Na světě jsou místa, kam není radno chodit. Na některých z nich dokonce podle všeho mizí lidé beze stopy. Troufli byste si na ně, nebo se jim raději obloukem budete vyhýbat do konce života?
1. Polyká lodě gigantická bublina?
Snad nejslavnější oblastí, kde je nejisté, zda se z ní vůbec vrátíte, je bermudský trojúhelník, oficiálně nazvaný Ďáblův. S rozlohou 1 134 105,5 kilometru čtverečních se roztahuje až k Mexickému zálivu a do Karibiku, a tak se často hovoří také o bermudském kosočtverci.
Jeho vody záhadně polykají lodě, ve vzduchu mizí letadla jako pára nad hrncem, selhává tu technika, objevují se tu i zvláštní světla. Právě s podivným světelným úkazem se setkává i Kryštof Kolumbus (1451–1506) při své plavbě po Smaragdovém moři v roce 1492.
Jak je možné, že se zde ztrácí tolik lodí beze stopy? Někteří vědci vidí příčinu v bouřích a v hydratovaném metanu, který při uvolnění ze dna vytvoří obří bublinu schopnou potopit i velkou loď. Může se tu však nacházet brána do jiné dimenze?

2. V bažinách bydlí duchové!
U amerického Hockomocku, což se dá přeložit jako „Oblast duchů“, se rozkládají rozsáhlé bažiny, které již podle kronik z 19. století platí za zapovězené místo pro každého, kdo má alespoň špetku rozumu.
Mokřady spadají do takzvaného bridgewaterského trojúhelníku. Ten leží na území Massachusetts mezi městy Abington, Rehoboth a Freetown. Bridgewater je dějištěm mnoha podivností. Kromě zjevení duchů zde údajně lezou obří děsiví hadi, má se tu vyskytovat i proslulý bigfoot.
Výjimkou však nejsou ani létající ohnivé koule a prapodivná světla nad lesy. Místní farmáři si také stěžují, že stále nacházejí rozpáraný dobytek. Podle úřadů tu řádí šelmy, obyvatelé ale mají jasno: Jedná se o UFO!

3. Co zabije posádku nákladní lodi?
Tichý oceán se dělí svými vodami i s místem, které dostává jméno Ďáblovo moře. Místní prokletý trojúhelník je vymezený japonským ostrovem Mijakedžima, východním pobřežím Japonska a ostrovem Iwodžima. Také tady svědci hovoří o probleskování zvláštních zelených světel, která jsou v podstatě tou lepší variantou.
Řada lidí se totiž odsud již nikdy nevrátí, například japonská loď Kaivo Maru s týmem oceánografů na palubě. Slavnější je však jiný případ. Jedná se o posádku nákladní lodi Ourang Medan, která je prý nalezena do jednoho mrtvá v pokroucených pozicích.
Skeptici však tvrdí, že loď pašovala nervový plyn, navíc se spekuluje, že o žádném plavidle s názvem Ourang Medan není záznam. Je katastrofa zaznamenána špatně, nebo je jen mýtem?

4. Tajemný střed Velkého jezera
V Michiganském jezeře dlouhém 494 kilometrů a sahajícím do států Michigan, Indiana, Illinois a Wisconsin se dá pěkně vykoupat. Také tu lze ale dost dobře zmizet. Své o tom zřejmě ví kapitán nákladní lodi OM McFarland, která přes jezero pluje 28.
dubna 1937. 58letý George R. Conner náhle zmizí ze své zamčené kajuty. Beze stopy se také vypaří letoun DC-4 společnosti Northwest Airlines v roce 1950. Ten se ztratí z radarů právě vprostřed pomyslného trojúhelníku a najde se jen pár mrtvých pasažérů.
Na vodní dopravní tepně se však zastavují hodiny a podle líčení kapitánů dochází i k časovým anomáliím.

5. Z desítek lodí najdou jen tři!
Prazvláštní zelená světla vábí nespočet ufologů také do úžiny Basse, která se nalézá v ostroúhlém trojúhelníku mezi Tasmánií a Austrálií. To ale není zdaleka vše. Mizejí a troskotají tu desítky lodí, trosky či vraky se však najdou jen u třech z nich.
Nejmasivnější ztráta přichází roku 1858, když beze stopy mizí 30metrová HMS Sappho i s celou 100člennou posádkou! O zmizelých letadlech ani nemluvě.
