18. srpna 1587: V Roanoke se narodí Virginia Dare, první dítě evropských kolonistů v Americe, čili úplně první Američanka, která se pak stává symbolem této záhadně zmizelé osady.
Domů     Neobjasněné události
Zmizení sourozenců Beaumontových: Tragédie bez odpovědí
Filip Appl
od Filip Appl 11.8.2019
5.9tis
475
SDÍLENÍ
5.9tis
ZOBRAZENÍ

Na kraji silnice, u cedule označující autobusovou zastávku, stojí trojice dětí s ručníky a plavkami. Naposledy ještě zamávají své matce a už vstupují do autobusu, který je s tichým pobrukováním veze směrem k městské pláži. Jejich rodiče už je nikdy nespatří.

Další události už známe jen z výpovědí svědků. Děti míří na pláž užít si den plný vodních radovánek a her v písku. Po nějaké době k nim přistupuje vysoký blonďatý muž se štíhlou tváří a opálenou atletickou postavou a něco jim říká.

Všichni se smějí, aniž by tušili, že se stane cokoliv zlého. Později kolem poledne se onen neznámý s dětmi dokonce prochází po pláži a kupuje jim u nedalekého obchodníka koláč s masem. Co se odehrávalo potom, už je pouhou spekulací.

Záhadou, kterou se nepovedlo rozluštit policistům, soukromým detektivům, ani odborníkům na parapsychologii a nadpřirozené jevy. Co o případu víme a kdo všechno v něm figuruje?

Sourozenci Beaumontovi.

NEJVĚTŠÍ PÁTRÁNÍ VŠECH DOB

Vše se odehrává v lednu roku 1966 na předměstí jihoaustralského města Adelaide. Trojice dětí Jane, Aren a Grant Beaumontovi se s dovolením rodičů vydává na nedalekou pláž, ze které už se ale domů nevrátí.

Poslední známé svědectví hovoří o dětech, které odcházely z pláže kolem třetí hodiny odpolední, asi o hodinu později, než měly být doma. Rodina dlouho neváhá a volá policii, která rozjíždí jednu z největších pátracích akcí v dějinách Austrálie.

Fotografie sourozenců jsou snad na každém rohu a probíhají i v médiích. Kromě vyšetřovatelů pátrají i sousedé, soukromý detektiv a mnoho dobrovolníků. Marně. Jen po šesti měsících oznamuje anonym, že jsou mrtvoly dětí zalité v betonu jedné z nově postavených budov.

To se však nepotvrdilo a z poprasku se ukázal jen velmi špatný vtip. Pak se do případu zapojil dokonce parapsycholog. Co se mu povedlo zjistit?

Na mnoha místech visely po zmizení dětí takovéto letáky.

SELHÁNÍ SLAVNÉHO JASNOVIDCE

V listopadu 1966 přijíždí do Austrálie holandský jasnovidec Gerard Croiset (1909–1980). Prochází místa, kde byly děti spatřeny naposledy, a snaží se napojit na energie a síly, které by mu řekly více o jejich osudu.

„Nakonec prohlásil, že děti nebyly uneseny, ale že byly uvězněny pod betonovou podlahu rozestavěného skladu,“ přibližuje jeho závěr americký historik a novinář Troy Lennon s tím, že základy skladu byly později opravdu vykopány.

Žádné pozůstatky se ale nenašly. Byl Croiset podvodník, nebo ho prostě jen zradily jeho schopnosti? Poté, co selhalo klasické vyšetřování i alternativní cesta, zbyly už jen spekulace. A těch je za ty desítky let hned několik.

Nejčastější teorie říká, že si děti vyhlédl pedofil. Prý se s nimi na pláži setkal už několikrát předtím a onoho osudného dne je unesl a pravděpodobně někde zabil. Část lidí dokonce věří, že sourozence unesli mimozemšťané a další, že se utopili v moři.

Děti nepomohl najít ani jasnovidec Gerard Croiset.
Foto: www.abc.net.au, www.pepijnvanerp.nl, addiezierman.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Filip Appl 17.8.2022 1.2tis
Blue jet, což v překladu znamená něco jako „modrý výtrysk“ nebo „modrý proud“. Takový název dali vědci jednomu z nejvzácnějších blesků, které existují. Nový výzkum ukazuje, že právě tento blesk může být až nepředstavitelně silný. Nedávno provedená studie se zaměřila na lepší poznání obrovského blesku, který udeřil v roce 2018 nad americkým státem Oklahoma. Vědce […]
od Dalibor Vrána 16.8.2022 898
Skunk Ape, doslova přeloženo jako opičí skunk nebo Oposkunk, je jižanským bratrancem Bigfoota, Seskveče a dalších bájných lidoopích kryptidů. Na Floridě hlásí jeho pozorování tak často, že tu vzniká i oficiální velení pro zkoumání tohoto tvora! Má jej pod palcem Američan Dave Shealy, který zasvětil svůj život snaze o prokázání Oposkunkovy existence. Nejčastěji na něj […]
od Eva Soukupová 15.8.2022 1.9tis
Polsko se 10. dubna 2010 probouzí do nejtragičtějších rána poválečné historie. Krátce před devátou hodinou tamního času se u západoruského Smolenska zřítil polský vládní speciál a země tak v jediném okamžiku přichází o drtivou většinu politického i vojenského vedení. Podle řady konspiračních teorií však nešlo o nehodu. Na palubě letadla Tupolev-Tu 154 sedí tehdejší polský […]
od Lucie Kubešová 15.8.2022 2.0tis
Vše se seběhlo počátkem roku 2013. Tehdy do Los Angeles přijela 21letá Elisa Lam a ubytovala se v hotelu Cecil. Šlo o vysokoškolskou studentku, dceru přistěhovalců z Hongkongu. S rodiči žila ve Vancouveru, kde navštěvovala Univerzitu Britské Kolumbie. Měla určité psychické potíže, které léčila, zatímco její studijní výsledky byly pro ni neuspokojivé. Proto se rozhodla […]
od Dalibor Vrána 15.8.2022 2.1tis
K úplně prvním dílům legendární herní ságy Pokémon patří Red a Blue. Váže se k nim však mrazivá legenda, která patří k těm nejznámějším strašidelným historkám z videoherního světa… Hráč během svého putování dorazí do Levandulového města, což je místo, kde se nachází pokémoní hřbitov. Úkol zní: Dostat se na vrchol věže, kterou posedl rozzuřený […]