U pobřeží anglického hrabství Kent se v Severním moři vznáší malý ostrůvek. Ale nic malebného si nepředstavujte – jmenuje se totiž Deadman’s Island, neboli Ostrov mrtvého muže! Je to místo jako z noční můry.
Kam šlápnete, tam vám pod nohama budou praskat lidské kosti. Obchází tudy někdy i zcela neznámé stvoření požírající lidské mozky?
Na Deadman’s Island se pravděpodobně nikdy nedostanete. Vstup sem byl zcela zakázán. Ostrov je pro živé neobyvatelný, plný bahna, za to mrtví jsou tu jako doma.
Zdejší ostatky patří mladým mužům a chlapcům, převáženým před 200 lety v obřích vězeňských lodích mezi zeměmi patřícími pod britské impérium. Umírají na nemoci, které se mezi nimi ve stísněných vězeňských kobkách šíří jako požár.
Stoupající hladina oceánu a eroze půdy způsobí, že v průběhu let dochází k odhalování jejich rakví a koster.
Většinu zesnulých už není možné pohřbít jinam, a tak si je jednoho po druhém bere moře, přes které se kdysi sevření strachem plavili vstříc ponurému konci… Nesouvisí ale zákaz vstupu ještě s něčím nadpřirozeným, čeho se obávají místní starousedlíci?
Neznámé zlo?
Na Deadman’s Island něco možná přeci jen přežívá. Neznámé zlo, o němž hovoří obyvatelé sousedního ostrova Sheppey. Raymond Seager vzpomíná, co mu vyprávěla babička, když byl malý. „Tvrdila, že tam žije monstrum požírající mozky lidí, které chytí.
Doslova vám jej mělo vyšlehnout z hlavy, takže byste pak zůstali stát, jako by se nic nestalo.“ Když o tom mluví na kameru, můžete mu vyčíst z tváře, že ačkoliv už je v důchodovém věku, pořád se Ostrova mrtvého muže bojí.
Strašila ho snad babička takhle schválně, aby se na nebezpečné místo sám nikdy nevydával? Možné to je. Shirley West, starousedlice, hovoří o nervy drásajícím nočním kvílení, které se odtud někdy ozývá. Že by to byl vítr odmítá, podle ní takto znít nemůže .
Jsou to všechno jen legendy, dodnes živé, protože na Sheppey se toho moc nemění? Anebo na Deadman’s Island skutečně přebývá nějaké záhadné stvoření, kterému se vůbec nevěnuje pozornost?