Skip to content

Způsobil paniku a několik úmrtí v texaském městečku satanský kult?

Childress, poklidné městečko v americkém Texasu, které dnes žije klidným, nepříliš zajímavým životem. Přesto se právě tady v osmdesátých letech minulého století odehrála série několika děsivých záhad, nad kterými místním dodnes zůstává rozum stát.

Vše začalo oběšením sedmnáctiletého Tatea Rowlanda.

Chlapcovo tělo nalezl jeho kamarád, který s ním byl ten večer posedět venku u piva. Podle Chada mladík už během večera vyhrožoval sebevraždou, prý kvůli nešťastné lásce. Poté, co se Chad na chvíli vzdálil a následně se vrátil, našel tělo kamaráda viset na stromě bez známek života.

ZÁHADNÉ OKOLNOSTI

Poté, co se případem začala zabývat policie, se daly věci do pohybu. Chadova výpověď se totiž několikrát změnila, poté, co policisté objevily na krku mrtvého mladíka více stop po laně. Chad přiznal, že se Tate pokoušel s jeho pomocí oběsit už před tím.

Při tomto pokusu mu ale prasklo lano. Na druhý pokus už se ale tento čin spáchaný kvůli nešťastné lásce povedl. Chad tvrdil, že se bál říct pravdu, aby se nedostal do zbytečných problémů.

ŽENA V ČERNÉM

Celý případ začínal nabývat na záhadnosti. Tateův pohřeb navštívila podivná žena v černém, kterou nikdo neznal a která zmizela dříve, než se jí kdokoliv stačil na něco zeptat. Jeden z chlapců, kteří se obřadu zúčastnili, se navíc dostal do podivného transu, při kterém neustále opakoval slovo sebevražda.

Kolem chlapcova hrobu se pak měly objevovat podivné cizí postavy. Městem brzy začaly kolovat zprávy o místním satanistickém kultu a lidských obětech.

PANIKA NARŮSTÁ

Strach a nervozita se brzy projevily v hlášeních, které dostávala policie. V parcích Childressu a v opuštěných domech se měly scházet satanisté, zatímco další se pokoušeli unášet modrooké a blonďaté děti.

Patnáctiletý chlapec dokonce tvrdil, že je součástí kultu, a že spolu s ostatními členy byli u toho, když se Tate oběsil. Následně se vymlouval, že si tuto historku v opilosti vymyslel. Mezitím se na Tateově hrobě a v jeho okolí začaly objevovat vyryté pentagramy.

Město pomalu ovládala panika a strach z neznámého.

NALEZENA MRTVOLA

Nedlouho poté byla nalezena mrtvola Tateovi starší sestry Terrie. Opila se a pod vlivem drog se následně v posteli udusila vlastními zvratky. To vyvolalo v městečku ještě více otázek. Smrt dvou sourozenců nemohla být podle mnoha lidí jen náhoda.

Do města se dokonce začaly sjíždět okultní experti na satanismus. Nikomu se však nedařilo narůstající strach utišit.

DRUHÝ POKUS O SEBEVRAŽDU

Nedlouho na to došlo k dalšímu pokusu mladého člověka o sebevraždu. Oběsit se pokusil Darwin Wilks, který za sebou nechal tento vzkaz: „Vím něco, co policie neví. Vím, kdo zabil Terrie. Nemohu s tím žít.

“ Avšak poté, co se Darwin v nemocnici zotavil, tvrdil, že si nic nepamatuje a že neví, že by takový vzkaz napsal. Stejně jako dvě předchozí oběti se v Darwinově těle našlo nemalé množství Elavilu, silného sedativa.

Postupem času hrůza z místních obyvatel vyprchala. Nic to však nemění na tom, že velká část podivných okolností, které ovládly městečko Childress, zůstává dodnes nevysvětlená. Nad oblastí se stále vznáší hrozba existence nebezpečného satanistického kultu.

Je možné, že se lidé, kteří mají paniku ve městě na svědomí, jednou vrátí? Nebo šlo opravdu jen o shodu náhod?

Foto: viz galerie
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články