Na agroekologickou střední školu v kolumbijském městečku Lloró s přibližně 2600 obyvateli museli být v únoru roku 2017 přivoláni záchranáři, policisté a náboženští i vládní činitelé, neboť došlo k hromadnému posednutí tamních studentů.
Všemu předcházelo hraní s mobilní aplikací ouija, která údajně uživatelům umožní vyvolat ducha smrti.
Brzy poté, co se studenti pokoušeli promlouvat s mrtvými, jich nejméně 24 začalo upadat do mdlob, mnozí z nich trpí podivnými záchvaty, v nichž vykřikují, že si pro ně přijde ďábel. I tentokrát celou scénu zachytí kamery telefonů. Zmocnily se zlé síly hned dvou desítek teenagerů najednou?
PŘED TABULKOU VARUJE I CÍRKEV
Záchranná služba nejprve převáží postižené studenty do nemocnice, kde postoupí nezbytné testy. A poté všichni zamíří do kostela.
Oficiálně je incident vysvětlován jako případ masové hysterie, kdy mají studenti tendenci propadat davové mentalitě a cítit příznaky, o nichž se zmínil někdo jiný. To se pak šíří jako lavina na další a další jedince.
Místní biskup Juan Carlos Baretto si ale myslí něco jiného a před nebezpečím vyvolávání duchů veřejně varuje.
„V Kolumbii i mnoha dalších částech světa je známo, že tyto hry, jako například použití ouija tabulky, mají v normálním životě následky,“ tvrdí a naznačuje tím, že právě ouija aplikace stojí za tím, co se na škole v Lloró přihodilo. Šlo tedy o masovou hysterii, nebo skutečné hromadné posednutí?