21. dubna 2008: Nad americkým Phoenixem se znovu objevují neidentifikovatelné světla.
Domů     Zrcadlo z Myrtové plantáže: Jsou v něm uvězněny lidské duše?
Zrcadlo z Myrtové plantáže: Jsou v něm uvězněny lidské duše?
od 25.2.2023
3.1tis
Počet předčasných úmrtí spojovaných s plantáží je znepokojivý, foto Pixabay
322
SDÍLENÍ
3.1tis
ZOBRAZENÍ

Historické předválečné sídlo a bývalá plantáž údajně stojí na prastarém indiánském pohřebišti a navíc se tu odehrálo několik tragických událostí.

Možná to je důvodem, proč je stavení plné přízraků a záhadných jevů označováno za jeden z nejstrašidelnějších domů v Americe a možná i ve světě.

Počet předčasných úmrtí spojovaných s plantáží je znepokojivý, foto Pixabay Myrtlová plantáž je prý plná duchů, foto Bogdan Oporowski / Creative Commons / CC BY-SA 3.0 Ve strašidelném zrcadle mají přebývat duchové, foto Chris Light / Creative Commons / CC BY-SA 4.0

Sídlo v americkém městečku St. Francisville v Louisianě nechal v roce 1796 postavit úspěšný právník David Bradford (1762–1808). Po jeho smrti přechází správa plantáže do rukou právníkovy dcery a jejího manžela.

Sara Mathilda a Clarke Woodruff, který byl rovněž Bradfordovým studentem, než se stal jeho zetěm, spolu počnou dvě dcery a jednoho syna.

Právě Woodruffovi sehrávají důležitou roli v nejznámější legendě o Myrtové plantáži, v jejím centru ale stojí někdo jiný – mladá černošská otrokyně Chloe.

Podle různých verzí je Chloe Woodruffem nucena stát se jeho milenkou, podle dalších tajně naslouchala jeho obchodním hovorům, aby se naučila obchodním technikám. V obou případech je ale odhalena Woodruffem či jeho ženou a za trest je jí odříznuto jedno ucho.

To pak schovává pod zeleným turbanem. Přízračná černoška se zeleným turbanem se prý na plantáži zjevuje dodnes. Vrátil se její duch tam, kde prožila takové utrpení?

Myrtlová plantáž je prý plná duchů, foto Bogdan Oporowski / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
Myrtlová plantáž je prý plná duchů, foto Bogdan Oporowski / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Uvězněné duše

Chloe se za tento krutý trest zřejmě rozhodne pomstít, protože rodině následně upeče koláč, do kterého přidá extrakt z prudce jedovatého oleandru. Koláč ale sní jen Sara a její dvě dcery. Všechny tři na otravu umírají.

Když se to ostatní otroci dozvědí, nechají Chloe pověsit a její tělo hodí do řeky Mississippi. Jenže celá věc má ještě dohru.

Bývá totiž zvykem, že když v domě někdo zemře, musí být všechna zrcadla zakryta, neboť v dřívějších dobách lidé věřili, že jsou jakousi branou do jiného světa. Jedno zrcadlo však zakryto nebylo, lze jen hádat, jestli záměrně či nedopatřením.

Vinou toho ale zůstaly duše mrtvé ženy a jejích dcer navždy uvězněné ve světě za zrcadlem. Má to ale háček. O otrokyni jménem Chloe, která kdy na plantáži pracovala, neexistuje jediný záznam. Je dokonce možné, že Woodruffovi žádné otroky ani neměli.

Sara Mathilda a jedna její dcera skutečně v letech 1823 a 1824 zemřely, nikoli však na otravu, nýbrž na žlutou zimnici. Naopak druhá dcera se prokazatelně ve zdraví dožila dospělosti. Tak jak to tedy bylo?

Ve strašidelném zrcadle mají přebývat duchové, foto Chris Light / Creative Commons / CC BY-SA 4.0
Ve strašidelném zrcadle mají přebývat duchové, foto Chris Light / Creative Commons / CC BY-SA 4.0

Přízraky v zrcadle

Není vyloučeno, že příběh o smrti ženy a její dcery je později záměrně dramatizován a upravován, aby posluchače řádně vyděsil. Jeho základ ale může být pravdivý. Sara Mathilda a její dcera skutečně zemřely.

Možná bylo zrcadlo v těchto okamžicích skutečně opomenuto. Mohlo ale do sebe vtáhnout duše zemřelých? Mnohá svědectví z plantáže, kde prokleté zrcadlo v pozlaceném zdobeném rámu visí dodnes, hovoří za vše.

Různé přízraky jsou prý vídány po celém domě, ale právě starožitné zrcadlo lovcům duchů poskytuje ty nejzajímavější materiály. Návštěvníci domu v něm vídají otisky dlaní, podivné znaky či dokonce postavy oblečené ve staromódním oblečení.

Pokud ale nejde o duchy otrávené matky a dvou dcer Woodrufových, neboť se prokázalo, že předčasně zemřela jen jedna z dcer, komu přízraky patří?

Mrtvých je víc

Pohlédneme-li do minulosti sídla, vyjde najevo, že přízraky skutečně nemusí patřit rodině Woodrufových. Lidí tu totiž zemřelo mnohem víc a je tedy skutečně možné, že nepravdivá legenda byla ke zjevením v zrcadle přiřazena až mnohem později.

V roce 1834 do sídla přichází plantážník Ruffin Grey Stirling (1795–1854) se svou ženou Mary Catherine Cobb (1813–1880) a dvěma dětmi. Žena průběžně porodí ještě 7 dalších potomků, ale osud rodiny je tragický.

Pět ze sedmi dětí narozených na plantáži umírá předčasně na tyfus. A ve stejný rok, když ze světa odejde majitel stavení Ruffin Grey Stirling, je v domě zabit i jeho nejstarší potomek, tehdy 23letý Lewis. Mohou přízraky v zrcadle patřit spíše této rodině?

Počet předčasných úmrtí spojovaných s plantáží tomu nasvědčuje. Poté, co vypukne občanská válka, se sídlo pokusí vyrabovat trojice vojáků. Ti krátce poté zemřou. A v roce 1871 je zavražděn další z majitelů stavby William Winter.

Tíží dům nějaké smrtelné prokletí? Možná smrt rozsévá právě ono prokleté zrcadlo!

Foto: viz popisky fotografií
Štítky:
reklama
Související články
od 20.4.2024 1.4tis
Jak scéna z amerického seriálu Hra o trůny vypadá podivný výjev, který zkoumají archeologové na švédském ostrově Öland. Důvodem je nalezení ostatků téměř tří desítek mužů, kteří zemřeli za více než podivných okolností. Kdo je zabil? A jaký k tomu měl důvod? Záhada ostrova Öland, jenž se nachází v Baltském moři, není ve skutečnosti ničím novým. Ar
od 20.4.2024 1.8tis
V roce 2018 obletěla světová média zpráva o podivné nehodě v Singapuru. Auto, které se prý zjevilo prakticky odnikud, se srazilo na křižovatce s jiným vozidlem a způsobilo vážnou nehodu. Jak něco takového vysvětlit? Mohlo auto pocházet z paralelní reality? Bílé vozidlo na rušné křižovatce v Singapuru zatáčí doprava. Cesta se zdá být jasná a na
od 19.4.2024 1.7tis
Zříceninu hradu Trosky najdeme na vrcholu stejnojmenného kopce v okrese Semily v Libereckém kraji. Nachází se na území Chráněné krajinné oblasti Český ráj. Jde o jeden z našich nejnavštěvovanějších hradů vůbec. Pravděpodobně neznámější místní pověst vypráví o Bábě a Panně, dvou ženách, které se velmi nesnášely, a proto každá z nich žila v jedné z věží hradu.
od 19.4.2024 2.2tis
Kaňon Niles v Kalifornii patří mezi místa, která jsou na jednu stranu oblíbená mezi turisty, na stranu druhou se jich však drží temná aura místa, na kterém se zdržuje smrt. V případě Niles je řeč především o tajemných zmizeních a nejrůznějších nadpřirozených jevech. Skutečně se tam zjevují duchové a podivní tvorové? Náročným terénem postupu
od 19.4.2024 2.5tis
Smrt amerického prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho stále vzbuzuje nebývalé množství otázek. Před několika měsíci však americký národní archiv zveřejnil tisíce stran dosud tajných dokumentů týkajících se této události. Vyplývá z nich konečně, kdo Kennedyho zabil?   Amerického prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Oddanou lásku utnula gilotina
historyplus.cz
Oddanou lásku utnula gilotina
Na popravčí pódium vstupuje s hlavou pyšně vztyčenou, ale vzápětí ho dostihne zpráva o uvěznění milované manželky. Hrdý revolucionář se mění v lidskou trosku, která se bude marně vzpírat katům. Velká francouzská revoluce prochází další fází. Její největší osobnosti se názorově štěpí. V nově zřízeném Národním konventu mají hlavní slovo girondisté, některým jejich dosavadním spolubojovníkům však připadají příliš
Lečo v modernějším provedení
nejsemsama.cz
Lečo v modernějším provedení
Papriky, rajčata a samozřejmě vejce, to v leču nesmí chybět. My přidáme ještě spoustu bylinek. Suroviny: 4 vejce 1 červená paprika 2 stroužky česneku 100 g rajčatového protlaku 1 konzerva loupaných rajčat sůl, pepř 1 menší cibule hrst čerstvé petrželky hrst čerstvého koriandru 1 lžička mleté uzené papriky 2 lžíce olivového oleje Postup: V pánvi na oleji nechte
Archeopark Modrá: Jak to vypadalo v dobách Velkomoravské říše?
epochanacestach.cz
Archeopark Modrá: Jak to vypadalo v dobách Velkomoravské říše?
Jak to vypadalo v dobách Velkomoravské říše, o tom se můžeme přesvědčit jen kilometr od poutního areálu ve Velehradě, v Archeoskanzenu Modrá. Představuje opevněné sídliště z dob Velké Moravy vybudované na základě skutečných archeologických nálezů přímo ze zdejší lokality. Prostor je členěn do několika tematických celků. Fortifikační část se věnuje typům dobových opevnění od hradeb ze dřeva a
Značka Goldbergh představila svou novou fitness kolekci v Miami stylu
iluxus.cz
Značka Goldbergh představila svou novou fitness kolekci v Miami stylu
Značka Goldbergh, oblíbená mezi milovníky sportovního oblečení, s hrdostí představuje svou nejnovější fitness kolekci. Tento rok je poprvé obohacena o kompletní řadu oblečení pro resort wear, což přin
Záviděla mi i cizího tatínka
skutecnepribehy.cz
Záviděla mi i cizího tatínka
Byly jsme sestry i kámošky. Pak jsme vyrostly. A naše cesty se začaly rozcházet, když šlo o peníze. Dodnes nechápu, proč se tak změnila. I když… Změnila. Ona byla vždy na peníze, ale mě se až tak nedotýkalo, když šmelila nějaký koruny, co jí dala máma na svačiny. Nikdy by mě však nenapadlo, že naši rodinu může něco až
Bude Vondráčková tančit ve Stardance?
nasehvezdy.cz
Bude Vondráčková tančit ve Stardance?
Další řada taneční show StarDance se nezadržitelně blíží. Postupně se odkrývá, kdo z řady známých osobností v ní bude tančit. Jednou z účastnic má být podle internetových médií herečka ze seriálu U
Děti se připravují na nové učitele. Budou jimi chatboti
21stoleti.cz
Děti se připravují na nové učitele. Budou jimi chatboti
Umělá inteligence je tu, ať se to někomu líbí nebo ne. Nabízí přehršel možností, ale také ukrývá nemálo čertových kopýtek. A tak je tomu i v oblasti vzdělávání. Sal Khan, výkonný ředitel Khan Academy
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Do hlubin jeskyně Výpustek: Ukrývá největší krasové jezero u nás?
epochalnisvet.cz
Do hlubin jeskyně Výpustek: Ukrývá největší krasové jezero u nás?
Před badatelem Josefem Urbánkem leží právě dokončená mapa. Zakreslená je na ní také obří vodní plocha. Urbánek totiž ve 20. a 30. letech minulého století postupně prozkoumal záhadnou jeskyni Výpustek. Údajně v ní objevil také přírodní unikát. Po něm se ale úplně slehla zem. Existuje vůbec a může nás k němu mapa přivést?   Rozlehlými prostorami
Vytvořte si svou rustikální nádobu
panidomu.cz
Vytvořte si svou rustikální nádobu
Zahradní koryta a kamenné nádoby jsou dnes velmi módní. Ale trh je prakticky vyčerpaný a nedají se téměř sehnat. Udělejte si jejich imitaci, která je téměř k nerozeznání od originálu. Ozdobte se zahradu vlastnoručně vyrobenými nádobami z umělého kamene. Můžete si ho udělat sami. Z hmoty, které se říká hypertufa. A co víc, můžete si vymyslet, jaký bude
Opékané španělské papričky
tisicereceptu.cz
Opékané španělské papričky
Ve Španělsku se konzumují jako předkrm. Vy si je můžete vychutnat třeba jako přílohu k masu. Suroviny 250 g čestvých papriček Pimientos de Padrón hrubozrnná (uzená) sůl kvalitní olivový olej
Vnuknutí svaté Anny: Skutečně vyléčila slepého rolníka?
epochaplus.cz
Vnuknutí svaté Anny: Skutečně vyléčila slepého rolníka?
V naší republice se nachází celá řada poutních míst, která měla být svědkem mnoha zázračných vyléčení. Jedno z nich najdeme rovněž v blízkosti Prahy, přibližně jeden kilometr od obce Strančice. Vnuknutí svaté Anny Roku 1820 měl prý jakýsi velice zbožný rolník, jenž byl postižen slepotou, vnuknutí od svaté Anny, aby šel do lesa Jedlovce, kde