Malá Dorothy se s rodiči prochází po britském muzeu v jeho egyptské části. Z ničeho nic se zastaví u obrazu chrámu faraona Sethiho I. a začne volat: „Tady je můj domov!“ Diví se také, že na fotografii nejsou stromy a zahrady, které si prý pamatuje.
Chrám dle jejích rodičů však nikdy předtím neviděla. Kdo byla Dorothy Eady? Opravdu si vzpomněla na minulý život?
Dorothy Eady se narodila v Londýně v roce 1904 do křesťanské rodiny. Do povědomí veřejnosti se dostává tvrzením, že v minulém životě byla kněžkou ve starověkém Egyptě. Dívka ve třech letech utrpěla nehodu, při které málem zemřela.
Poté se její chování drasticky mění. Dorothy začíná mluvit cizím přízvukem a prosí o návrat domů, do Egypta. V egyptském muzeu poznává fotografie chrámů a lidí a líbá nohy egyptským sochám.
V dospělosti se do Egypta dokonce přestěhuje a údajně pomáhá archeologům určit polohu bájných zahrad u chrámu faraona Sethiho I. (1323–1279 př. n. l.)
Dle New York Times se jedná o „jeden z nejzajímavějších a nejpřesvědčivějších zaznamenaných případů reinkarnace v současném západním světě.‟ Opravdu si Dorothy vzpomněla na svůj minulý život nebo je pouze podvodnicí, která touží po pozornosti?
Může za to úraz hlavy?
Ve třech letech Dorothy utrpěla úraz hlavy, po kterém zůstala v bezvědomí. Přivolaný doktor měl dokonce konstatovat smrt. Dívka se však poté probouzí a její rodiče mluví o zázraku.
Následně však začíná mluvit s cizím přízvukem a tvrdí, že její jméno je Benšerit a že pochází z Egypta. Dříve veselá holčička je nyní plachá a stydlivá. Radost má jen tehdy, když ji rodiče vezmou do egyptského muzea.
Později ho Dorothy navštěvuje při každé příležitosti a sama se začíná z vystavených exponátů učit hieroglyfy. Její schopnost snadno si tyto symboly zapamatovat je neuvěřitelná.
Na otázky, jak je to možné, dívka pouze odpovídá, že se neučí nový jazyk, pouze si připomíná ten, který již zapomněla. Rodiče jsou dokonce nuceni odhlásit Dorothy z náboženství, protože prý během výuky přirovnává křesťanství k egyptskému náboženství.
Konečně doma
Dívka roste a její touha po Egyptě a přesvědčení, že pochází odtamtud, sílí. Po přestěhování do Sussexu navštěvuje knihovnu a studuje egyptskou literaturu. Ve snech prý za ní chodí Sethi I. a vypráví jí o jejím minulém životě.
Kvůli snům má být hospitalizována v sanatoriu pro duševně choré, žádná duševní nemoc u ní však prý diagnostikována není. V dospělosti pracuje Dorothy pro egyptský magazín. V této době potkává Egypťana Emana Abdelema Magidema, s nímž se do Egypta stěhuje. Říká, že se konečně vrátila domů.
Zná umístění ztracených zahrad?
V Egyptě Dorothy často navštěvuje pyramidy a staroegyptské chrámy. V roce 1935 se stěhuje do oblasti poblíž pyramid v Gíze a tam začíná její spolupráce s vědci a archeology. Její rozsáhlé znalosti z oblasti starověkého Egypta jsou neuvěřitelné.
Dorothy také často spává uvnitř velké pyramidy. Velmi důležitý pro ni je chrám Abydos, v němž prý v minulém životě sloužila. Interiér zná tak dobře, že se hlavní inspektor starožitností Egypta jednoho dne rozhodne její znalosti otestovat.
Chce, aby Dorothy popsala nástěnné malby umístěné v té části chrámu, kde dosud není zavedeno světlení, a které dosud nejsou vyfotografovány. Dorothy prý kresby detailně popíše. Následně v chrámu pracuje dva roky a pomáhá s překladem nápisů.
Archeologům popisuje zahradu, ve které se poprvé setkala s faraonem Setim I., načež jsou zde prý pozůstatky zahrady skutečně objeveny!
Jak mohla mít takové znalosti? Dorothy dále tvrdí, že vedle hrobky Tutanchamona († 1323 př. n. l.) jsou ještě dvě neobjevené hrobky. A opravdu, po její smrti jsou na označených místech objeveny.
Byla Dorothy pouze podvodnice s bujnou fantazií a velkou porcí štěstí, nebo reinkarnovaná egyptská kněžka?