Říká se, že postava komiksového Supermana je prokletá a lidi s ní spojené často stíhá neštěstí. Po 2. světové válce se Superman z komiksové hvězdy stává i televizním idolem, ale jeho představitelům moc radosti nepřinese…
Populárního hrdinu ve dvou prvních černobílých seriálech ztvární Američan Kirk Alyn (1910–1999), jenže co pro něj má být požehnáním a průlomovou rolí se stává do budoucna jen přítěží. Alyn totiž nikde v titulcích nemá uvedené své jméno, proto si ho diváci se Supermanem natolik spojí, že má problém sehnat jakoukoliv jinou roli!
Situace je zoufalá. Nikdo nezná Alynovo jméno a jelikož je jeho tvář pro publikum tváří Supermana, působí všude jinde rušivě. Zapomenout na pracovní trable mu „pomohla“ až mnohem později zákeřná alzheimerova choroba, která ho připravila o paměť a později i o život.
Špatně dopadá také první dabér kresleného Supermana ze seriálu běžícího v letech 1941–1943. Bud Collyer (1908–1969) sice své první seznámení se Supermanem přečká bez obtíží, stává se populárním televizním moderátorem, ale když se v 60.
letech k dabované roli slavně vrátí, zanedlouho nečekaně onemocní a ihned umírá. V té době už se o prokletí supermanovské role mluví otevřeně, k čemuž nejvíc přispěje tragédie jiného herce…

Sebevražda?
Mezi lety 1952–1958 běží v televizi veleúspěšný hraný seriál o Supermanovi, v hlavní roli s charismatickým Georgem Reevesem (1914–1959). Tenhle přátelský chlapík předtím zářil ve spoustě filmech, ale poté jako když utne.
Stává se po Alynovi další obětí toho, že v něm všichni vidí jen Supermana. Postupně propadá depresím a je prý vůbec prvním člověkem, které někde nahlas podotkne, že „ta role je prokletá.“ Reeves se ztrácí v čím dál tím hlubší temnotě a nezachrání ho před ní ani vyhlídka na vlastní svatbu.
16. června 1959, den před obřadem, se z jeho pokoje ozývá rána. Herec svůj život ukončí výstřelem z brokovnice, zatímco v domě probíhá večírek, kde se baví jeho snoubenka. Příšerná novina se šíří rychle a v tu chvíli plní supermanovské prokletí titulní stránky novin.
A je tu ještě jedna záhada. Na zbrani, kterou se měl Reeves zastřelit, nenašli jeho otisky. Proslýchá se, že měl herec aféru s manželkou tehdejšího ředitele filmového studia MGM Eddieho Mannixe (1891–1963).
Proto ho má mocný muž nechat odstranit. Případ se nikdy zcela nevyjasní, oficiální příčinou Reevesovi smrti dál zůstává sebevražda. Jde o další nespravedlnost posilňující údajnou kletbu?