Oblast rumunské Transylvánie, Sedmihradska, chcete-li, si nemůže na nedostatek záhad rozhodně stěžovat. Upírské legendy, tajemné lesy a k tomu ještě létající talíř v kostele!
Ten poslední úkaz však vůbec nesouvisí s možností, že by se pan opat při mytí nádobí v kuchyni rozzlobil na nedochvilného kostelníka…
Historické území Transylvánie-Sedmihradska má ve svých základech stavby starověkých Dáků i Římanů, na které navazovala církevní i světská kolonizace středověku.
Pohanství a křesťanství se zde prolínalo tak svébytně, že to možná zaujalo i pozorovatele z jiných světů.
Les Hoia
Záhadným místem je v Transylvánii již notoricky známý les Hoia u regionální metropole Cluj-Napoca.
Ačkoli je les využíván pro řadu volnočasových aktivit, kromě vyznavačů paintballu, cyklistiky nebo lukostřelby se zde hojně vyskytují i duchové všech možných kategorií.
V tomto lese bylo také v srpnu 1968 pozorováno UFO. S lesem Hoia jsou též spojeny zvláštní světelné úkazy a anomální hodnoty magnetizmu.
Rovněž jsou z lokality hlášena pozorování podivných zvířat s ještě podivnějším chováním. Buďte raději při návštěvě tohoto mysteriózního příměstského lesa opatrní a nešetřete na doplňkovém cestovním připojištění!
Je ale i možné, že vaše pojišťovna bude mít paralelní vesmíry a cestování časem v pojistné smlouvě ve výjimkách z pojištění.
UFO v kostele
Pokud už se dostanete z lesa Hoia se zdravou kůží (a v optimální duševní pohodě), můžete si i naplánovat návštěvu klášterního kostela v transylvánské středověké citadele ve městě Sighisoara v župě Mures.
Cestou do Sighisoary se můžete bát, nebo si i pietně recitovat.
Uvádí se totiž , že se zde narodil kníže Drákula a v bitvě u města padl známý slovensko-maďarský básník Sándor Petőfi.V cíli na vás čeká kostelní malba ze třináctého století, na které je prý namalován létající talíř.
Vypadá to, že Transylvánie byla vždy vyhlášenou destinací nejen široko daleko… Taky hodně vysoko (viděno z pozice pozemského pozorovatele, samozřejmě).