Skip to content

Zmizení sourozenců Beaumontových: Tragédie bez odpovědí

Na kraji silnice, u cedule označující autobusovou zastávku, stojí trojice dětí s ručníky a plavkami. Naposledy ještě zamávají své matce a už vstupují do autobusu, který je s tichým pobrukováním veze směrem k městské pláži.

Jejich rodiče už je nikdy nespatří.

Další události už známe jen z výpovědí svědků. Děti míří na pláž užít si den plný vodních radovánek a her v písku. Po nějaké době k nim přistupuje vysoký blonďatý muž se štíhlou tváří a opálenou atletickou postavou a něco jim říká.

Všichni se smějí, aniž by tušili, že se stane cokoliv zlého. Později kolem poledne se onen neznámý s dětmi dokonce prochází po pláži a kupuje jim u nedalekého obchodníka koláč s masem. Co se odehrávalo potom, už je pouhou spekulací.

Záhadou, kterou se nepovedlo rozluštit policistům, soukromým detektivům, ani odborníkům na parapsychologii a nadpřirozené jevy. Co o případu víme a kdo všechno v něm figuruje?

Sourozenci Beaumontovi.
NEJVĚTŠÍ PÁTRÁNÍ VŠECH DOB

Vše se odehrává v lednu roku 1966 na předměstí jihoaustralského města Adelaide. Trojice dětí Jane, Aren a Grant Beaumontovi se s dovolením rodičů vydává na nedalekou pláž, ze které už se ale domů nevrátí.

Poslední známé svědectví hovoří o dětech, které odcházely z pláže kolem třetí hodiny odpolední, asi o hodinu později, než měly být doma. Rodina dlouho neváhá a volá policii, která rozjíždí jednu z největších pátracích akcí v dějinách Austrálie.

Fotografie sourozenců jsou snad na každém rohu a probíhají i v médiích. Kromě vyšetřovatelů pátrají i sousedé, soukromý detektiv a mnoho dobrovolníků. Marně. Jen po šesti měsících oznamuje anonym, že jsou mrtvoly dětí zalité v betonu jedné z nově postavených budov.

To se však nepotvrdilo a z poprasku se ukázal jen velmi špatný vtip. Pak se do případu zapojil dokonce parapsycholog. Co se mu povedlo zjistit?

Na mnoha místech visely po zmizení dětí takovéto letáky.
SELHÁNÍ SLAVNÉHO JASNOVIDCE

V listopadu 1966 přijíždí do Austrálie holandský jasnovidec Gerard Croiset (1909–1980). Prochází místa, kde byly děti spatřeny naposledy, a snaží se napojit na energie a síly, které by mu řekly více o jejich osudu.

„Nakonec prohlásil, že děti nebyly uneseny, ale že byly uvězněny pod betonovou podlahu rozestavěného skladu,“ přibližuje jeho závěr americký historik a novinář Troy Lennon s tím, že základy skladu byly později opravdu vykopány.

Žádné pozůstatky se ale nenašly. Byl Croiset podvodník, nebo ho prostě jen zradily jeho schopnosti? Poté, co selhalo klasické vyšetřování i alternativní cesta, zbyly už jen spekulace. A těch je za ty desítky let hned několik.

Nejčastější teorie říká, že si děti vyhlédl pedofil. Prý se s nimi na pláži setkal už několikrát předtím a onoho osudného dne je unesl a pravděpodobně někde zabil. Část lidí dokonce věří, že sourozence unesli mimozemšťané a další, že se utopili v moři.

Děti nepomohl najít ani jasnovidec Gerard Croiset.
Foto: www.abc.net.au, www.pepijnvanerp.nl, addiezierman.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články