídají ji ale také u její hvězdy na chodníku slávy či na zadním sedadle cadillacu, kde byl duch Monroe údajně i vyfocen. Monroe se často zjevuje také v hotelových pokojích. Jejím oblíbeným má být pokoj číslo 1200 v hotelu Roosevelt.

Marilyn měla k tomuto zařízení zvláštní vztah. Nejenže ve zmíněném pokoji přebývala v době, kdy její hvězda stoupala strmě vzhůru, ale už její první reklamní focení, které odstartovalo hereččinu kariéru, probíhalo u bazénu v Rooseveltu.

„Právě tady pózovala na skákacím prkně pro svou první reklamu na opalovací krém, plná touhy po úspěchu,“ přibližuje britská spisovatelka Karen Farrington. Není proto divu, že se sem s oblibou vrací, a to dokonce i po své smrti!

Montgomery Clift je vídán v pokoji č. 928, foto Studio Publicity / Creative Commons / Volné dílo
Montgomery Clift je vídán v pokoji č. 928, foto Studio Publicity / Creative Commons / Volné dílo

MARILYN A JEJÍ ZRCADLO

Jedním z nejčastějších míst, kde se celebrita zjevuje, je obrovské zrcadlo, které údajně koupila během svého pobytu v hotelu a nechala jej pověsit v pronajatém pokoji.

Zjevení Monroe na sebe nenechá dlouho čekat a už brzy po smrti Marilyn dochází k prvnímu incidentu. Když jedna ze zaměstnankyň Rooseveltu začne zrcadlo čistit, všimne si odrazu blonďaté ženy, která stojí za ní. Když se otočí, je daný prostor prázdný.

Pak ale pohlédne zpátky do zrcadla a ženu v něm vidí stále. Šlo jen o přelud, nebo se jí zjevila zesnulá herečka?

STÁLE SI TO UŽÍVÁ

Podobnou zkušenost se zrcadlem líčí i další svědkové a odraz někdejší sexbomby se v něm nepřestává zrcadlit ani poté, co je přeneseno z pokoje 1200 k recepci u vchodu. Již několik hostů prý při vstupu do hotelu v zrcadle Marilyn spatřilo.

Pro některé její odraz v zrcadle buď pózuje, jako by si stále užívala záři reflektorů či pozornost fotografů, jindy se zase prohlíží a zjevně obdivuje svou róbu. Není to ale jediné místo, kde lze v Rooseveltu na herečku narazit.

Spatřena už byla také, jak se prochází barem, či jak tančí v tanečním sále. Je to skutečně duch slavné herečky, který bloudí hotelem, jenž pro její kariéru tolik znamenal?

PROSÍM, NERUŠIT!

Ve stejném hotelu se návštěvníci setkávají také s hvězdou Montgomerym Cliftem, který si po boku krásné Marilyn zahrál hlavní roli ve filmu Mustangové. Jeho údajný duch si tu ovšem opakuje období z natáčení jiného snímku, oscarového Odtud až na věčnost.

Vídán je totiž na pokoji číslo 928, kde byl během natáčení ubytován. Clift podle svědků přechází po pokoji, a někdy dokonce i na chodbě, a opakuje si své filmové hlášky, jako by se připravoval na nadcházející natáčecí den.

V místnosti se také objevuje nevysvětlitelný chlad a telefon je každou chvíli nalezen vyvěšený. Herec si nejspíš nepřeje být rušen. Zato on sám hosty zjevně ruší ve velké míře.

Pracovníci hotelu se totiž svěřují, že z tohoto pokoje dostávají od zákazníků mnoho stížností, podle nichž se jim po pokoji přesouvají zavazadla! Jeden z hostů navíc dokonce uvádí, že ho po rameni poplácala neviditelná ruka. Byl to duch slavného herce?

K hotelu Roosevelt má Marilyn zvláštní pouto, foto Jason Chang / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
K hotelu Roosevelt má Marilyn zvláštní pouto, foto Jason Chang / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
Foto: Creative commons
Lokalita:
Související články
od 17.7.2024 2.5tis
V ostravském městském obvodu Slezská Ostrava stojí hrad, který by neměl uniknout pozornosti žádného milovníka záhad. V jeho prostorách údajně působí neznámé síly a přímo pod ním se prý nacházejí dosud neprozkoumané chodby. ENIGMA navštívila Slezskoostravský hrad ve společnosti slavného záhadologa Arnošta Vašíčka! Slezskoostravský hrad
od 13.7.2024 3.5tis
Pořídit si selfie není žádná věda. Stačí digitální fotoaparát či chytrý telefon a touha zvěčnit se v tom správném okamžiku. Na fotografii obvykle pořízené z ruky se však nemusí vždy objevit jen nějaký roztomilý moment. Existují totiž selfies, na kterých mají být zachyceni duchové!  Hvězda mnohých hollywoodských trháků Jessica Alba (*1981) je
od 12.7.2024 2.8tis
Pomalu, ale jistě se rozpadají zdi původně mocného hradu Rosenbergu, vypínajícího se kdysi v plné kráse nad městem Krupkou. Hrad i město v minulosti patřily tehdejším pánům z Koldic. Pan Timo z Koldic byl bohatý a měl krásnou dceru. Tajná setkání Na nedalekém Supím hradě žil mladý, udatný a smělý rytíř, jenž se zamiloval do krásné Koldicovy dcery Dony. Ona j
od 11.7.2024 3.1tis
Snad každý už si někdy pořídil tu svou selfie. Občas se však na tomto autoportrétu, který je obvykle pořízen za pomoci digitálního fotoaparátu či chytrého telefonu, objeví cosi nevysvětlitelného. ENIGMAPLUS představuje selfies, na kterých jsou údajně zachyceni duchové! Dvě přibližně dvacetileté dívky vyběhnou se smíchem z baru v centru anglického m
od 10.7.2024 2.9tis
Zřícenina hradu Vrškamýk (zvaný také Hunec) se nachází v obci Kamýk nad Vltavou v malebném údolí, kterým protéká řeka Vltava. Hrad byl založen již Václavem I. kolem roku 1240, ale dokončen byl až Přemyslem Otakarem II. Loupeživý rytíř Bohužel již za Václava II. začal význam hradu upadat a v roce 1569 je už uváděn jako pustý. Na hradě pak sídlila lupičská tl
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Matka mi pořád mluví do života
skutecnepribehy.cz
Matka mi pořád mluví do života
Asi nejsem jediná, koho to potkalo. Ale až příliš pozdě jsem zjistila, že mi moje matka řídí život a já tak žiju ten její, nikoliv svůj. Moje máma byla doma vždy generál a táta byl typický podpantoflák… Máma ho jen úkolovala a on ani neodporoval. Rozhodovala o všem Když jsem byla trošku starší, dali mě na výběrovou školu s rozšířenou
Jídelna s vytříbeným vkusem
rezidenceonline.cz
Jídelna s vytříbeným vkusem
Místo pro stolování je velmi často součástí multifunkční společenské zóny, proto na ni svým stylem obvykle navazuje. Shoduje se zejména materiálově, výsledná kompozice mnohdy poslouží i jako přirozený prostorový předěl. Vybavení prostoru, souvisejícího s konzumací jídla, se odvíjí od dané dispozice a její velikosti, odpovídat by mělo rovněž počtu členů domácnosti. Odráží určitě i to,
Jak snížit riziko při cestách do exotických destinací? Očkujte se!
epochaplus.cz
Jak snížit riziko při cestách do exotických destinací? Očkujte se!
Češi si k trávení své dovolené vybírají čím dál exotičtější země. Kromě obohacujícího zážitku si s sebou domů však mohou přivézt i nechtěný suvenýr – některou ze život ohrožujících nemocí, které se u nás nevyskytují, nebo zde již byly vymýceny. Jak tomu zabránit? Vedle úrazů, které jsou nejčastější zdravotní komplikací, postihující turisty na cestách, se jich velká
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
epochanacestach.cz
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
Který výhled na česko-polské pohraničí, označované jako Euroregion Silesia, je ten nejkrásnější? Na tuto otázku nemusíme odpovídat teoreticky, ale můžeme v praxi vyzkoušet turistickou stezku Silesianka. Nachází se nedaleko od hradu Štramberk v okrese Nový Jičín. Provede nás k celkem 34 vyhlídkovým objektům na obou stranách hranice – 23 na české straně, 11 na polské. Na trase jsou
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
iluxus.cz
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
Letošní limitovaná edice Damast je fascinujícím spojením nože Victorinox Farmer X, oblíbených střenek Alox v syté tmavě hnědé barvě a elegantní čepele Damasteel®. Jmenuje se Farmer X Alox Damast a je
Krátil vůdce amerických nacistů daně?
historyplus.cz
Krátil vůdce amerických nacistů daně?
„Heil Hitler!“ ozývají se 20. února 1939 halasné výkřiky z davu shromážděného v newyorské hale Madison Square Garden. Paže účastníků švihají nahoru v nacistickém pozdravu. Na 22 000 Němců, naturalizovaných v USA, protestuje proti židovskému spiknutí…   Na shromáždění, konaném u příležitosti blížícího se výročí narození prvního amerického prezidenta George Washingtona (1732‒1799), se vedle sebe objevuje jeho
Těstoviny s houbami, kuřetem a slaninou
tisicereceptu.cz
Těstoviny s houbami, kuřetem a slaninou
Houby a těstoviny k sobě pasují jako rajče a bazalka! Takhle je nejraději vaříme my. Ingredience na 4 porce 1 balení oblíbených těstovin 100 g čerstvých hub 1 šalotka 5 snítek tymiánu 300 ml
Láska v duchu feng-šuej
nejsemsama.cz
Láska v duchu feng-šuej
Jste už dlouho sama a nedaří se vám potkat vhodného partnera? Zkuste to podle moudrého učení feng-šuej, které vám může pomoci nejen tipy, jak udělat domov kouzelnějším, ale také jak potkat pana Božského. Když to v dávných dobách nešlo jinak, lidé se uchylovali k milostné magii. A dělají to i dnes. Existují metody, jak přivábit
Randová se strachuje o své blízké
nasehvezdy.cz
Randová se strachuje o své blízké
Hvězda seriálu Ulice je prostě smolařka v lásce. Ač Martina Randová (52) vypadá rok od roku stále lépe, toho pravého pořád ne a ne najít. Ještě před dvěma lety otevřeně říkala, že je přesvědčená o
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
epochalnisvet.cz
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
Záhada jednoho z nejzvučnějších případů UFO v Argentině, pokřtěného tiskem jako argentinský případ Roswell, dodnes přetrvává v paměti nejen argentinských ufologů. Podobnost s legendárním případem v Novém Mexiku z roku 1947 je skutečně až zarážející…   Je právě 17. srpna 1995 a Antonio Galvagno si za jasného dne se svou ženou dopřává oběd, když asi v
Správná péče o vlasy se vyplatí
panidomu.cz
Správná péče o vlasy se vyplatí
Je dobré se k vlasům chovat tak, aby vám zanedbání později nevrátily. Pomůže tomu vhodný šampon a dobrá strava. Sice už je po zimě, ale naše vlasy kvůli mrazu a větru možná ztratily potřebnou hydrataci, lámou se a třepí. Jejich dlouhodobou kondici ovlivňuje i kouření, nedostatečný pitný režim a strava. Dejte vlasům hydrataci Začít můžete
Splynutí organismů spustilo překotný rozvoj života na Zemi
21stoleti.cz
Splynutí organismů spustilo překotný rozvoj života na Zemi
Soužití dvou organismů, kdy jeden žije uvnitř těla druhého, se označuje jako endosymbióza. Pokud dojde k jejich splynutí, změní se jednodušší organismus v organelu druhého. Za celou historii naší plan