Když učitel Ken Webster začal renovovat svou usedlost, došlo k masivním projevům poltergeista. K události došlo přes zapůjčený počítač…
Na disku počítače se objevila podivně zkomolená „báseň“, jejíž obsah nedával smysl. Po několika dnes se na monitoru objevil text ve staré angličtině, domníval se Webster, že si z něho někdo dělá legraci.
V textu stálo: „Píši z pověření mnohých. Jak podivná slova používáš…Jsi dobrý muž, který má ženu plnou fantazie, která bydlí v mém domě…se světly, která rozsvěcí ďábel…Byl to velký zločin, vzít mi můj dům. L. W.“
Tak se během příštích měsíců mezi Websterem a bytostí, která si zpočátku říkala Lukas Wainman, rozvinula komunikace nemající v dějinách fenoménů obdoby. Většina textů byla ve staré střední angličtině ze 14. – 16. století.
S touto starou formou angličtiny se pojí některé zvláštní okolnosti: na světě je sotva deset lidí, kteří tuto angličtinu ovládají gramaticky, i co se týče slovíček.
Zmíněný Lukas Wainman, který podle vlastního udání v roce 1546 žil ve stejné domě jako Ken Webster, se teprve později, dal poznat jako Tomas Harden, což je historicky doložená osobnost z dob Jindřicha VIII. Podle Hardena se prý před ním materializoval, když vystoupil z krbu a předal mu jakousi „svítící truhličku“.
Pomocí této krabice prý navázal kontakt s Websterem. Do jeho poselství bylo zapleteno mnoho historicky ověřitelných podrobností, které ani Webster, ani jeho družka, neznali.
Dne 27. dubna 1985 však nastal zlom.
Toho dne totiž na počítač dorazil email, napsaný sice méně elegantní, ale naprosto moderní angličtinou: „Říkal jsi, že tvůj letopočet je 1985. Myslel jsem, že také pocházíš z roku 2109 jako tvůj přítel, který přinesl světelnou krabičku?“
Podařilo se snad navázat spojení s jednotlivci v minulosti i budoucnosti? Dne 18. ledna 1986 zůstala obrazovka prázdná. Neohlásil se ani Tomas Harden, ani neznámí z roku 2109. Existuje možnost, že se podařilo prolomit časovou bariéru?