Domů     Vesmír a technologie
Americká armáda zřídila speciální jednotku pro výzkum UFO
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 27.10.2020
5.5tis
Americká armáda zřídila speciální jednotku pro výzkum UFO
Případy UFO prověří nový vyšetřovací tým.
364
SDÍLENÍ
5.5tis
ZOBRAZENÍ

Krátce nečekaném odtajnění záběrů UFO přichází z Pentagonu další překvapivá zpráva. V polovině srpna roku 2020 ministerstvo obrany potvrzuje, že byla uvedena do chodu zvláštní pracovní skupina pro vyšetřování neidentifikovaných vzdušných jevů.

Případy UFO prověří nový vyšetřovací tým. Pentagon, sídlo amerického ministerstva obrany. David Norquist, foto Wikimedia Commons Ministerstvo prý získalo materiály z mimozemských havárií, na snímku trosky z havárie v Roswellu, foto library.uta.edu Eric Davis. Foto www.blogtalkradio.com

Nový orgán byl zřízen náměstkem ministra obrany Davidem Norquistem (*1966), aby „podpořil stávající snahy vyšetřovat tento fenomén pod Úřadem pro námořní zpravodajství”. Toto prohlášení naznačuje, že za zřízením skupiny stojí zkušenosti posádek letadlových lodí.

Není to zdaleka skupina pověřená vyšetřováním UFO. V poválečných dějinách USA takových projektů existovalo již několik, za všechny jmenujme například slavný projekt Blue Book, který se do vyšetřování UFO pustil se skutečnou vervou a o několik let později se se stejnou vervou pouští do popírání a bagatelizace celého problému.

Podobně dopadají i další vyšetřovací skupiny. Čeká stejný osud i tu nejnovější?

Pentagon, sídlo amerického ministerstva obrany.

CHCEME POROZUMĚT

„Dne 4. srpna 2020 náměstek ministra obrany David L. Norquist schválil zřízení pracovní skupiny pro neidentifikované vzdušné jevy,” stojí v oficiální tiskové zprávě. Ministerstvo obrany prý zakládá UAPTF (zkratka pro Unidentified Aerial Phenomena Task Force, tedy pracovní skupina pro neidentifikované vzdušné jevy – pozn.

red.) proto, aby rozšířilo své chápání a porozumění daného fenoménu. „Posláním pracovní skupiny je detekovat, analyzovat a katalogizovat UAP ( Unidentified Aerial Phenomena, tedy neidentifikované vzdušné jevy), které by mohly potenciálně představovat hrozbu pro národní bezpečnost USA,” stojí dále ve zprávě.

„Ministerstvo obrany a vojenské útvary berou jakékoliv neoprávněné vpády letadel do našich výcvikových pásem nebo určeného vzdušného prostoru velmi vážně a každou zprávu prozkoumají,” zní z Pentagonu. „Oficiální vytvoření takového orgánu je dalším krokem správným směrem a dále slouží k zdůraznění toho, že Pentagon zřejmě tento fenomén bere velmi vážně.” Podobnými slovy byly ale představovány i předchozí vyšetřovací orgány.

Bude tento konečně jiný? Dozvíme se vůbec závěry vyšetřování?

David Norquist, foto Wikimedia Commons

PENTAGON MÁ STRACH

Založení pracovní skupiny a to, jak ráznými slovy je její vznik ohlašován, nezpochybnitelně vypovídá o jisté nervozitě uvnitř Pentagonu. Deník The New York Times letos v létě vydává článek citující bývalého nevadského senátora Harryho Reida (*1939), který je ústřední postavou jedné z již zaniklých vládních skupin pro vyšetřování UFO.

Ten v reakci na zveřejněnou trojici videí tvrdí, že Pentagon má k dispozici důkazů o UFO mnohem více a že bylo jen otázkou času, kdy bude donucen alespoň některé zveřejnit. Jaké důkazy stále podléhají přísnému utajení? Podaří se na ministerstvo obrany vytvořit takový nátlak, aby zveřejnilo i zbylé důkazy?

Ministerstvo prý získalo materiály z mimozemských havárií, na snímku trosky z havárie v Roswellu, foto library.uta.edu

UFO V RUKOU LETECKÝCH SPOLEČNOSTÍ

Reid stojí za vznikem přísně tajné iniciativy pro identifikaci vzdušných hrozeb, která od roku 2007 vyšetřovala důvěryhodné zprávy o UFO. V roce 2012 měla být rozpuštěna, přestože některé zdroje tvrdí, že ve výzkumu UFO i nadále pokračuje.

Tentýž muž prohlašuje, že ministerstvo obrany disponuje materiálem z mimozemských lodí. Reid věří, že materiály získané z „mimozemských havárií” byly na základě vládních zakázek studovány leteckými společnostmi už celá léta.

„Po prostudování věci jsem dospěl k závěru, že existují zprávy – některé byly věcné, jiné ne tak podstatné – že existují skutečné (mimozemské) materiály, které měla vláda a soukromý sektor v držení,“ prohlašuje.

Jeho slova potvrzuje astrofyzik Eric Davis, konzultant již zaniklého programu pro identifikaci vzdušných hrozeb, který tvrdí, že sám prozkoumal materiál, který bychom na Zemi nedokázali vyrobit.

Z toho vyplývá, že na veřejnost se skutečně dostává jen zlomek toho, co Pentagon doopravdy ví. Bylo zveřejnění videí a přiznání ministerstva, že je neumí vysvětlit, přípravou na příchod dalších informací, nebo spíš jen manévr, který měl na okamžik ukojit zvědavost ufologů?

Eric Davis. Foto www.blogtalkradio.com
reklama
Související články
od Jan Šedivý 21.10.2021 306
Lidé nikdy nepřistáli na Měsíci. Svět řídí tajné spolky. Letadla vypouští do vzduchu látky, které ovlivňují myšlení lidí. Takových a mnohých dalších konspiračních teorií je veřejný prostor plný. Některé konspirační teorie jsou spíše úsměvné, jiné mohou být značně nebezpečné, jak o tom svědčí kampaň odpůrců očkování v souvislosti s epidemií spalniček v Itálii, Německu, Rumunsku […]
od Mirek Brát 19.10.2021 7.9tis
Setkání s UFO může někdy opravdu fyzicky bolet. Příkladem je zdokumentovaný incident z Kanady od jezera Falcon Lake, který přímo volá po tom, aby byly při kontaktu s UFO vždy používány i osobní ochranné prostředky. Co se tehdy u kanadského jezera stalo? O záhadné události u jezera Falcon Lake v roce 1967 byly napsány dvě knihy, natočeny dokumentární filmy, […]
od Mirek Brát 15.10.2021 5.9tis
Občas se neidentifikovatelné létající objekty zjeví v blízkosti vojenských letadel s nejmodernějšími zbraňovými systémy na palubě, občas znervózní piloty s úplně jiným typem carga v nákladovém prostoru. Jakým?   Jednalo se o dnes již legendární a dobře zdokumentovaný případ letu Boeingu 747-200F (číslo letu 1628), v barvách Japan Airlines, který přepravoval náklad francouzského vína Beaujolais.   Objekt s prstencem   […]
od Matěj Soukup 14.10.2021 4.1tis
Do širokého rejstříku pozorování UFO přibyl na konci července další případ. Ačkoliv se o tom svět dozvídá až nyní, 30. července spatřili nezávisle na sobě piloti dvou letadel UFO u pobřeží Kanady. Zpráva v kanadské vládní databázi leteckých incidentů uvádí, že piloti obou letounů byli svědky „jasně zeleného létajícího objektu“, který „vletěl do mraků a […]
od Dominika Eliášová 2.10.2021 3.5tis
Když vědci v roce 2016 objevili planetu WASP-127b, na první pohled působila jako tuctové vesmírné těleso. Brzy se ale ukáže, že boří zaběhlé tradice planetární existence, na které byli astronomové doteď zvyklí.     WASP-127b je plynný obr s hustotou podobnou hustotě Saturnu, a protože obíhá blízko své domovské hvězdy, spadá do kategorie „horký Saturn“. Díky tomuto […]