Skip to content

Aktuálně: Lovec v USA narazil na tajemného dikobraza

Na začátku prosince se lovec a rybář Greg Strand procházel v lese poblíž města Windham ve státě Maine, když najednou uslyšel, že se k němu něco blíží. Blížící se tvor byl o něco větší než dospělý dikobraz.

Když se však zvíře vynořilo z křovin, všiml si ještě jednoho menšího tvora, který se maskoval pod bílým sněhem. Ke svému překvapení si uvědomil, že se jedná o vzácného albínského dikobraza.

Albínský dikobraz„Hned jsem věděl, že je to speciální objev,“ prohlásil Strand. „Spatřit dikobraza ve volné přírodě je velké štěstí, obvykle lidé slyší jen jejich dupání, nebo to, jak na ně zaútočí nějaký lovecký pes.

“ Strandovi se podařilo svůj objev zachytit na video, které teď na internetu nadšeně sdílí se všemi milovníky divoké přírody. V současné době video na Facebooku vidělo a sdílelo už několik tisíc lidí.

Ryan Robicheau z mainského oddělení pro vnitrozemský rybolov a volně žijící tvory říká, že albíni jsou v Maine viděni jen zřídka bez ohledu na svůj druh. Albíni to totiž ve volné přírodě nemají vůbec jednoduché – mezi normálně zbarvenými soukmenovci působí nápadně a snadno se tak stanou kořistí nějakého predátora.

Kromě toho nedostatek bílého pigmentu zapříčiňuje, že mají pokožku náchylnou ke spálení, jsou světloplaší, obecně špatně vidí a mohou být náchylní k různým nemocem.

Foto: unexplained-mysteries.com, wmur.com. Video: YouTube (strandgs)
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články