Skip to content

Hlava panenky ve zdi domu: Ochrana před zlem, nebo důvod se přestěhovat?

Před nedávnem obletěly svět fotky zachycující hlavu panenky uvězněnou ve zdi domu, kterou pořídila jeho nová nájemnice. Znepokojující fotka okamžitě vyvolal bouřlivé diskuze o tom, jak se panenka do sklepní zdi domu dostala.

Teorie jsou různé. Jednou z nich je to, že se jedná o pouhý žert.

Objevily se ale také další názory. Podle jednoho z komentujících by mohlo jít o případ takzvaného Cellar Baby, čili dítěte ze sklepa, které prý bylo populární v New Yorku a v Kalifornii v šedesátých a sedmdesátých letech minulého století.

Jednalo se o části panenek, které se zazdívaly do zdí ze dvou důvodů. Aby domu přinesly štěstí, a aby sloužily jako časová schránka. Do dutých částí těla panenek totiž bylo snadno možné schovat novinové výstřižky, dokumenty nebo třeba peníze.

I když hlavička působí zlověstně, může jít o ochranný amulet. ZDROJ: mysteriousuniverse.com
Ochrana před zlými silami

Podle odbornice na záhady Allison Jornlin zase hlava panenky představuje objekt s takzvaným apotropaickým účinkem, tedy se silou zahánět zlé síly. Přestože hlavička s jedním modrým okem, a prázdným otvorem místo druhého, může sama působit zlověstně, může podle Jornlin sloužit jako ochranný talisman.

Apotropaické objekty mají dlouhou tradici po celém světě a často nabývají nejrůznějších podob, od prázdných lahví, přes ostatky zvířat až třeba právě po panenky. To vše je možné najít ve zdech domu jako ochranu před zlými silami.

Jaký je skutečný účel podivné hlavičky od panenky ve sklepní zdi domu v New Yorku? To zatím zůstává záhadou. Možná jde skutečně jen o nejapný žert. Možná ale mohou mít nové majitelky domu radost, že hlavu panenky ve zdi mají.

Třeba je totiž uchrání před útokem zlých sil a působením kleteb.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články