Skip to content

3x odvrácená strana astrálního cestování

Zažili jste někdy zvláštní pocit při usínání, kdy vám připadá, že se vznášíte a díváte se na své tělo ležící v posteli? Obyčejně sebou člověk trhne a probudí se, jakmile si tento zvláštní stav uvědomí.

Jsou ale lidé, kteří si ho navozují úmyslně. Říkají si astrální cestovatelé.

Věří, že se tak mohou podívat do dimenzí, o jakých se ostatním ani nesní. Jedná se však skutečně o neškodnou zábavu, nebo se o to není radno pokoušet? Astrální cestování je odborníky popisováno jako stav, kdy lidské vědomí opustí tělo a může se svobodně pohybovat nejen po našem světě, ale také po jiných dimenzích.

Astrální projekce, jak se oddělenému vědomí říká, je prý s fyzickým tělem spojena tenkou stříbrnou energetickou šňůrou, jež zaručuje návrat do těla v případě, že cestovateli hrozí nebezpečí. Co by se ale stalo, kdyby se spojení přerušilo?

A co dalšího odvážlivcům, kteří se pokusí svou tělesnou schránku opustit, vlastně hrozí?

Astrální cestování není ničím výjimečným, zřejmě jste jej prožili i vy.
1. MŮŽE ČLOVĚK Z ASTRÁLNÍHO CESTOVÁNÍ ZEŠÍLET?

Ačkoli je pobyt mimo vlastní tělo jistě osvobozující a při prvních pokusech člověk může mít pocit, že se poznávání neznáma nemůže nabažit, je podle psychotroniků a zkušených cestovatelů rozhodně důležité nic nepodcenit.

Již bylo mnoho takových astrálních cestovatelů, kteří pro samou komunikaci s astrálními bytostmi a pobyt mimo tělo zanevřeli na hmotný svět. Takoví lidé pak mnohdy nejsou schopni rozlišit mezi reálným a astrálním světem a začnou být považováni za psychicky nemocné.

Bohužel to však zdaleka není jediné nebezpečí, jež potenciálním poutníkům po jiných dimenzích hrozí.

Z častého astrálního cestování mohou vzniknout psychické potíže, kdy jedinec nedokáže rozeznat, co je ještě realita.
DUŠE SEBEVRAHŮ, DÉMONI A DALŠÍ NEPŘÍJEMNOSTI

Astrální svět je plný nejrůznějších bytostí. Bohužel se však nejedná pouze o anděly, ale také o entity, které nejspíš potkat nechcete. Duše sebevrahů nebo lidí, již odešli ze světa nesmíření, často neodejdou do nebe, ale uvíznou v astrálu, kde se potulují a ze zoufalství mají tendenci se napojit na živé, u kterých vycítí slabinu.

Na těch poté parazitují a vysávají z nich energii. Postižení jsou poté unavení a mohou trpět i depresemi. Proto je nesmírně důležité necestovat astrálně, pokud se necítíte dobře nebo pokud jste nemocní.

Samostatnou kapitolou jsou poté démoni, kteří se mohou vydávat za duše vašich zemřelých předků nebo za anděly strážné. Jak ale poznat, s jakou bytostí máte tu čest? Nejlépe podle zkušených ezoteriků uděláte, když dotyčné entitě sdělíte, že ji máte rádi a záleží vám na ní.

Démoni a nebezpeční tvorové něco takového nesnesou – takže je poznáte velmi snadno.

Potkáte při svých cestách spíše anděle, nebo démony?
2. CO KDYŽ SE Z ASTRÁLU NEBUDU MOCI VRÁTIT?

Začínající astrální cestovatelé mají často strach, že se nebudou moci vrátit do vlastního těla. Vypráví se mnoho historek o tom, jak se kdosi procházel jinými dimenzemi, zatímco jeho tělo obsadila jiná bytost a on uvízl navěky v cizích světech.

Odbornící to však vyvracejí, něco takového se prý nestává. Především proto, že k astrálnímu cestování je nutné naprosto dokonalé soustředění. Jakákoli nejistota nebo strach tak způsobí velmi rychlý a prudký návrat na zem.

Možná ten pocit někdy zažíváte při usínání – uvědomíte si, že se vznášíte, a v tu chvíli přijde prudký pád, na jehož konci se obvykle probudíte. Tělo vám tak velmi pravděpodobně nikdo „neukradne“. To však neznamená, že při návratu nehrozí žádné nebezpečí!

Z cestování si můžete odnést i pocit, že vás stále někdo sleduje.
PŘEVTĚLENÉ BYTOSTI A ŠKRKNY

Jak již bylo řečeno, ne všechny bytosti, které je možné v astrálu potkat, jsou milé a přátelské. A zvláště v případě zde potulujících se bludných duší narůstá nebezpečí, že se na astrálního cestovatele napojí a začnou mu všelijak škodit.

Po návratu do vlastního těla se tak dotyčný necítí ve své kůži a mohou jej sužovat nejrůznější potíže. Od pocitu, že ho někdo sleduje, až po zdravotní potíže nejrůznějšího druhu. Duchovní učitelé v takovém případě doporučují zejména modlitbu k andělům strážným, případně práci s vlastní energií.

Někdy je však nezbytné navštívit odborníka, který se paranormálními jevy zabývá. Ten poté pomocí rituálu odešle bludnou duši zpět do astrálu.

Při cestování můžete narazit na leckoho, pokud jste ale cestovatelé amatéři, nesnažte se na něj napojit.
3. CO JE TO ASTRÁLNÍ SEX A CO PŘI NĚM HROZÍ?

Jedním z lákadel, kvůli kterému se mnozí lidé rozhodnou astrální cestování vyzkoušet, je astrální sex. Je obestřen mnoha legendami o tom, jak úžasné prožitky přináší. Kdo jej vyzkouší, toho už nikdy běžný sex nedokáže uspokojit – to se alespoň říká.

V praxi se však jedná o poměrně složitou a mnohdy nebezpečnou záležitost, do které by se nezkušení cestovatelé rozhodně neměli pouštět! Podaří-li se dvěma lidem sejít se ve stejný čas na stejném místě v nehmotném světě, mohou se spolu pomilovat na duchovní úrovni.

To však není jediný způsob astrálního sexu. Je možné také vyhledat spícího člověka, napojit se na jeho energii a mít s ním sex. Pokud s tím však dotyčný předem nesouhlasil, jedná se o znásilnění, přestože jeho tělo zůstane bez úhony.

To však neznamená, že takový útok není možné pocítit. Spící člověk v takovém případě může mít sen o sexu s útočníkem nebo se cítit vzrušený, aniž by tušil, co se děje.

Při praktikování astrálního cestování v podstatě dojde k odpojení lidského vědomí od těla.
ÚTOK SEXUÁLNÍHO DÉMONA

V astrálním světě se pohybují také sexuální démoni. Mají dokonce svá jména: incubus napadá ženy, zatímco muže svádí succuba. Tito démoni nejčastěji útočí na frustrované a neuspokojené jedince, kterým nabídnou chvíli potěšení a při tom si vezmou část jejich energie.

Jedná se prakticky o upíry na duchovní úrovni. Takový démon obvykle dotyčného navštěvuje tak dlouho, až se z nešťastníka stane zesláblá troska závislá na sexu, pornografii nebo onanii. Mnohdy se u postižených začnou projevovat různé úchylky.

Tak to pokračuje do té doby, než se oběť démona zbaví, nebo naopak zešílí. Jak dlouho bude trvat, než řádění sexuálního démona dojde do finální fáze, závisí čistě na tom, jak tuhý kořínek napadený má.

Jediná možná prevence je dávat si dobrý pozor, s jakými bytostmi v astrálním světě navážete kontakt, a nesnažit se o cestování, pokud nejste ve své kůži.

Foto: Shutterstock, Wikimedia. Autor textu: Alžběta Šemrová. Pro web upravil: Miroslav Horký
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky magie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Funkční a komfortní teplo v koupelně
rezidenceonline.cz

Funkční a komfortní teplo v...

Příjemné klima a přidaná hodnota v podobě suchých a voňavých...
Karel IV. měl smysl pro humor: Doběhl i svého šaška
epochaplus.cz

Karel IV. měl smysl pro humor:...

Písař na hostině hlasitě předčítá, že „Hrad Hora bláznů uděluje se...
Jablonec nad Nisou jako na dlani
epochanacestach.cz

Jablonec nad Nisou jako na...

Vystoupejte v létě na...
Objevili obří kočku
21stoleti.cz

Objevili obří kočku

Kočku skutečně úctyhodných rozměrů se...
Jak si plave robodelfín?
21stoleti.cz

Jak si plave robodelfín?

Plavání s živými delfíny již dnes není nic...
Pelmeně s kysaným zelím
nasehvezdy.cz

Pelmeně s kysaným zelím

Ruská klasika, kterou s naším receptem...
Ráje českých vodomilů
epochanacestach.cz

Ráje českých vodomilů

Venku už začíná bát...
Vejce: Cesta k infarktu nebo neprávem zatracovaný poklad?
epochaplus.cz

Vejce: Cesta k infarktu nebo...

Cholesterol je velkým strašákem a jeho příjem...
Josef Kemr – Děda Komárek a jeho vrtochy
nasehvezdy.cz

Josef Kemr – Děda...

Byl to člověk velmi složitý a hluboce věřící....
Foreo Bear: Chytré zařízení zpevňující pleť
iluxus.cz

Foreo Bear: Chytré zařízení...

Inovativní značka FOREO uvádí na trh další...
Děsivý lunapark Lake Shawnee. Zavřeli ho kvůli duchům?
epochalnisvet.cz

Děsivý lunapark Lake Shawnee....

Lunaparky. Místa, na kterých se lidé smějí, užívají si...
Jakými dědičnými chorobami můžeme trpět?
epochalnisvet.cz

Jakými dědičnými chorobami...

Existují onemocnění, za které jsme zodpovědní my...