22. června 1633: Svaté oficium v Římě donutí Galilea Galileiho (1564–1642), aby po bouřlivé polemice odvolal své kacířské názory, že Země není středem vesmíru a je kulatá.
Domů     10 záhadných otázek na červen: Jak pořídit EVP a jak se věští z křišťálové koule?
10 záhadných otázek na červen: Jak pořídit EVP a jak se věští z křišťálové koule?
od 6.6.2024
2.5tis
Cestou k vidění skrze křišťálovou kouli je prý upadnutí do transu… Foto: Pixabay
287
SDÍLENÍ
2.5tis
ZOBRAZENÍ

Tajemství Mona Lisy i Johanky z Arku, zmizení lorda Lucana a mnohé další, po čem pátráme v červnových otázkách!

Cestou k vidění skrze křišťálovou kouli je prý upadnutí do transu... Foto: Pixabay Jaká tajemství ukrývá? Foto: Pixabay Jak poznáme, že nás posedla temná síla? Foto: Pixabay

Má Mona Lisa v očích vepsán skrytý vzkaz?

Okolo tajemného obrazu Mona Lisa se točí neuvěřitelné množství otázek. Koho zde vlastně slavný renesanční umělec Leonardo da Vinci (1452–1519) vyobrazil?

Skutečně jde o italskou ženu jménem Lisa Gherardini (1479–1542), která je namalované krásce asi nejpodobnější? V roce 2010 přicházejí vědci z italského Národního výboru pro kulturní dědictví s další záhadou.

Po zvětšení obrazu pomocí speciální technologie na něm totiž naleznou do té doby zcela skrytá písmena a číslice. V pravém oku jsou objevena písmena LV (což by mohlo odkazovat na iniciály autora), v levém oku zase CB či CE (o jejich významu se stále diskutuje). Nad klenutým mostem na pozadí obrazu se prý navíc ukrývá součíslí 72.

Jaká tajemství ukrývá? Foto: Pixabay
Jaká tajemství ukrývá? Foto: Pixabay

Jaké hlasy promlouvaly k Johance z Arku?

Francouzská dívka Johanka z Arku (1412–1431) nežije v lehké době. Právě totiž zuří boje mezi její domovinou a Anglií. Stoletá válka (1337–1453) patří mezi nejkrvavější středověké konflikty vůbec.

Johanka navíc ve svých 13 letech začne slýchat jakési hlasy, které ji údajně vybízejí tomu, aby zachránila Francii. Dívka proto přesvědčí francouzského krále Karla VII. (1403–1461), aby jí poskytl vojsko, a stane se z ní obávaná válečnice.

Francie ve válce nakonec zvítězí, ale samotná Johanka je upálena. Až do své smrti trvá na tom, že slýchala hlasy světců a andělů, kteří se jí později také zjevovali.

Podle současných psychologů ale trpěla spíše schizofrenií (duševní onemocnění, které způsobuje poruchy vnímání reality–pozn. red.).

Jak funguje věštba z křišťálové koule?

Průhledný nerost známý jako křišťál považují mnozí lidé již od pravěku za prostředek k prohloubení jasnovideckých schopností. Právě proto se z něj vyrábějí koule, ze kterých jsou prý určití lidé schopni vyčíst důležité informace o naší budoucnosti.

Upřeným pohledem na tento předmět si věštec údajně navozuje stav transu, během něhož může vidět věci, které jsou ostatním skryty. Skeptici ale namítají, že podobná tvrzení nejsou dostatečně vědecky podložená.

Žil v Československu muž s telepatickými schopnostmi?

Úředník Pavel Štěpánek zamotá v 60. letech hlavu mnohým československým vědcům. U tohoto rodilého Pražáka se totiž údajně projevují neuvěřitelné psychické schopnosti. Ve své době je dokumentuje český vědec Milan Rýzl (1928–2011).

Ten se Štěpánkem provádí zajímavý experiment. Během něho vysází na stůl deset karet, na jedné straně černých, na druhé bílých. Štěpánek na ně nemůže vidět, protože jsou zakryty kartonem.

Jeho úkolem přitom je správně určit, zda je ta či ona karta položena černou nebo bílou stranou nahoru. Za 10 let spolupráce se skóre Štěpánkových správných odpovědí stabilně pohybuje kolem 60 %. To přitom odporuje všem teoriím pravděpodobnosti!

Jak poznáme, že nás posedla temná síla? Foto: Pixabay
Jak poznáme, že nás posedla temná síla? Foto: Pixabay

Jak poznáte, že jste posedlí ďáblem?

Nejdříve se prý ve vašem okolí dějí podivné věci (neznámé zvuky v bytě nebo nevysvětlitelná mizení různých předmětů). Do vaší mysli se také dostávají zlé myšlenky a celkově jste na tom fyzicky i psychicky čím dál hůře.

Během samotné posedlosti umíte údajně mluvit starobylými jazyky, máte silnou zášť vůči všemu náboženskému a máte sklony k vulgárnostem. Výjimkou není ani nadlidská síla. Alespoň takto příznaky popisují lidé, kteří posléze museli vyhledat pomoct vymítače.

Jak to bylo se zmizením lorda Lucana?

Britský aristokrat Richard John Bingham (1934–?), známý jako Lord Lucan, se v roce 1963 ožení s překrásnou Veronicou Duncan, která mu následně porodí tři děti. Rodinnou idylku ale záhy vystřídá peklo. Lucan se totiž začne věnovat hazardu.

Dne 7. listopadu roku 1974 dojde v rozhádané rodině ke zvratu. Někdo se Veronicu pokusí zabít a zavraždí přitom chůvu Sandru Rivett. „Za vším stál můj manžel. Jen se štěstím jsem vyvázla živá,“ tvrdí přeživší žena.

Lord Lucan se dává na útěk a prostřednictvím dopisů sděluje přátelům, že je nevinný. Tvrdí, že za útoky stál zcela neznámý útočník. Protože ale uprchlíka nikdy nikdo nedopadne, případ zůstane nevyřešený.

Může se tělo samovolně prodlužovat?

Z celého světa přicházejí svědectví lidí, kteří tvrdí, že na vlastní oči viděli, jak se určitým jedincům bez vnější příčiny mění tvar jejich těl. Jedním z takto postižených lidí má být například italská řádová sestra Veronica Laparelli (1537–1620).

Podle mnoha očitých svědků se jí tělo prodlužuje ve chvílích usilovných modliteb. Nejvýrazněji je to prý patrné na jejím krku, který se údajně protahuje až o 20 centimetrů. Podobných případů je ale ještě mnohem víc.

Samovolné prodlužování těla se prý děje lidem z celého světa, a to bez ohledu na jejich rasu, pohlaví nebo náboženství. Nejčastěji k němu má docházet ve stavu silného mentálního vypětí. Moderní medicína však pro to žádné vysvětlení nemá.

Proč někteří lidé pojídají těla svých protivníků?

Kanibalismus (pojídání masa nebo vnitřních orgánů jiných lidských bytostí–pozn. red.) je rozšířený po celém světě. Když italský mořeplavec Kryštof Kolumbus (1451–1506) objeví v roce 1492 Ameriku, tamější domorodci mu sdělí, že jejich sousedé jsou lidojedi.

Právě od jejich pojmenování „Karibové“ se odvozuje označení kanibalové. Mnohé indiánské kmeny věří, že pozřením těla nepřítele získají jejich sílu a energii. Pojídání svých obětí údajně praktikují během temných rituálů také někteří současní masoví vrazi.

O co šlo v projektu Sign?

Vláda Spojených států amerických musí v červenci roku 1947 řešit nenadálý problém. Čím dál víc lidí pozoruje na obloze neidentifikovatelné létající objekty (UFO).

Na žádost Pentagonu (Ministerstva obrany USA) je s pomocí amerických vzdušných sil Air Force spuštěn tajemný projekt Sign. Ten má celou situaci řešit. Již v únoru roku 1949 ale vláda akci ukončí.

Pracovníci Signu totiž začnou tvrdit, že lidé na obloze pozorují létající stroje mimozemšťanů. Vše je raději nahrazeno projektem Grudge, který pozorování UFO vysvětluje jako přírodní a kosmické jevy. Byly nám zamlčeny důležité informace?

Jak si pořídit vlastní EVP nahrávku?

Fenomén elektronického hlasu (z anglického Electronic Voice Phenomena, zkráceně EVP) je založen na myšlence, že v šumu zvukových nahrávek lze rozeznat hlasy zemřelých lidí. Jde tedy prý o jeden z mnoha způsobů, jak navázat kontakt se záhrobím.

Postačí vám k tomu běžný kazetový rekordér s mikrofonem. Šum si zajistíte například pomocí rozladěného rádia nebo zapnutého větráku. Zapněte rekordér a počkejte zhruba 30 sekund. Pak položte jakoukoli otázku a nahrávejte ještě několik minut.

Záznam posléze převeďte do počítače a analyzujte pomocí nějakého kvalitního softwaru pro práci se zvukem. Pokud šum dostatečně zeslabíte, můžete údajně zaslechnout hlasy z onoho světa.

Foto: Pixabay
Lokalita:
Související články
od 22.6.2024 1
Odešel na toaletu a od té doby ho už nikdo nikdy nespatřil. Někdo by se mohl domnívat, že muž jednoduše utekl od rodiny a začal žít nový život někde jinde s někým jiným. To by ovšem k incidentu nesmělo dojít ve výšce 2,5 kilometru nad zemí! Jak mohl zmizet z pohybujícího se letadla? Je 29. června 1968 a na letišti ve městě Kankakee v americkém státě Illin
od 21.6.2024 1.4tis
V blízkosti severokorejského chrámu Jongmyo archeologové v roce 2012 objevují údajný úkryt jednorožce. Patří skutečně tomuto mýtickému tvorovi? O jednorožcích vypráví celá řada očitých svědků. Podle nich se jedná o nádherné, mírumilovné bytosti s kouzelnými schopnostmi. Dá se těmto příběhům věřit? Nádvoří konfuciánského chrámu Jongmyo, který se na
od 21.6.2024 1.6tis
Pozoruhodné kamenné koule obřích rozměrů se nacházejí po celém světě. Jejich tvar je tak přesný, že mnozí věří v jejich umělý původ. Nyní se do popředí dostávají kamenné koule z Bosny. Jejich nálezce věří, že je vytvořila dosud neznámá vyspělá civilizace. Může být jeho hypotéza pravdivá? Na pobřeží Jižního ostrova Novéh
od 20.6.2024 2.1tis
Je tomu 128 let, kdy v jedné z londýnských uliček poprvé vraždil neblaze proslulý Jack Rozparovač. Přes snažení stovek lidí zůstává i po takové době identita sériového vraha záhadou. Podezřelých je ovšem celá řada. Podívejte se s námi na ty nejslavnější a nejzajímavější. Co všechno ukazuje na jejich vinu? A jaký mohli mít motiv? [gallery ids="129744,129751,129753,129757,129765,129781,129782,129
od 19.6.2024 2.7tis
Záhadné monstrum ze skotského jezera Loch Ness je opět středem pozornosti. Tohoto až 20 metrů dlouhého živočicha s přibližně třímetrovým krkem mělo za několik posledních měsíců spatřit mnoho svědků. V některých případech se ho údajně podařilo dokonce i vyfotografovat!   Již mnohokrát prý byla nafilmována a zach
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Historický klenot dánské šlechtičny
rezidenceonline.cz
Historický klenot dánské šlechtičny
Dlouholetým domovem princezny Margaret byla romantická vila, respektive pevnost na Côte d’Azur s výhledem na francouzskou Riviéru, jednu z nejluxusnějších pobřežních oblastí Evropy, a na panorama Provensálských Alp na obzoru. Vila La Carriere, klenot středomořské architektury, patřila Margaret Dánské, sestřenici zesnulé královny Alžběty II., a jejímu choti, princi Renému Bourbon-Parmskému. Princezna tady pobývala po většinu
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
epochaplus.cz
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
Blonďák s charakteristickým chraplavým hlasem okouzlil na přelomu 70. a 80. let celou republiku. Měl našlápnuto stát se největší českou hudební hvězdou a prosadit se i v tvrdé zahraniční konkurenci. Jenže přišla jedna osudná noc a všechny sny byly náhle pryč.   Pro děti je vždycky jednodušší pokračovat v povolání svých rodičů, protože svůj vzor mají neustále před
Španělsko: Království tapas
epochanacestach.cz
Španělsko: Království tapas
Španělské kuchyni vévodí olivový olej, česnek, čerstvá zelenina, ovoce, ryby a mořské plody, ale také hovězí či vepřové maso. Studené kuchyni vévodí tapas. Pro cestovatele jsou skvělou příležitostí jak ochutnat co nejvíce specialit během jednoho večera. A jak se dělají? Zavřete oči a promítněte si všechny oblíbené dobroty. A teď zmenšete velikost porce na malý
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
epochalnisvet.cz
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
Fridrich II. zuřivě čmárá cosi na papír a von Knobelsdorff je bledý jako stěna. „Výsosti, to je prevence proti vlhkosti!“ osmělí se namítnout. „Žádné patro, žádné schody,“ rozčílí se král. Uznávaný architekt dostane výpověď.   S rokem 1740 a smrtí svého despotického otce se Fridrich II. (1712–1786) stává pruským králem, a hlavně svým pánem. Dává
Špenátová pomazánka s hráškem
tisicereceptu.cz
Špenátová pomazánka s hráškem
Zelená barva navozuje příjemné a optimistické pocity. Užijte si ji i na talíři v podobě zdravé a chutné pomazánky. Potřebujete 150 g čerstvého baby špenátu 1 malou konzervu hrášku 100 g tvaroh
Jak ztratit a znovu najít smysl života
skutecnepribehy.cz
Jak ztratit a znovu najít smysl života
Kam se jen poděla moje radost ze života, má lehkomyslnost a smysl pro humor? S léty se to všechno kamsi ztratilo, zbyl jen nekonečný smutek. Ten pocit naštěstí netrval věčně. Bývala jsem po celý život veselá, optimistická, ba až lehkomyslná. Alespoň to říkali všichni kolem mě, ale i já sama jsem si tak připadala. Dodávala jsem lidem, zejména
Africká fialka je skromná kráska
panidomu.cz
Africká fialka je skromná kráska
A přitom dokáže přinášet radost po převážnou část roku. Existuje spousta druhů, takže si vybere každý. A nebo si můžete na okně vytvořit celou sbírku. Když se o ni budete jen trochu starat, budou vás její květy těšit celá léta. Kde se vzala? Květina pochází z Tanzánie, kde ji v roce 1892 objevil baron Walter
Hon za kaučukem v Amazonii zaplatily životem tisíce indiánů
historyplus.cz
Hon za kaučukem v Amazonii zaplatily životem tisíce indiánů
Náhle ho zachvátil šok! „Nevěřil jsem svým očím! Většina indiánů byla v naprosto bídném stavu. Byli na pokraji smrti!“ zapisuje si do svého deníku jeden z nejslavnějších cestovatelů 20. století, Brit Percy Fawcett. Před více než 100 lety postihla Amazonii kaučuková horečka, která se nejvíce podepsala na zdejších původních obyvatelích. Jaké hrůzy domorodí indiáni v
500 let staré kostry batolat z Incké říše nesou stopy po prodělání neštovic
21stoleti.cz
500 let staré kostry batolat z Incké říše nesou stopy po prodělání neštovic
Pravé neštovice, zavlečené do Ameriky kolonialisty, vedly do roku 1620 ke ztrátě 70 % původní incké populace. Vzhledem k tomu, že historické informace z prvních let kolonizace jsou kusé, sehrávají arc
Automobilka Jeep našla nového partnera. Kanadskou značku Marathon
iluxus.cz
Automobilka Jeep našla nového partnera. Kanadskou značku Marathon
Spolupráce mezi hodinářskými značkami a automobilkami je dlouhodobě populární a jejich obliba jen tak nezmizí. Vzpomeňme na slavná partnerství minulosti, jako Audemars Piguet a Maserati, Breitling a B
Pozvěte si domů své štěstí
nejsemsama.cz
Pozvěte si domů své štěstí
Chcete si dobře odpočinout, cítit se lépe a navodit ve svém domově tu správnou harmonii a klid? Poradíme vám, na co si dát pozor, co vyhodit, a co si naopak pořídit, aby se vám doma žilo doslova jako v ráji. Kde jinde byste se měla cítit více v pohodě a v bezpečí než právě doma? Uspořádejte si obydlí
Dala Hybnerová lásce druhou šanci?
nasehvezdy.cz
Dala Hybnerová lásce druhou šanci?
V seriálu Ulice hrají už několik let manžele. Málokdo ale ví, že spolu Vanda Hybnerová (55) a Jiří Štrébl (65) žili v minulosti i doopravdy. Navíc se k sobě prý nedávno vrátili! Jakmile se v nekonečn