Čtyřicátá léta přinesla prudký nárůst obliby filmového řemesla a zrod skutečných filmových hvězd. Za kariérou herečky míří do Los Angeles také mladá dívka Elizabeth Short (1924-1947). Bohužel místo zářivé kariéry ji čeká tragická smrt.
Elizabeth, které se později začne říkat Černá Dahlia, je odhodlána udělat pro svůj úspěch cokoliv.
Přespává na levných ubytovnách, přivydělává si jako číšnice a později sdílí dvoupokojový byt v Hollywoodu s dalšími osmi ženami, které mají stejný cíl – propracovat se mezi hollywoodskou smetánku.
Elizabeth přitom ráda využívá svého šarmu a všemožně se snaží omotat si důležité lidi kolem prstu. Jenže svou šanci nakonec nikdy nedostane. 15. ledna 1947 nachází náhodná kolemjdoucí v trávě u cesty její znetvořené tělo. Je doslova rozpůlené, tvář plná modřin a ústa rozříznutá od ucha k uchu.
SADISTICKÝ POSLÍČEK, NEBO LÉKAŘ?
„Bylo to děsivé. Nedokážu si představit, že tohle někdo udělá jinému člověku,“ říká los angeleský detektiv Brian Carr, který na případu dlouho pracuje. Jenže vyšetřování se kvůli velké publicitě mění v chaos.
Nedaří se oddělit fakta od výmyslů a počet podezřelých narůstá. Jasno je pouze v tom, že vrah dobře věděl, jak s tělem pracovat – odčerpal krev a vše pečlivě naaranžoval. K žádnému odsouzení nakonec nikdy nedošlo. Dnes jsou ve hře především dvě jména.
Tím prvním je Leslie Dillon – hotelový poslíček se zkušenostmi z pohřebního ústavu napojený na mafiána Marka Hansena. Právě ten prý díky svým konexím později úspěšně mařil vyšetřování.
S druhou verzí přichází v roce 2016 americký detektiv Steve Hodel. Zveřejňuje analýzu, která ukazuje na jeho otce – lékaře George Hodela. Ten se dokonce v jednom ze svých zápisků k tomuto činu přiznává.
Je tedy záhada rozluštěna? Nebo jde jen o další lživé přiznání, kterých tehdejší policisté dostali desítky?