Skupinka ochránců zvířat se někdy kolem roku 1992 vloupá do neblaze proslulého vojenského objektu Porton Down, aby od experimentů zachránili krysy, opice a další laboratorní zvířata. Jenže místo nich tu najdou spící klony tehdejších známých politiků.
Aktivisté okamžitě zapomenou na záchranu němých tváří a berou do zaječích. Nikdo z nich o tom ani nemukne – svěří se jen několika ufologům. Historku tedy nejde ověřit a dát jí punc nepopiratelné pravdy.
Ledaže…
Přísně tajné tajemství
Laboratoře Porton Down v anglickém hrabství Wiltshire na jihu země jsou profláklé svým tajnůstkařením ohledně toho, co se děje za zamčenými a ostře sledovanými zdmi. A jak se zdá, neví to ani politici z ministerstva obrany.
„Bylo by ode mě chybné a zavádějící tvrdit, že víme o všem, co se v Porton Down děje,“ nechá se dokonce v roce 1999 slyšet Bruce George, předseda komise pro dohled nad britským ministerstvem obrany.
„Jsem si jistý, že se tam děje mnoho věcí, o kterých dokonce nevědí ani někteří ministři,“ dodává.
Klonované celebrity
Že Porton Down není žádný dětský tábor by mohly dosvědčit tisíce příslušníků armády, kteří tvrdí, že sem byli v letech 1939 až 1989 nalákáni pod falešnou záminkou, načež se z nich stala pokusná morčata na testování účinků různých plynů a nervových látek.
Jeden z nich, britský letec Ronald Maddison, v roce 1953 na následky experimentů se sarinem umírá a stovky dalších mají trvalé následky.
A pak je tu případ nigerijského prezidenta Muhammadu Buhariho, o kterém se v roce 2018 rozneslo, že je to ve skutečnosti jen jeho klon. „Ujišťuji vás, že jsem to skutečně já,“ brání se.
Pochybnosti o jeho autenticitě se rozšíří poté, co strávil několik měsíců ve Velké Británii na jakémsi léčení.
Milovníci konspiračních teorií budou navíc tvrdit, že klony se najdou i mezi slavnými lidmi – Paul McCartney. Avril Lavigne nebo Beyoncé jsou prý dávno po smrti a místo nich je vidět jen jejich klony.