Skip to content

Americkou letadlovou loď doprovázelo UFO po celé týdny

Americké ministerstvo nedávno potvrdilo pravost tří videí neznámých létajících objektů pořízených piloty stíhaček. Videa jsou spojována s událostmi zaznamenaných na dvou různých letadlových lodích. Jednou z nich je loď Theodore Roosevelt, pro jejíž posádku se pozorování UFO stala rutinou.

Vojáci se ve vodách východního pobřeží země od léta roku 2014 připravují na vysazení v Perském zálivu a podle řady zveřejněných svědectví jsou jejich aktivity sledovány neznámou vzdušnou mocností. Vojáci hlásí, že až do března následujícího roku téměř denně pozorovali neznámé objekty pohybující se v okolí lodi.

Zaznamenány jsou průhledné bloby na palubních radarech, na radarech letadlové lodi i infračervených detektorech, ale i vizuální pozorování zvláštních koulí piloty a důstojníky na lodi obsluhujícími zbraňové systémy.

UFO jsou zkrátka všude a jejich výskyt se časem promění ve zcela rutinní záležitost. Loď ani probíhající manévry obvykle nijak neohrožují, vykazují však vlastnosti, kterých by se americká armáda mohla začít obávat.

Kdo má zájem o výcvik amerických vojáků?

Letadlová loď Theodore Roosevelt, foto Wikimedia Commons
OBDIVUHODNÁ VÝDRŽ

Právě fakt, že objekty vlastně nic moc nedělají, se nakonec stává poměrně znepokojivým. Nejenže předvádějí neskutečnou rychlost a krkolomné manévry, které nejsou v silách žádných na zemi vyrobených technologií, ale také dokáží nehybně viset na jednom místě rekordně dlouhou dobu.

Podle svědectví jednoho z pilotů objekty zůstávají ve vzduchu dlouhé hodiny a někdy i celé dny, což je v moderním letectví něco nepředstavitelného. Jiný z pilotů pro změnu tvrdí, že málem došlo ke kolizi dvou stíhaček s neznámým objektem, což stíhací letka také pečlivě nahlásila orgánům, které mají na starost leteckou bezpečnost.

Co piloti vlastně pozorovali? Nebo je možná více na místě se ptát, co ze vzduchu pozorovalo je? Může jít o nepřátelské špionážní letouny, nebo něco, co nepochází ze Země?

Tom DeLonge, foto Wikimedia Commons
RÁNA SKEPTIKŮM

Několik účastníků tohoto výcviku se nakonec o svých zkušenostech rozhodne promluvit a jejich svědectví pak otisknou i významná média jako je deník The New York Times nebo vědecký magazín Popular Mechanics.

Proti těmto článkům se ohradí někteří skeptikové. Americký spisovatel Robert Sheaffer (*1949) kritizoval příběhy a zprávy námořnictva o UFO, které se objevily v The New York Times, jako „vytvořené věřícími UFO, aby vypadaly neutrálně a objektivně, přitom je to přesně naopak”. Sheaffer se hrubě obouvá do autorů článku, viní je z podvodu a tvrdí, že by to nebylo poprvé. Pak ale na scénu přichází významný americký ufolog Tom DeLonge (*1975) a jím založená výzkumná společnost To The Stars (v českém překlad Ke Hvězdám – pozn.

red.), která předkládá dvě autentická videa pořízená piloty stíhaček F-18 z lodi Theodore Roosevelt. Na nich je popisovaný objekt zachycen infračervenou kamerou. Sheafferova kritika tedy není na místě.

Poslední úder pro Sheaffera přichází v roce 2020, kdy Pentagon prakticky potvrdí pravost svědeckých výpovědí i zveřejněných videí.

Foto: cnn.com, Wikimedia Commons, Youtube (CTV News)
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky ufo Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články