Proč kolem nejkladnějšího a nejčestnějšího hrdiny všech dob pravidelně přibývá úmrtí, sebevražd a dalších bolestných událostí? Může být na údajné kletbě obklopující tuto slavnou postavu něco pravdy?
Tzv. Supermanova kletba se prý neomezuje jen na hlavní představitele. Neveselý osud provází především herce ze série filmů s Christopherem Reevem. Lee Quigley (1977–1991) se ve snímku objeví pouze na chvíli jako Superman coby miminko. I to stačí.
Mladík je prý kvůli tomu ve škole šikanován, což ho následně dožene až k užívaní omamných látek, jimiž se v pouhých čtrnácti letech předávkuje.
Kanadská herečka Margot Kidder (1948–2018) představovala dámu v nesnázích, Supermanovu lásku Lois Lane a i ji pronásledují po natáčení samá trápení.
Její vrozená bipolární porucha se jí zhorší po těžké autonehodě v roce 1990, následkem níž navíc zůstává dočasně ochrnutá. Řečem o prokletí kolem Supermana se posmívá, nakonec se sama stává jeho součástí.
Pracovní nabídky nepřichází, Kidder začíná brát drogy, pije alkohol a tuto kombinaci zvolí v roce 2018 i coby prostředek k odchodu z tohoto světa…
Kletba si nevybírá
Herecký velikán Marlon Brando (1924–2004) už po Supermanovi také nikdy není jako dřív, začne být znám jako nejproblémovější osoba v Hollywoodu, jíž se děsí režiséři i kolegové.
Jeho syn Christian (1958–2008) jde v roce 1990 do vězení za vraždu přítele své nevlastní sestry, a zároveň dalšího Brandova potomka, Cheyenne (1970–1995). Dívka sama se v roce 1995 oběsí. Na seznam obětí kletby bývá řazen také komik Richard Pryor (1940–2005).
Jemu necelé tři roky po roli v Supermanovi III diagnostikují roztroušenou sklerózu. Jde skutečně jen o dlouhou řadu nešťastných okolností? Nebo by si herci raději měli dávat pozor, než projektům o Supermanovi upíší svoji duši?