Skip to content

Americká vláda v roce 1994 přiznala, že na lidech experimentovala s radiací

Celkem šestnáct tisíc Američanů bylo v druhé polovině minulého století vystaveno vládním experimentům s radiací. Hrůznou skutečnost, která měla původně zůstat utajená, odhalila v roce 1994 administrativa prezidenta Clintona.

Experimenty s radiací, které měly nejrůznější podobu, probíhaly v letech 1944 až A974, tedy dlouhých třicet let. Na veškeré experimenty dohlížela americká vláda. Poté, co byla existence pokusů přiznána, se jim podrobně věnovala například reportérka Eileen Welsome, která je podrobně popsala ve své knize The Plutonium Files.

Některým experimentům měly být vystaveny také děti. ZDROJ: mysteriousuniverse.com
Nedobrovolní pokusní králíci

Welsome při svém pátrání zjistila, že experimentům byly nedobrovolně vystaveny nejrůznější skupiny lidí, od vězňů až po těhotné ženy. Experimenty měly nejrůznější povahu a stejně tak i různé následky a dopady na zdraví jejich nedobrovolných účastníků.

Zranění vyvolaná radiací na nich často zanechala vážné zdravotní následky. Nebo přispěla k jejich brzkému úmrtí.

Nikdo však dodnes přesně neví, jaký měl výzkum, který odstartovala touha po nových zbraních v případě další války, dopady na americkou společnost. A také jaké měl výsledky. Podle mnohých lidí bylo experimentům vysteveno podstatně více lidí, podle dalších zase pomohly nehumánní pokusy vládě USA vyvinout tajné zbraně, díky kterým může v případě války využít radiaci proti svým nepřátelům.

Nad zdánlivě odkrytým tajemstvím se tak stále vznáší záhadný a neprostupný opar.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky historie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články