reklama
5. října 1925: Archeolog Howard Carter vstupuje do pohřební komory údajně prokletého faraona Tutanchamona.
Domů     Neobjasněné události
Způsobil paniku a několik úmrtí v texaském městečku satanský kult?
Marek Hadrbolec
od Marek Hadrbolec 28.4.2020
6.2tis
Oběšením mladého chlapce začal děsivý příběh městečka Childress ZDROJ: mysteriousuniverse
479
SDÍLENÍ
6.2tis
ZOBRAZENÍ

Childress, poklidné městečko v americkém Texasu, které dnes žije klidným, nepříliš zajímavým životem. Přesto se právě tady v osmdesátých letech minulého století odehrála série několika děsivých záhad, nad kterými místním dodnes zůstává rozum stát. Vše začalo oběšením sedmnáctiletého Tatea Rowlanda.

Oběšením mladého chlapce začal děsivý příběh městečka Childress ZDROJ: mysteriousuniverse V okolí města se měly dít podivné rituály ZDROJ: mysteriousuniverse.com Childress, město, které v osmdesátých letech ovládl strach ze satanismu ZDROJ: cityofchildress.com Podobné pohledy vídali lidé v městských parcích ZDROJ: mysteriousuniverse.com

Chlapcovo tělo nalezl jeho kamarád, který s ním byl ten večer posedět venku u piva. Podle Chada mladík už během večera vyhrožoval sebevraždou, prý kvůli nešťastné lásce. Poté, co se Chad na chvíli vzdálil a následně se vrátil, našel tělo kamaráda viset na stromě bez známek života.

ZÁHADNÉ OKOLNOSTI

Poté, co se případem začala zabývat policie, se daly věci do pohybu. Chadova výpověď se totiž několikrát změnila, poté, co policisté objevily na krku mrtvého mladíka více stop po laně. Chad přiznal, že se Tate pokoušel s jeho pomocí oběsit už před tím.

Při tomto pokusu mu ale prasklo lano. Na druhý pokus už se ale tento čin spáchaný kvůli nešťastné lásce povedl. Chad tvrdil, že se bál říct pravdu, aby se nedostal do zbytečných problémů.

ŽENA V ČERNÉM

Celý případ začínal nabývat na záhadnosti. Tateův pohřeb navštívila podivná žena v černém, kterou nikdo neznal a která zmizela dříve, než se jí kdokoliv stačil na něco zeptat. Jeden z chlapců, kteří se obřadu zúčastnili, se navíc dostal do podivného transu, při kterém neustále opakoval slovo sebevražda.

Kolem chlapcova hrobu se pak měly objevovat podivné cizí postavy. Městem brzy začaly kolovat zprávy o místním satanistickém kultu a lidských obětech.

PANIKA NARŮSTÁ

Strach a nervozita se brzy projevily v hlášeních, které dostávala policie. V parcích Childressu a v opuštěných domech se měly scházet satanisté, zatímco další se pokoušeli unášet modrooké a blonďaté děti.

Patnáctiletý chlapec dokonce tvrdil, že je součástí kultu, a že spolu s ostatními členy byli u toho, když se Tate oběsil. Následně se vymlouval, že si tuto historku v opilosti vymyslel. Mezitím se na Tateově hrobě a v jeho okolí začaly objevovat vyryté pentagramy. Město pomalu ovládala panika a strach z neznámého.

NALEZENA MRTVOLA

Nedlouho poté byla nalezena mrtvola Tateovi starší sestry Terrie. Opila se a pod vlivem drog se následně v posteli udusila vlastními zvratky. To vyvolalo v městečku ještě více otázek. Smrt dvou sourozenců nemohla být podle mnoha lidí jen náhoda.

Do města se dokonce začaly sjíždět okultní experti na satanismus. Nikomu se však nedařilo narůstající strach utišit.

DRUHÝ POKUS O SEBEVRAŽDU

Nedlouho na to došlo k dalšímu pokusu mladého člověka o sebevraždu. Oběsit se pokusil Darwin Wilks, který za sebou nechal tento vzkaz: „Vím něco, co policie neví. Vím, kdo zabil Terrie. Nemohu s tím žít.“ Avšak poté, co se Darwin v nemocnici zotavil, tvrdil, že si nic nepamatuje a že neví, že by takový vzkaz napsal.

Stejně jako dvě předchozí oběti se v Darwinově těle našlo nemalé množství Elavilu, silného sedativa.

Postupem času hrůza z místních obyvatel vyprchala. Nic to však nemění na tom, že velká část podivných okolností, které ovládly městečko Childress, zůstává dodnes nevysvětlená. Nad oblastí se stále vznáší hrozba existence nebezpečného satanistického kultu.

Je možné, že se lidé, kteří mají paniku ve městě na svědomí, jednou vrátí? Nebo šlo opravdu jen o shodu náhod?

Foto: viz galerie
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 4.10.2022 153
Snad každé velké jezero světa má také svou vlastní příšeru. Rozlehlé ruské jezero Bajkal staré desítky milionů let rozhodně není výjimkou. Na rozdíl od ostatních jezer obývaných převážně záhadnými ještěry však v Bajkalu údajně žijí vyspělé bytosti podobné lidem.     Ruský moderní folklor líčí tajemné obyvatele prastarého jezera jako napůl žraloky a napůl lidi. […]
od Dalibor Vrána 3.10.2022 2.0tis
Hluboké vietnamské džungle prý mohou obývat stvoření zvaná batutut, neboli „lesní lidé“. Zmínka o nich se poprvé objevuje už v roce 1947, ale až v 70. letech se jim dostává větší pozornosti díky svědeckým výpovědím vojáků. O nich později ve své knize Podivné, ale pravdivé příběhy z války ve Vietnamu píše americký válečný veterán Kregg […]
od Dalibor Vrána 3.10.2022 2.5tis
Jezero Brosno leží zhruba 400 km na jih od Moskvy. Rozlohou neohromí, ale za to v některých místech sahá až do hloubky 160 metrů. A právě tam má přežívat obrovský ještěr, který se čas od času vynoří. Podle legend k smrti vyděsí už tatarské nájezdníky v 9. století. Tehdy se chystají dobýt ruské město Novgorod, […]
od Mirek Brát 3.10.2022 2.7tis
Pokud bychom si někde přečetli, že statný Skandinávec zapomněl na ostrově Madeira myšku, možná by nás napadlo cosi o roztržitém digitálním nomádovi, co rád tráví zimní siestu, nejlépe s notebookem pod hlavou, přeci jen v teplejších krajích. Není však myška jako myška… Madeira, potažmo Madeirské souostroví, je portugalská autonomní oblast v Atlantském oceánu. Osídlena byla právě Portugalci, kteří […]
od Dalibor Vrána 2.10.2022 1.6tis
Píše se rok 1933 a baron Georg Günther von Forstner (1882–1940), bývalý kapitán německé ponorky U-28 z bojů 1. světové války, usedá k rozhovoru s novinářem. Chce vypovědět příběh, který ho budí ze spaní už skoro 20 let… Příběh zkázy britského parníku Iberian, k níž dochází nedaleko Irska 30. července 1915, po mohutném torpédování. Podvodní […]