Skip to content

Americká Indiana je rájem záhadných bytostí. Od obří želvy po přízračné klokany

Kdyby měli lovci záhad vybrat ze státu USA jeden, ve kterém se má vyskytovat nejvíce podivných tvorů a neznámých monster, byla by to Indiana. V tomto státě existují opravdu svérázné záhadné bytosti, od přízračného klokana po okřídlené létající netvory.

Jedním z nejproslulejších záhadných zvířat jsou velké kočkovité šelmy, které obývají místní divočinu. Zatímco někteří lidé věří, že jde o uprchlé exempláře ze zoo nebo bizarní domácí mazlíčky, podle další skupiny jde o nové, doposud nepopsané druhy kočkovitých šelem.

Ty sice mají společné rysy s nám známými šelmami, ale jinak jsou pro nás zcela neznámé. Tyto šelmy mohou být pro člověka nebezpečné, a i v dnešní době se před ním stále dokáží skrývat.

Nessie z Indiany

V Indianě mají také svou verzi Lochneské příšery Nessie. Obývá jezero Manitou a nejznámější svědectví o ní pochází z roku 1827, kdy ji spatřila skupina mužů. „Měla černou šupinatou kůži, dlouhý krk a hlavu, která připomínala koně,“ popsal jeden z nich kdysi.

Tvor měl být velký několik metrů a vynořit se na hladinu zrovna, když skupina mužů mířila do práce do nedalekého lesa. Ti pak monstrum pozorovali několik minut, než znovu zmizelo pod hladinou. Od té doby nashromáždili místní nadšenci o tomto tvorovi desítky dalších, více i méně uvěřitelných svědectví.

Je zajímavé, že právě hlava podobná té koňské je častým rysem neznámých vodních tvorů z celého světa. Jiné indianské jezero zase podle pověstí a místních obyvatel obývá obrovská, avšak ne nebezpečná želva.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články