Nedaleko New Yorku ve městě New Hawen stojí v kampusu prestižní Yaleovy univerzity záhadná budova z hnědého kamene. Vypadá jako mauzoleum.
Mohutný portál, ocelové dveře, žádná okna, jen čtyři vysoké průhledy připomínající střílny. Co skrývají její útroby? To vědí pouze členové řádu Skull & Bones!
William Howard Taft (1857–1930) – 27. prezident USA. Je synem zakladatele řádu Alfonso Tafta. Na Yaleu studuje a učí práva. V kabinetě předchozího prezidenta Theodore Roosevelta (1858–1919) zastává ministerskou funkci.
Zaměřuje se spíš na mezinárodní konflikty a staví se do pozice mírotvůrce. Přesto neváhá poslat armádu, aby zasáhla při Mexickém povstání. Když skončí v úřadu prezidenta, stává se předsedou Nejvyššího soudu Spojených států amerických.
George H. W. Bush – 41. prezident USA. Zastává mnoho dalších významných funkcí.
Je například ředitelem CIA (ústřední zpravodajská služba USA), americkým velvyslancem při OSN (Organizace spojených národů), ve vládě svého předchůdce Ronalda Regana pak viceprezidentem.
Za jeho vlády dochází k americké invazi do Panamy, rozkladu východního bloku v čele se Sovětským svazem a k první Válce v zálivu. Bushova rétorika hovoří o novém světovém pořádku:
„Co je v sázce, je víc než ta malá země, je to velká idea – nový světový pořádek…,“ prohlásí po úspěchu Operace Pouštní bouře.
George W. Bush – 43. prezident USA. Na počátku svého druhého funkčního období porazí tehdejšího senátora Johna F. Kerryho, který je také členem Skull & Bones.
Invaze do Afghánistánu, válka v Iráku a válka proti terorismu – to jsou významné momenty Bushovy vlády.
Stoupenci a oponenti vojenského zásahu v Iráku dodnes diskutují o tom, zda USA měly v rukou důkazy o zbraních hromadného ničení a blízkých vazbách Iráku s teroristickou organizací al-Kájda.
Nebo zda jim irácký prezident Saddám Husajn (1937–2006) přerostl přes hlavu. Mohla i za těmito konflikty stát organizace Skull & Bones?