2. prosince 1919: Z budovy v Torontu náhle mizí divadelní magnát Ambrose J. Small. Marně se ho snaží najít i slavný senzibil.
Domů     Zkáza původních představitelů Supermana: Dostihla je kletba?
Zkáza původních představitelů Supermana: Dostihla je kletba?
od 8.6.2022
1.7tis
Je Superman prokletý? FOTO: Unsplash
197
SDÍLENÍ
1.7tis
ZOBRAZENÍ

Říká se, že postava komiksového Supermana je prokletá a lidi s ní spojené často stíhá neštěstí. Po 2. světové válce se Superman z komiksové hvězdy stává i televizním idolem, ale jeho představitelům moc radosti nepřinese…

Je Superman prokletý? FOTO: Unsplash George Reeves v kostýmu Supermana. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Populárního hrdinu ve dvou prvních černobílých seriálech ztvární Američan Kirk Alyn (1910–1999), jenže co pro něj má být požehnáním a průlomovou rolí se stává do budoucna jen přítěží.

reklama

Alyn totiž nikde v titulcích nemá uvedené své jméno, proto si ho diváci se Supermanem natolik spojí, že má problém sehnat jakoukoliv jinou roli! Situace je zoufalá.

Nikdo nezná Alynovo jméno a jelikož je jeho tvář pro publikum tváří Supermana, působí všude jinde rušivě. Zapomenout na pracovní trable mu „pomohla“ až mnohem později zákeřná alzheimerova choroba, která ho připravila o paměť a později i o život.

Špatně dopadá také první dabér kresleného Supermana ze seriálu běžícího v letech 1941–1943. Bud Collyer (1908–1969) sice své první seznámení se Supermanem přečká bez obtíží, stává se populárním televizním moderátorem, ale když se v 60. letech k dabované roli slavně vrátí, zanedlouho nečekaně onemocní a ihned umírá.

V té době už se o prokletí supermanovské role mluví otevřeně, k čemuž nejvíc přispěje tragédie jiného herce…

George Reeves v kostýmu Supermana. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo
George Reeves v kostýmu Supermana. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Sebevražda?

Mezi lety 1952–1958 běží v televizi veleúspěšný hraný seriál o Supermanovi, v hlavní roli s charismatickým Georgem Reevesem (1914–1959). Tenhle přátelský chlapík předtím zářil ve spoustě filmech, ale poté jako když utne.

Stává se po Alynovi další obětí toho, že v něm všichni vidí jen Supermana.

Postupně propadá depresím a je prý vůbec prvním člověkem, které někde nahlas podotkne, že „ta role je prokletá.“ Reeves se ztrácí v čím dál tím hlubší temnotě a nezachrání ho před ní ani vyhlídka na vlastní svatbu.

reklama

16. června 1959, den před obřadem, se z jeho pokoje ozývá rána. Herec svůj život ukončí výstřelem z brokovnice, zatímco v domě probíhá večírek, kde se baví jeho snoubenka.

Příšerná novina se šíří rychle a v tu chvíli plní supermanovské prokletí titulní stránky novin. A je tu ještě jedna záhada. Na zbrani, kterou se měl Reeves zastřelit, nenašli jeho otisky.

Proslýchá se, že měl herec aféru s manželkou tehdejšího ředitele filmového studia MGM Eddieho Mannixe (1891–1963). Proto ho má mocný muž nechat odstranit. Případ se nikdy zcela nevyjasní, oficiální příčinou Reevesovi smrti dál zůstává sebevražda. Jde o další nespravedlnost posilňující údajnou kletbu?

Foto:
Lokalita:
reklama
Související články
od 2.12.2022 777
Rodiče Jarmily K. z Brna bydlí na Vysočině. Jejich dcera se provdá za mladíka z Brna a nastěhuje se k němu. Zprvu za rodiči jezdí o každém volném víkendu, s narozením druhého potomka ale frekvence návštěv pomalu klesá. Na začátku nového milénia se vídají přibližně šestkrát za rok a jednou týdně si zavolají. Tatínkova holčička „S mamkou jsme si obvykle vola
od 1.12.2022 1.2tis
V závěru devatenáctého století začaly oblast západní Afriky děsit záhadné útoky. Těla obětí byla navíc zbavena části vnitřní orgánů. Letmé ohledání těl naznačovalo, že se tito nešťastníci stali cílem brutálního útoku velké kočkovité šelmy – leoparda. Pravda však byla mnohem temnější!   Koloniální úřady se snažily poskytnout nějaké logické v
od 30.11.2022 2.4tis
Moře čas od času vyplaví opravdové podivnosti, které se nedaří úplně jednoduše identifikovat. Tentokrát bylo na jedné brazilské pláži nalezeno cosi připomínající velkou kostlivou ruku. "Myslíme si, že to není člověk kvůli velikosti a množství kostí," říká Leticia Gomes Santiago, která strašidelnou část kostry objevila při procházce společně s přítelem. Ač by mohl někdo tipovat, že jde jen o něj
od 29.11.2022 2.5tis
Je to scéna, při které zalapá po dechu i tak zkušená vyšetřovatelka paranormálních jevů, jako je Lorraine Warren. Z temnoty hlubokých lesů v Tennessee na ní hledí pár nelidských očí. Tak Bigfoot je tedy skutečný… Napjatě čeká, co bude dál. Do toho případu se americkým manželům Edu (1926–2006) a Lorraine (1927–2019) Warrenovým původně moc nechtělo.
od 28.11.2022 2.9tis
Bizarní příběh zaznamenaný v Anglii roku 1912 popisuje neobyčejný případ spontánního a zcela jistě nechtěného přesunu v čase. Ve vlaku do Londýna se náhle objevil a poté zase zmizel záhadný cestující – muž z minulosti.     K velkému štěstí hlavního aktéra trvá jeho nedobrovolné cestování v čase jen krátce, přesto je svým zážitkem těžce poz