5. prosince 1945: V oblasti bermudského trojúhelníku mizí pětičlenná letka amerických torpédových bombardérů Avenger.
Domů     Způsobil ničivé tsunami v Indickém oceánu člověk?
Způsobil ničivé tsunami v Indickém oceánu člověk?
od 24.7.2022
1.7tis
Pohled na zkázu způsobenou tsunami v roce 2004. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo
176
SDÍLENÍ
1.7tis
ZOBRAZENÍ

Je 26. prosince 2004. V Evropě a různých dalších částech světa klesají teploty, a tak se stejně jako každou zimu vydávají tisíce turistů zahřát na pláže Thajska, Srí Lanky a Indonésie. Chtějí utéct mrazům, užít si tropický ráj.

Netuší ale, že i tady budou muset brzy utíkat, a že se to mnoha z nich nepovede…

Pohled na zkázu způsobenou tsunami v roce 2004. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo Mohl tak ničivé neštěstí způsobit člověk? FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Nejsmrtonosnější vlny tsunami v dějinách smetou vše, co jim stojí v cestě. Během pouhých několika hodin umírá 230 000 lidí.

reklama

Obří vlny způsobí zemětřesení ukazující na Richterově škále drtivou sílu 9,1. Je s podivem, že moderní seizmologické přístroje nedokáží nic takového předvídat, nikdo není varován… nebo ano? Zde ožívají konspirační teorie.

O nebezpečí prý ví ředitel organizace NOAA (National Oceanic Atmospheric Administrations, americká vládní organizace zodpovědná za kontrolu podnebí a životního prostředí – pozn. red.) Charles McCreery.

Podle svých slov se pokouší ohrožené státy kontaktovat, avšak nedaří se mu navázat spojení! Kdo naopak v oblasti připraven je, to je americké námořnictvo.

Krátce po úderu tsunami má být na místě 2000 mužů, s rozkazem částečně obsadit území s bohatými zásobami nafty. Indonéští záchranáři zasahující na místě navíc objeví něco zvláštního – radioaktivní vodu. Mohlo tak jít snad o něco jiného než o přírodní katastrofu?

Mohl tak ničivé neštěstí způsobit člověk? FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo
Mohl tak ničivé neštěstí způsobit člověk? FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Padouch, nebo hrdina?

Podle konspirátorů vyvolal celý průšvih jaderný výbuch, vykonaný na příkaz tehdejšího prezidenta USA George Bushe ml. (*1946).

reklama

Ten je těsně předtím podruhé zvolen prezidentem USA a prý mu jde o přibrzdění rostoucích východoasijských ekonomik, smetení zdejších teroristických organizací a posilnění své pozice coby hrdiny, který vyrazí oblasti na pomoc. Využití tzv.

tsunami bomb zkoumá už během 2. světové války armáda Nového Zélandu. Údajně se snaží pomocí umělých podmořských výbuchů vytvořit obrovské přívalové vlny a výsledky jejích pokusů podle spekulací velmi zajímá zejména Amerika.

Už v roce 1997 varuje tehdejší ministr obrany USA William Cohen (*1940) před novým typem ekoterorismu, jehož zbraněmi budou „úpravy podnebí, spouštění zemětřesení či sopečných erupcí. To vše ovládáno na dálku“.

Podařilo se snad ničivou zbraň sestrojit samotným Američanům? Mohli ji bez skrupulí otestovat roku 2004 na nevinných příslušnících cizích národů? Již měsíc před osudným 26. prosincem dochází na pobřeží Tasmánie k hromadným úhynům delfínů a velryb.

reklama

I to je prý důsledek uměle vyvolaných výbuchů! Podle alternativní teorie ale za jaderným výbuchem nestojí USA, nýbrž Indie, závodící v nukleárním zbrojení se sousedním Pákistánem. Šlo o neopatrné manévry, či cílenou demonstraci síly?

Nebo si zkrátka někteří lidé nechtějí přiznat, že na přírodu jsme stále krátcí a že nás může kdykoliv dostat?

reklama
Související články
od 5.12.2022 169
Během druhé světové války se odlehlá vesnice ve Švýcarsku stala místem podivných událostí, a to když tam zůstala britská rota vojáků. Nejprve začalo mizet dřevo, následovaly plachty a cennosti, až jednoho dne zmizelo dítě. Když pak zmizelo více dětí a také řadový voják z britské společnosti, po okolí se rozšířily zvěsti o monstru. [cap
od 5.12.2022 297
Od nepaměti kolují po světě legendy o bytostech vyznačujících se velikou silou a nadměrným vzrůstem. Tito giganti většinou vystupují jako obludní, dlouhovlasí obři. Archeologické průzkumy kosterních pozůstatků těchto bytostí a vykopávky různých nástrojů nasvědčující tomu, že na Zemi opravdu žili a možná, že i dosud stále žijí. I když oficiální věda tuto domněnku odmítá, není vyloučeno, že tomu
od 4.12.2022 1.1tis
Pod povrchem francouzské metropole se ukrývá tajemný svět katakomb. Podzemí v minulosti posloužilo jako úložiště lidských ostatků z rušených hřbitovů. Sto devadesát kilometrů chodeb je zároveň nebezpečnou pastí pro ty, kteří by chtěli vstoupit do katakomb bez patřičného vybavení a odpovídajících znalostí. Podzemí současné Paříže začalo vznikat již
od 3.12.2022 2.3tis
24. února 2022 zahájilo Rusko rozsáhlou invazi na Ukrajinu. Během kyjevské ofenzivy, která začala první den bojů, se na sociálních sítích začala šířit videa stíhaček a  tvrzení o pilotovi, který sestřelil několik ruských letadel. Pak se objevilo tvrzení, že to byl pilot MiGu-29 přezdívaný "Kyjevský duch". Ukrajinské ministerstvo obrany nejprve tvrdilo, že Duch z Kyjeva by mohl být jedním z desí
od 2.12.2022 2.7tis
Rodiče Jarmily K. z Brna bydlí na Vysočině. Jejich dcera se provdá za mladíka z Brna a nastěhuje se k němu. Zprvu za rodiči jezdí o každém volném víkendu, s narozením druhého potomka ale frekvence návštěv pomalu klesá. Na začátku nového milénia se vídají přibližně šestkrát za rok a jednou týdně si zavolají. Tatínkova holčička „S mamkou jsme si obvykle vola