25. září 2021: Na středověkém anglickém hradě Clitheroe vyfotí tým lovců duchů údajně hned tři přízračné bytosti.
Domů     Zjevují se v hotelu duchové Marylin Monroe a Montgomeryho Clifta?
Zjevují se v hotelu duchové Marylin Monroe a Montgomeryho Clifta?
od 5.9.2023
2.8tis
Marilyn Monroe se prý dodnes zjevuje na různých místech, foto 20th Century Fox / Creative Commons / Volné dílo
308
SDÍLENÍ
2.8tis
ZOBRAZENÍ

Od smrti slavné herečky uplynulo více než 60 let. Jejího ducha však lze údajně spatřit i nyní. Objevovat se má hlavně v hotelu Roosevelt, kde spolu se svým kolegou studuje scénář filmu, ve kterém spolu hráli, nebo se vzhlíží v obrovském zrcadle.

Marilyn Monroe se prý dodnes zjevuje na různých místech, foto 20th Century Fox / Creative Commons / Volné dílo Montgomery Clift je vídán v pokoji č. 928, foto Studio Publicity / Creative Commons / Volné dílo K hotelu Roosevelt má Marilyn zvláštní pouto, foto Jason Chang / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Čtyřhvězdičkový historický hotel Roosevelt stojící v Hollywoodu své dveře poprvé otevírá 15. května 1927. V současnosti je to nejstarší nepřetržitě fungující hotel v Los Angeles.

Roosevelt je původně vybudován, aby se postaral o celebrity během jejich natáčení na západním pobřeží.

Dnes se ale v hotelu za přemrštěné ceny ubytovávají i hosté, kteří se touží s některou ze slavných osobností setkat či alespoň okusit malou část jejich života. Na to má hotel k dispozici 12 pater se 300 pokoji a 63 apartmány.

Některé z nich jsou ovšem trvale obsazeny neviditelnými nájemníky. Mezi množstvím duchů, kteří údajně Roosevelt obývají, se objevují dvě slavná jména.

Jedno z nich patří legendární herečce a sexsymbolu Marilyn Monroe (1926–1962), tím druhým je hollywoodský playboy téže éry Edward Montgomery Clift (1920–1966).

Jde o pouhý marketing hotelu, nebo tu lze skutečně narazit na přízraky celebrit?

JAKO DUCH MÁ NAPILNO

Od tragické smrti slavné herečky Marilyn Monroe byl její duch spatřen na mnoha různých místech. Zjevuje se například ve svém někdejším domě v LA, zejména tam, kde bylo nalezeno hereččino bezvládné tělo.

Vídají ji ale také u její hvězdy na chodníku slávy či na zadním sedadle cadillacu, kde byl duch Monroe údajně i vyfocen. Monroe se často zjevuje také v hotelových pokojích. Jejím oblíbeným má být pokoj číslo 1200 v hotelu Roosevelt.

Marilyn měla k tomuto zařízení zvláštní vztah. Nejenže ve zmíněném pokoji přebývala v době, kdy její hvězda stoupala strmě vzhůru, ale už její první reklamní focení, které odstartovalo hereččinu kariéru, probíhalo u bazénu v Rooseveltu.

„Právě tady pózovala na skákacím prkně pro svou první reklamu na opalovací krém, plná touhy po úspěchu,“ přibližuje britská spisovatelka Karen Farrington. Není proto divu, že se sem s oblibou vrací, a to dokonce i po své smrti!

Montgomery Clift je vídán v pokoji č. 928, foto Studio Publicity / Creative Commons / Volné dílo
Montgomery Clift je vídán v pokoji č. 928, foto Studio Publicity / Creative Commons / Volné dílo

MARILYN A JEJÍ ZRCADLO

Jedním z nejčastějších míst, kde se celebrita zjevuje, je obrovské zrcadlo, které údajně koupila během svého pobytu v hotelu a nechala jej pověsit v pronajatém pokoji.

Zjevení Monroe na sebe nenechá dlouho čekat a už brzy po smrti Marilyn dochází k prvnímu incidentu. Když jedna ze zaměstnankyň Rooseveltu začne zrcadlo čistit, všimne si odrazu blonďaté ženy, která stojí za ní. Když se otočí, je daný prostor prázdný.

Pak ale pohlédne zpátky do zrcadla a ženu v něm vidí stále. Šlo jen o přelud, nebo se jí zjevila zesnulá herečka?

STÁLE SI TO UŽÍVÁ

Podobnou zkušenost se zrcadlem líčí i další svědkové a odraz někdejší sexbomby se v něm nepřestává zrcadlit ani poté, co je přeneseno z pokoje 1200 k recepci u vchodu. Již několik hostů prý při vstupu do hotelu v zrcadle Marilyn spatřilo.

Pro některé její odraz v zrcadle buď pózuje, jako by si stále užívala záři reflektorů či pozornost fotografů, jindy se zase prohlíží a zjevně obdivuje svou róbu. Není to ale jediné místo, kde lze v Rooseveltu na herečku narazit.

Spatřena už byla také, jak se prochází barem, či jak tančí v tanečním sále. Je to skutečně duch slavné herečky, který bloudí hotelem, jenž pro její kariéru tolik znamenal?

PROSÍM, NERUŠIT!

Ve stejném hotelu se návštěvníci setkávají také s hvězdou Montgomerym Cliftem, který si po boku krásné Marilyn zahrál hlavní roli ve filmu Mustangové. Jeho údajný duch si tu ovšem opakuje období z natáčení jiného snímku, oscarového Odtud až na věčnost.

Vídán je totiž na pokoji číslo 928, kde byl během natáčení ubytován. Clift podle svědků přechází po pokoji, a někdy dokonce i na chodbě, a opakuje si své filmové hlášky, jako by se připravoval na nadcházející natáčecí den.

V místnosti se také objevuje nevysvětlitelný chlad a telefon je každou chvíli nalezen vyvěšený. Herec si nejspíš nepřeje být rušen. Zato on sám hosty zjevně ruší ve velké míře.

Pracovníci hotelu se totiž svěřují, že z tohoto pokoje dostávají od zákazníků mnoho stížností, podle nichž se jim po pokoji přesouvají zavazadla! Jeden z hostů navíc dokonce uvádí, že ho po rameni poplácala neviditelná ruka. Byl to duch slavného herce?

K hotelu Roosevelt má Marilyn zvláštní pouto, foto Jason Chang / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
K hotelu Roosevelt má Marilyn zvláštní pouto, foto Jason Chang / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
Foto: Creative commons
Lokalita:
reklama
Související články
od 25.9.2023 1
Zřícenina hradu Radyně je pro většinu republiky tak trochu přehlíženou památkou. Pro obyvatele Plzeňského kraje se ale jedná o dominantu, kterou zná každé malé dítě. Vydejte se s ENIGMOU na návštěvu místa, kde jako kdyby středověk nikdy neskončil. Vnímají to tak i údajné zdejší přízraky? Kamenné zdi Radyně toho mají hodně co vyprávět… Rad
od 25.9.2023 343
Amatérskému fotografovi Martinu Leesonovi přejede mráz po zádech. Odpoledne se byl projít kolem zámku Dalzell, kde pořídil řadu snímků. Když si je večer prohlíží v počítači, všimne si bělavého přízraku v jednom z oken. „To musí být duch,“ vydechne Leeson vyděšeně. Podařilo se mu na skotském panství vyfotit zdejší nejslavnější přelud?     P
od 24.9.2023 1.5tis
Vyrazit za středověkou atmosférou je v České republice poměrně snadné. Není však moc hradů a jejich zřícenin, které by člověka vtáhly do minulosti takovým způsobem, jako to umí východočeská Lichnice. Právě za tímto hradem ležícím na okraji Železných hor míří naše kroky tentokrát. Jaká tajemství na pohled romantická zřícenina ukrývá?   Je to
od 23.9.2023 2.3tis
Nesčetná svědectví vyprávějí o podivných úkazech a hrůzostrašných zvucích, které děsí výletníky i za bílého dne. Oblast kolem texaského mostu Old Alton přitahuje vyšetřovatele nadpřirozených jevů z celého světa. Může za to legenda vyprávějící o afroamerickém farmáři, který byl na mostě kdysi oběšen, ale jeho tělo prý ze smyčky zmizelo a nikdy se nenašlo.
od 22.9.2023 2.6tis
O skutečnosti, že některá místa snad mohou přitahovat negativní energii a opakovaně tak na nich dochází k tragickým událostem, lidstvo ví již odedávna. Často jimi jsou například nejen bývalá bojiště, ale i takové silnice... Nebezpečné Makotřasy V České republice můžeme vražedných silnic najít hned několik. V mnoha případech se však nejedná o nepřehledný řidi
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kapsle se vzorky z asteroidu úspěšně přistála v Utahu
21stoleti.cz
Kapsle se vzorky z asteroidu úspěšně přistála v Utahu
Sonda OSIRIX-REx se na svou pouť vydala v září 2016. Jejím primárním cílem byla planetka Bennu patřící do Apollonovy skupiny. Zde měla sonda získat vzorky, naložit je do speciální kapsle a tu pak dopr
Jak vybrat a využít chytrou technologii na zápěstí
panidomu.cz
Jak vybrat a využít chytrou technologii na zápěstí
Také jste si všimli, že stále více lidí nosí na zápěstí chytré hodinky nebo fitness náramek? Pokud byste se i vy rádi nechali pohltit tímto trendem, ale nevíte, k čemu jsou taková zařízení dobrá a jak vybírat, jste na správné adrese. S obojím vám totiž poradíme. Jak vybrat chytré zařízení na zápěstí? Při výběru chytrého zařízení na
Oceán na Europě obsahuje uhlík
21stoleti.cz
Oceán na Europě obsahuje uhlík
Jupiterův měsíc Europa přitahuje zájem odborné veřejnosti jako magnet. Důvod je jasný. Měření ukázala, že pod ledovým povrchem se ukrývá oceán tekuté a teplé vody. A mnozí vědci nevylučují, že v této
Komunisté oslavovali osvobození spartakiádou
epochaplus.cz
Komunisté oslavovali osvobození spartakiádou
Boj proti třídnímu nepříteli u nás v 50. letech 20. století vrcholí politickými procesy. „Nejdřív bylo třeba si vyřídit účty s předúnorovými politickými partnery komunistů… Pak přišli na řadu potenciální odpůrci nového režimu,“ píše publicista Pavel Tigrid (1917–2003). V rámci procesu s poslankyní za národně socialistickou stranu Miladou Horákovou (1901–1950) padnou v červnu 1950 čtyři rozsudky smrti. Jenže bezpečnostnímu
Podaří se mu teď vysekat z dluhů?
nasehvezdy.cz
Podaří se mu teď vysekat z dluhů?
Populární Marek Taclík (50) si snad už oddychne. Pokud soud vydá konečné rozhodnutí, zavře za jeho dluhy dveře. V roce 2018 vyhlásil osobní bankrot poté, co měl nepravidelné příjmy a nebyl schopen
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Duch psa běhal domem
skutecnepribehy.cz
Duch psa běhal domem
Jela jsem s přítelem na návštěvu k jeho pratetě. Petr mě varoval, že je teta trochu šílená, protože tvrdí, že po nocích v jejím domě běhá černý pes. Před lety jsem zažila něco hodně zvláštního. S přítelem jsme navštívili jeho tetu z pátého kolene. Petr mi dopředu říkal, že je teta trochu vyšinutá, tak ať její slova neberu vážně. Tvrdila
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
epochalnisvet.cz
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
Rodina chudého pražského krejčího Josefa Steinitze žije na okraji židovského ghetta a v květnu 1836 do ní přibude další z mnoha dětí. Wilhelm přichází na svět s tělesnou vadou, v důsledku níž bude po
Babí léto v Hliněné Baště
iluxus.cz
Babí léto v Hliněné Baště
Každé roční období přináší návštěvníkům průhonické restaurace Hliněná Bašta jinak chuťově zabarvené dobroty. Proto netřeba „smutnit“, že léto tak rychle uteklo, neboť poklidné posezení na romantické t
JOSEFÍNSKÉ SLAVNOSTI 2023
epochanacestach.cz
JOSEFÍNSKÉ SLAVNOSTI 2023
S podtitulem pocta Marii Terezii a pevnosti samotné připomíná akce založení pevnosti Terezín 10. října 1780. Již tradičně jsou situovány především do období 18. století. Jejich cílem je připomenout jedinečnou terezínskou pevnost a události, která předcházeli její výstavbě. Jde o jedny z největších slavností zaměřených na toto období v Evropě. Každoročně je navštěvují z Čech,
Zápas století: Šachy, které rozhodují o politice
epochaplus.cz
Zápas století: Šachy, které rozhodují o politice
Na první pohled jsou to jen dva muži, sedící nad 64 černobílými čtvercovými poli. Jenže v sázce je mnohem víc. Nejde jen o to, kdo bude nejlepší šachista světa. Je to souboj mezi demokracií a komunismem. Mezi Spojenými státy americkými a Sovětským svazem. S trochou nadsázky jde o nejslavnější bitvu studené války. Proti sobě se