17. srpna 2001: V anglickém hrabství Hampshire se v obilném lánu objeví dvojice piktogramů, která má být odpovědí na zprávu vyslanou do vesmíru roku 1974.
Domů     Paranormální jevy
3 horké otázky na srpen: Žije ještě 2Pac, tajemství zrcadla i samovznícení
Adriana Vojtíšková
od Adriana Vojtíšková 2.8.2022
2.5tis
Moc zrcadel může být neuvěřitelná… Foto: Pixabay
262
SDÍLENÍ
2.5tis
ZOBRAZENÍ

Co dělat na dovolené? Lámat si hlavu dalšími nevyřešenými mystérii! EnigmaPlus.cz vás přináší další tři náměty k přemýšlení ze záhadologického ranku.

Moc zrcadel může být neuvěřitelná... Foto: Pixabay Může být 2Pac naživu? Foto: Чигот / CC BY-SA 4.0 Opravdu lidé mohou začít z ničeho nic hořet? Foto: Pixabay Zrcadla jsou často pokládána za magické portály. Vyjeví nám i taje vlastní smrti? Foto: Pixabay

Je možné, že je zpěvák Tupac Shakur (2Pac) naživu?

Nejúspěšnější rapper všech dob, Američan Tupac Shakur (1971–1996), zvaný 2Pac, je smrtelně postřelen neznámými útočníky 7. září 1996 během cesty z boxerského zápasu Mika Tysona (*1966) a Bruce Seldona (*1967).

Asi nejpravděpodobnějším motivem vraždy je válka mezi znepřátelenými gangy East Coast a West Coast. Ovšem vzhledem k tomu, že zločin není nikdy vyřešen, vznikají četné konspirační teorie. Podle jedné z nich 2Pac svoji smrt nafingoval.

Nahrávají tomu prý zejména dvě skutečnosti. Své manželce Keishe Morris prý na první schůzce svěřil, že se chystá zemřít v 25 letech. Další indicií pak má být název prvního posmrtného alba, které 2Pac stihl dokončit ještě před svou smrtí.

Makaveli: The Don Killuminati The 7Day Theory. Z tohoto názvu lze sestavit větu: „Ok on tha 7th u think I’m dead yet I’m really alive.“ Její překlad je nanejvýš zajímavý: „Dobře, 7. si myslíte, že už jsem mrtvý, ale já jsem stále naživu.“ Potřeboval 2Pac jen zmizet z očí veřejnosti, nebo se jedná o pouhé nepodložené teorie jeho fanoušků, kteří se nechtějí smířit s odchodem své ikony?

Může být 2Pac naživu? Foto: Чигот / CC BY-SA 4.0

Je pravda, že při pohledu do zrcadla o půlnoci uvidíme sami sebe těsně před smrtí?

Pověr ohledně půlnočních pohledů do zrcadla existuje skutečně mnoho. Říká se také, že je v něm možné spatřit duši zemřelého, zlé démony, nebo samotného ďábla. Ovšem takové zvěsti jsou spíše strašidelnými báchorkami než skutečností.

Navíc samotná půlnoc není tím správným časem, kterého bychom se prý měli obávat. „Hodinou mrtvých“ je údajně až třetí hodina ranní. Podle pověstí v tento čas vstávají démoni, čarodějnice i zlé duše a černá magie je nejsilnější. Právě ve tři hodiny, ale naopak odpoledne, prý totiž zemřel Ježíš Kristus.

Zrcadla jsou často pokládána za magické portály. Vyjeví nám i taje vlastní smrti? Foto: Pixabay

Je pravda, že dosud nikdo nepřišel se skutečně pravděpodobným vysvětlením jevu samovznícení?

Fenomén samovznícení, kdy lidé shoří zničehonic na uhel, přestože okolí zůstane zcela nedotčeno, skutečně prozatím zůstává jevem záhadným. Teorií snažících se vysvětlit jeho původ sice existuje mnoho, o jejich správnosti se však dá polemizovat.

Nedávno přichází s jednou teorií i anglický biolog Brian J. Ford (*1939). Domnívá se, že samovznícení může způsobovat stav zvaný ketóza, který vzniká hromaděním takzvaných ketolátek v těle. Mezi ně patří i vysoce hořlavý aceton, který dle pokusů profesora Forda dokáže vyvolat hoření masa, typické pro samovznícení.

A co ketózu způsobuje? „Ketózu, při níž vzniká aceton, může způsobit řada okolností, třeba alkoholismus, dieta vylučující tuky, diabetes, nebo dokonce prořezávání zubů,“ uvádí Ford. Ukáže se jeho teorie být konečně tou správnou?

Opravdu lidé mohou začít z ničeho nic hořet? Foto: Pixabay
Foto: CC, Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Dalibor Vrána 17.8.2022 496
Cassadaga se pyšní titulem nejdéle fungující aktivní náboženské komunity na jihovýchodě USA. Roku 1875 ji založil původně newyorský spiritualista George Colby. Colby byl samozvaným médiem putujícím od města k městu, kde pořádal své seance, při nichž tvrdil, že se dostává do kontaktu s mrtvými… K usazení na Floridě ho přimělo zjevení ducha Indiána jménem Seneca. […]
od Dalibor Vrána 17.8.2022 1.2tis
Státní hřbitov v Tallahassee na Floridě je otevřen roku 1829. O 60 let později zde pochovávají nejslavnější místní „nájemnici“, údajnou čarodějnici Elizabeth Budd-Graham (1866–1889)! Její hrob je nejhonosnější na celém hřbitově, navzdory tomu, že má konkurenci ve vojenských hrdinech i guvernérech. Náhrobek tvoří vysoký obelisk zdobený ornamenty, celý je obehnán zídkou, na níž se nachází […]
od Eva Soukupová 16.8.2022 2.3tis
Poblíž ruského města Perm se rozprostírá oblast, v níž dochází k podivným anomáliím všeho druhu. Časté jsou například záhadné světelné jevy či nevysvětlitelné zvuky vycházející zdánlivě odnikud. Badatelé se domnívají, že zde působí nějaký neznámý druh energie. Lidé, kteří přicházejí do oblasti kolem ruského města Perm, často prožívají nepochopitelné stavy úzkosti, strach, nevolnosti, bolesti hlav […]
od Dalibor Vrána 15.8.2022 2.1tis
V Americe nesmírně populární herní série Madden je pro fanoušky NFL, ligy amerického fotbalu, obdobou i u nás známých titulů NHL či FIFA. Zarážející je, že z 22 hvězd na přebalu Maddenu jich rovných 17 následně stihnou problémy! Začíná to hned tím prvním. Tváří hry pro rok 1999 se stává Garrison Hearst (*1971). Po skvělé […]
od Dalibor Vrána 14.8.2022 2.7tis
Jak je možné, že jsou některé příběhy či postavy magnetem na tragédie? Podezřelá neštěstí a nevysvětlitelné jevy nejčastěji provází horory, ale proč něco takového zažívá i Superman? Proč kolem nejkladnějšího a nejčestnějšího hrdiny všech dob pravidelně přibývá bolestných událostí? Ta otázka musela přijít. Když je oznámeno, že novým filmovým Supermanem se ve snímku Muž z […]